Bisiklet sürerken hemen yorulmak

Tiripıl Ey

Decapat
Herkese iyi günler benim bisiklet sürmekle alakalı sorunlarım var. İlk olarak hemen yoruluyorum belki kondisyonum ve bacak kasım olmadığı içindir fakat acaba zincirin yağsız olması bunu etkiler mi, elimi zincire atıyorum ve sadece az bi' toz oluyor elim o kadar. Ve de sürdüğüm yer bağ gibi bir yer her yer yokuşlu yokuşsuz olmayan adamakıllı otoban var bir. Oraya da amatör olduğum için gitmiyorum. Sizce ben verimliliğimi artırmak için neler yapayım (sadece dediğim yer şekillerine göre değil hepsi için )

Son düzenleyen: Moderatör:
1.= zincirleri zeytinyağı, motor yağı ile yağlayın.
2.=bacak kaslarınızı geliştirin.
3.=vitesi yüksek yapmayın.
4.=kalkarken vitesi 1'den 5'e doğru yavaşça arttırın.
Bisikletin bakımını yaptırmayı unutmayın eğer şanzıman ile ilgili bir sıkıntı çıkarsa yolda sürerken biraz canınız acıyabilir.

Herkese iyi günler benim bisiklet sürmekle alakalı sorunlarım var. İlk olarak hemen yoruluyorum belki kondisyonum ve bacak kasım olmadığı içindir fakat acaba zincirin yağsız olması bunu etkiler mi, elimi zincire atıyorum ve sadece az bi' toz oluyor elim o kadar. Ve de sürdüğüm yer bağ gibi bir yer her yer yokuşlu yokuşsuz olmayan adamakıllı otoban var bir. Oraya da amatör olduğum için gitmiyorum. Sizce ben verimliliğimi artırmak için neler yapayım (sadece dediğim yer şekillerine göre değil hepsi için )
Arka ruble takımı 34 veya 36 numaraya çıkarırsan sorun çözülür. Ne kadar büyük o kadar iyi

Kondisyon arttırmak için hareketler var onları yapabilirsin.
Bir de burnundan nefes alıp ağzından vermeyi dene.
Bisikleti de bisikletçide 5-10 liraya yağlattırabilirsin.
Vitesli ise 6'da kullanmanı tavsiye ederim.
Tekerlek basıncını da kontrol etmeyi unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı