Boksa yeni başlayanlara tavsiyeler

Cesaretsiz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba boksa yeni başladım 15 yaşındayım 174 boy 79 kiloyum. Ünlü bir salon ve antrenör ama çok tecrübesizim hep rezil oluyorum ve yeni başlayan tek benim. Onlar önden gidiyor, nasıl kendimi geliştirebilirim ve biraz zayıflayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gittiğinde arkadaş edin, sana yardım etmelerini sağla bu sayede rezil olmazsın. Şunu nasıl yapıyorsun falan diye soru sor. Rezil olacak bir şey yok, öğrenmeye gidiyorsun. Antrenmanlara aksatmadan gidersen ve sürekli daha iyi yapmaya çalışırsan kilo ile alakalı problemin olmaz zaten. Hoca maç yaptırınca çekinme, kavga etmiyorsunuz sonuçta. Kaliteli eldivenler al. İzin veriliyorsa MMA eldiveni kullanabilirsin, daha iyi olur.

Hocanın dediği her ayak hareketine önem ver. Boks ne kadar el ağırlıklı bir spor olarak da gözükse ayakla koordine edebilmek çok zordur. Her türlü direkt, aparkat ve kroşelerde ayaklarını nasıl kullanman gerektiğini izle, öğren. Asla "Gel kafese çıkak kanka" gibi lakayıtlarla takılma sadece sakatlık yaşarsınız, insanların bazıları ego tatmini için boksa gider (sokakta adam döveyim diye kısaca). Sen gittiğinde koşunu yap, ipini atla, şınavını barfiksini çek ısın ve sadece zevk almaya, sporu tatmaya çalış. Tekvando, boks ve muay thai gibi birçok spora dahil oldum. Boks çok keyiflidir, 15 yaşındaki dinçliğinin ve zindeliğinin tadını çıkart 👍

Boş günlerinde shadowboxing yap bkz:(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Yeni konular

Geri
Yukarı