Biriyle nasıl tanışabilirim?

Cevaplar çok komik ya adam nasıl tanışırım diyor insanlar boş ver tanışma diyor arkadaşımız sanki tanışmalı mıyım diye sormuş gibi.. Neyse dostum tanışma mevzusu hesapla planla olacak iş değil içinden geldiği gibi davran arkadaşlık/dostluk vs. gibi kavramlara gerektiğinden fazla önem göstermezsen rahatlıkla yapabilirsin

Biriyle tanışamıyorum yakın arkadaş olamıyorum. Mesela yeni bir dershaneye yazıldım orada hiç arkadaşım olmadı. Yanında rahat durabileceğim kısacası biriyle nasıl arkadaşça tanışabilirim?

Ben şahsen hiçbir arkadaşımla merhaba diyerek falan tanışmadım. Mesela lisede ilk 1-2 ay çok arkadaşım yoktu, sıra arkadaşımla bir de benim bir arka sıramdakilerle arkadaştım. Onlarla da çok samimi değildim. Bir gün beni oyuna davet ettiler şu an adını bile hatırlamıyorum CS çakması içinde Dust 2 falan olan bir oyundu birlikte onları oynarken samimi olmaya başladık. O olaydan sonra ya da öncesinde tam emin değilim ama o sıralar yani sıra arkadaşımla aynı dolmuşa bindiğimi öğrendim. Yavaş yavaş samimi oldukça dolmuşa doğru yürürken bakkala uğramaya başladık. Bir süre sonra her gün çıkışta dolmuş durağının yakınındaki bakkaldan cips alıp muhabbet etmeye başladık.

Çok düşünmeyin, kafanızda kurmayın ben bunu derim o şunu şunu der gibi düşüncelere kapılmayın.

Bu forumdaki üyelerin asosyal olmasının sebebi ne acaba dışarı çıkıp hava almak size zor geliyor olmalı, tanışmak istediğiniz kişi ile konuşup muhabbet etmek zor olmamalıdır.

Dershane de olduğuna göre konuşmak istediğin kişilerin elbet ki arkadaşları vardır ara sıra yanlarında dur konuştuğu konuları dinlemeye çalış sonra herhangi biriyle yalnız kaldığında sen de aynı konulardan konuşmaya başla zaten sonradan sonraya iki tarafta birbirine alışır. Fakat kendi fikrim olarak kendinizi yalnızlığa da alıştırmanızı öneririm hayatınızda birinin olmasına ihtiyaciniz yok hayat kendi başınıza da güzel.

Merhaba diye başlat baktın sohbet uzamıyor aniden ellerini aliço gibi kafana vurarak arkadaş yok arkadaş yok gel gitme gitme gitme diye bağır.

Yeni konular

Geri
Yukarı