Biz ne zaman büyük bir oyun yapacağız?

Mobil oyun pazarında güzel firmalarımız var. Umarım bunu PC ve konsol tarafında da daha sık görmeye başlarız.

Zula Mobile? Kafa topu? Bana kalırsa ikisi de güzel değil.

Firmanın sahibi için bile oyun Türk oyunu değil. Senin için Türk oyunu olsa ne? Olmasa ne?
Uluslararası çeviri standardı kelime başına 0.25 Euro gibi bir şeydi. Onbinlerce kelimelik bir oyunu çevirince o kadar para harcayacak. Ne kâr elde edecek? Hala korsan kullanacaklar. Reddit'te gördüm ya. Cyberpunk çıkmadan önce birisi soruyor ki "Türkçe olacak mı?", diğer adam da evet diye yanıt veriyor. O da "iyi cracklarız o zaman" diye yanıt veriyor. Ne bekliyorsun? Hiçbir firma babasının hayrına para harcamaz. Sonra da bilmemneindir com sitelerine dua edecekler.

Önce Türk oyuncular korsandan vazgeçsin, sonra Türkçe yamayı görürsün.
Örnek verdim. On bin kelime olan oyun nadirdir. Çünkü o kadar kısa bir hikaye olmaz. Yine de bedava para harcamak istemiyorlar. Sonuçta yine korsan alınacak. Türkçe yama yapılan oyunların Steam yorumlarına bakıyorum. "we want the turkish dublaj" diyorlar. Türkçe yama yapılsa Osmanlı isterler. Warband'ın Kalradya evrenine Osmanlı eklenmesini isteyenlerin sayısı az değildi. Yani isteği bitiremezsin.

Exomecha adlı microsoft ile anlaşmalı bir oyun bu sene çıkıyor arkadaşlar. Bir göz atmanızı öneririm. Xbox ve PC'ye çıkacak sadece. Video linkini de bırakayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı