Bir insan neden moderatör olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size bir şey söyleyeyim mi? Noktalı virgül kullanımını moderatör olduktan sonra öğrendim. İlkokulda, ortaokulda ve lisede öğrenemediğim noktalı virgül kullanımını burada öğrendim. :)
Toplumun %90'ı kullanımını bilmiyor zaten. :D
Bence gayet normal.

Bilinçsizce kullananlar da genelde "Yazımı güzelleştireyim, bir şeye benzer belki." diyerekten her cümleye yersizce iliştirip duruyor.
Bu tip durumlara aşağı yukarı her yerde rastlandığı gibi forumda da fazlasıyla rastlanıyor.

Özellikle noktalı virgülün koyulmasının ardından genelde büyük harfle başlanıyor.

Bağlacın ve zarf fiilin yanına virgül koymayı eksik etmeyenler de var tabii.

Düzeni sağlamaya yardım etmek, boş vaktini değerlendirmek, harçlık kazanmak (?).

Bazı LoL bağımlısı modlar korsan konularında adamlara hakaret ediyor.

Bazıları artı kasıyor.

Bazıları da işini iyi yapıyor.

Ben olmak istemezdim, sıkıcı iş.

2014'te moderatörlük yapmıştım. Yazım yanlışlarını düzeltiyordum. Zaman geçirmek için güzel iş. Şimdi üye sayısı çok fazla ve epey konu birikiyor. Teklif etseler hayatta yapamam.

Para için yapılacak iş değil. Bana göre zevk alınası da değil. Tamamen kölelik. Tabii moderatör olana kadar anlamanız zor biraz.

Şahsen moderatör olma isteğim genel olarak merak ile alakalı, amaç biraz da olsa foruma katkıda bulunmaktı. Her şeyin sonunda hevesimi atmama rağmen işi yürütmek, moderatörlüğe devam etmek istedim. Konuları, raporları yeterince kontrol edemediğimi anlayınca da bıraktım.

Şu anda da konuların yeterince kontrol edilmediğini görüyorum. Kabahat moderatörde değil, denetim iş bölümü sisteminde. El, kol bağlıdır; sistemi değiştirmek zordur belki ama olmuyor diye pes etmemek lazım. Oldukça belli ki olmuyor, yürümüyor bu sistemle.

Köleliğin tanımına bakalım:

Kölelik, bir insanın başka birinin malı ve mülkü olması. Başka bir kişinin malı ve mülkü olan kişiye köle, memlûk veya kul; köle sahibine ise efendi veya mevla denir.

Hürriyetine sahip olmayan, başkalarının hükmü altında bulunan ve para ile alınıp satılan kişiler köle olarak adlandırılmıştır. Köle kelimesi yerine Türkçede bazen kul, bende, halayık, esir ve kadın köle için de cariye veya odalık tabirlerinin kullanıldığı görülmektedir.
  • Moderatörler bizim mülkümüz değil, istedikleri zaman görevden ayrılabilirler.
  • Görev yaptığınız süre boyunca ne sizin ne de başka bir görevlinin efendisi olmadık.
Bu ithamınızı size iade ediyorum.

Görevi zamanında bırakmış olmanız güzel. Zira düzenin bozulması burada son isteyeceğimiz şey olurdu.

Sistem 10 yıldır işliyor. Site büyüdükçe kadro da büyüyor doğal olarak.

Ek olarak belirtmek isterim ki yetenekleri olan arkadaşlar makale ve haber yazarak makul telifler alabiliyor. Bu arkadaşlar memnun olmasa idi yıllardır burada editörlük yapmazdı.

Sevgiler.

Sana milleti uçurma hakkı veriliyor. Kabul etmez misin? Racon bile kesebiliyorsun😅
Şundan bahsediyorsunuz sanırım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapılacak iş değil bence. Herhalde ikinci gün işi bırakırdım😅

'Bağlacın ve zarf fiilin yanına virgül koymayı eksik etmeyenler de var tabii.'
Ben genellikle hayati öneme sahip şeyleri, yaptığım yanlış dahi olsa, bağlaçtan sonra virgül ile vurguluyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı