Bir insan neden alkol alır?

Alkollü birinin saldırısına uğradın veya sana bir zararı oldu mu? Olmadıysa sal kardeşim. Başkasının hayatından size ne? Günahsa günah. Dört dörtlük Müslümanmış gibi yazıyorsunuz ya bir de, bitiyorum.
Alkollü birinin beni veya sevdiklerimi trafikte çiğnemesini mi bekleyeceğim.
Alkole karşı bir insan illa dört dörtlük müslüman mı olmalı?

Dedesi alkolik birisi olarak babamın bir alkolikten neler çektiğini çok iyi bilirim.

Allah kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez.
Alkole kaçmak işin kolayına kaçmaktır.
Akıllı insan sorunlarıyla yüzleşir.
Acısını çeker ve daha olgun bir insan olur, hayatına devam eder.

Uzun yaşamak kadar olmasa da:] belki 60 yaşında ölmesen 70 yaşında dünyanın çok iyi bir yer olduğunu keşfedecektin.

70. yaşımda bunu keşfetsem çok üzülürdüm. Biz ne kadar umut etmezsek o kadar mutlu olabiliriz. Gerisi boşa çabalamaktır.

İslam hoşgörü ve saygı dinidir. Alkol alanın kendine göre bir nedeni vardır ve bu "hoşgörü" dinine mensup biri olan seni en ufak derecede ilgilendirmez.

Gelmiş burada insanları yargılıyorsunuz, namazdan falan bahsediyorsunuz. Namaz kılanların, sağda solda müslümanlıktan ahkam kesenlerin ne haltlar yediklerini görüyoruz.

Alkol tabii ki haram. Kul hakkı helal mi ama? Kul hakkını sanki tamamen helalmiş gibi yiyor "müslümanlar". Ona neden sesiniz çıkmıyor?

Vallahi bıktırdınız. Bi' salın artık insanları.

Alkollü birinin beni veya sevdiklerimi trafikte çiğnemesini mi bekleyeceğim?
Alkole karşı bir insan illa dört dörtlük Müslüman mı olmalı?

Dedesi alkolik birisi olarak babamın bir alkolikten neler çektiğini çok iyi bilirim.

Allah kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez.
Alkole kaçmak işin kolayına kaçmaktır.
Akıllı insan sorunlarıyla yüzleşir.
Acısını çeker ve daha olgun bir insan olur, hayatına devam eder.

Alkoliklik hastalıktır. Buna hepimiz karşıyız zaten.

İslam hoşgörü ve saygı dinidir. Alkol alanın kendine göre bir nedeni vardır ve bu "hoşgörü" dinine mensup biri olan seni en ufak derecede ilgilendirmez.

Gelmiş burada insanları yargılıyorsunuz, namazdan falan bahsediyorsunuz. Namaz kılanların, sağda solda müslümanlıktan ahkam kesenlerin ne haltlar yediklerini görüyoruz.

Alkol tabii ki haram. Kul hakkı helal mi ama? Kul hakkını sanki tamamen helalmiş gibi yiyor "müslümanlar". Ona neden sesiniz çıkmıyor?

Vallahi bıktırdınız. Bi' salın artık insanları.
Bir de namusu bacak arasında arayan kişiler var. Bir de asıl namussuz onlar. Güya 'müslüman' lar ..... Sorsan kaç kişiyi bıçaklamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı