Bir insan neden alkol alır?

Misalen söyledim dostum. Alkolik olmak ayrı bir mevzudur. Ancak arada bir kafa dağıtmak için kullanan adama bu şekilde yaklaşmak kendini bilmezlik değil midir?
Değildir, her türlü kolaya kaçmak olur. Doğru düşünemezsin ve sağlığından olursun. Belki bağımlısı olursun ama olan sana olur. Dertlerinle toprağa gömülürsün sadece.

Dertlerini akılları sıra yok ettiklerini ve ya unuttuklarını sanıyorlar. Sadece kendilerini kandırırlar. Mantıklı bir sebep söyleyen çıksın söylesin. "derdim var alkol içeyim" herkesin derdi var sadece sizin mi? Herkes alkole başvursun o zaman. Merak etmeyin kendinizden çok etrafınıza zararımız var bu şeyi içerek. Örnek vermeyeceğim. Yazmayın da ver diye aklı olan düşünür.

Değildir, her türlü kolaya kaçmak olur. Doğru düşünemezsin ve sağlığından olursun. Belki bağımlısı olursun ama olan sana olur. Dertlerinle toprağa gömülürsün sadece.

Ben hayatta bu kadar ciddiye alınacak bir şey görmüyorum. Şu anda nasıl hissedeceğimi belirleyebilmek kaçınılmaz bir lükstür.

Dertlerini akılları sıra yok ettiklerini ve ya unuttuklarını sanıyorlar. Sadece kendilerini kandırırlar. Mantıklı bir sebep söyleyen çıksın söylesin. "derdim var alkol içeyim" herkesin derdi var sadece sizin mi? Herkes alkole başvursun o zaman. Merak etmeyin kendinizden çok etrafiniza zararımız var bu şeyi içerek. Örnek vermeyeceğim. Yazmayın da ver diye aklı olan düşünür.
Tek başıma ben evimde içiyorsam kime ne zararı var. İsteyen insan kısa süreliğine alkol alırken dertlerden kurtulur. Yahu canım çekti şimdi.

Geri
Yukarı