Biriyle arkadaşlığımı nasıl keserim?

Sanki sanalda kendisine güven geliyor gibi.

Söylediğinize göre size de garip davranmaya başlamış. Bence artık söyleyin gitsin, kırılsa bile de yapacak bir şey yok.

Kesinlikle öyle dışarıda bir konu hakkında tartışma çıktı diyelim çocuk susuyor eve gelince Instagram'dan başlıyor konuşmaya dışarıda demesi gerekirken evde sanaldan diyor ama konu bitmiş kapanmış, hep bu şekilde yapıyor her konuda illa tartışma değil.
Açıkçası bir insanın hatalarını yüzüne vurmak gerek bazen onları düzeltmesi için.

Aşırı mantıklı konuşuyorsun ama ne bileyim yaptıktan sonra pişman olurum diye biraz tedirginim bu akşam bu size dediklerimi diyeceğim umarım anlayışla karşılar.

Haklı sayılabilirsin ama artık arkadaşlık ilişkimiz beni yoruyor o yüzden bitirmek istiyorum. Ben kusursuz kesinlikle değilim ama arkadaşımın davranışları cidden normal değil ben 1 buçuk senedir katlanmaktan sıkıldım hem bende ona iyi gelmiyorum bitse iyi olur bence. ( dün dışarı çıktık arkadaşımla çocuk artık bana da tuhaf davranıyor konu açmaya çalışıyorum kısa cevaplar verip susuyor aşırı sıkıldım onunlayken çocukla konuşamıyorum artık akıcı anca Instagram'dan filan konuşabiliyorum:()

Dostum madem öyle burada arkadaşının arkasından dedikodusunu çevirmek yerine yüzüne açık açık söyle olsun bitsin.

Kesinlikle öyle dışarıda bir konu hakkında tartışma çıktı diyelim çocuk susuyor eve gelince Instagram'dan başlıyor konuşmaya dışarıda demesi gerekirken evde sanaldan diyor ama konu bitmiş kapanmış, hep bu şekilde yapıyor her konuda illa tartışma değil.
Anlıyorum. Bence yapmazsanız daha çok rahatsız edecek gibi görünüyor sizi. Genelde insanlarla olan ilişkilerimizi (neredeyse hepsini) bizde olan eksiklikleri tamamlasınlar, işimizi yapsınlar, bize destek versinler veya beraber bir şeyler yapabilelim diye kurarız. Bu arkadaşlık ilişkinizde maalesef öyle olmuyor, sizi meşgul ederek sizde olumsuzluklar yaratıyor. Tek taraflı oluyor, zararı siz görüyorsunuz resmen. Öyleyse sırf kırılmaması için neden devam edesiniz ki?

Soğuk davranmak çok işe yarıyor. Selin bana okadar ilgisiz davranıyor okadar soğuk yapıyor ki bugün yazıp artık konuşmayalım diyesim var.

Anlıyorum. Bence yapmazsanız daha çok rahatsız edecek gibi görünüyor sizi. Genelde insanlarla olan ilişkilerimizi (neredeyse hepsini) bizde olan eksiklikleri tamamlasınlar, işimizi yapsınlar, bize destek versinler veya beraber bir şeyler yapabilelim diye kurarız. Bu arkadaşlık ilişkinizde maalesef öyle olmuyor, sizi meşgul ederek sizde olumsuzluklar yaratıyor. Tek taraflı oluyor, zararı siz görüyorsunuz resmen. Öyleyse sırf kırılmaması için neden devam edesiniz ki?

Vallahi bilmiyorum galiba insanları üzmek istemiyorum ama karar verdim bu akşam konuşup bitiricem bu arkadaşlığı.

Geri
Yukarı