Boş kasa önerisi

TheGandax

Decapat
Herkese merhaba,
Bir bilgisayar toplamaktayım parçaları belirledim sadece kasa konusunda bazı kararsızlık yaşıyorum. Görüntünün hiçbir önemi yok zaten kasayı masa altına atacağım benim için hava sirkülasyonu iyi bir kasa olması yeterlidir. Ben böyle bir kasa topladım eğer benden daha bilgili ve tecrübeli abilerimin ve kardeşlerimin daha iyi önerileri varsa lütfen buyurun dikkate alacağım.

2 × ön
ID-COOLING NO-12025-XT 12cm 4Pin PWM Kasa Fanı Fiyat

1 × arka.

Ön fanların hava basıncını yüksek arkayı da mümkün olduğunca düşük tercih ettim. Fakat stok sorunundan dolayı arka fan 3 pin yani PWM özelliğine sahip değil. Hazır kasaların hava sirkülasyonlarına pek güvenmediğim için ayrı ayrı toplamak istedim. Yanıtlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bütçe 700 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,
Bir bilgisayar toplamaktayım parçaları belirledim sadece kasa konusunda bazı kararsızlık yaşıyorum. Görüntünün hiçbir önemi yok zaten kasayı masa altına atacağım benim için hava sirkülasyonu iyi bir kasa olması yeterlidir. Ben böyle bir kasa topladım eğer benden daha bilgili ve tecrübeli abilerimin ve kardeşlerimin daha iyi önerileri varsa lütfen buyurun dikkate alacağım.

2 × ön

1 × arka.

Ön fanların hava basıncını yüksek arkayı da mümkün olduğunca düşük tercih ettim. Fakat stok sorunundan dolayı arka fan 3 pin yani PWM özelliğine sahip değil. Hazır kasaların hava sirkülasyonlarına pek güvenmediğim için ayrı ayrı toplamak istedim. Yanıtlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bütçe 700 TL
Bu güzel gözüktü gözüme. 40 TL kadar aşıyor ama.

700 lira bütçede o kasaya bakılmaz, tenekeden farksız.

Herkese merhaba,

2 × ön.

1 × arka.

Bütçe 700 TL.

MSI'ın kasası kullananlarda memnun bütçenizide aşmıyor bence bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum hava akışıda iyi denebilir benim tavsiyem budur.

Mümkün mertebe önü mesh olsun.
Değerli yanıtın için teşekkür ederim.

700 lira bütçede o kasaya bakılmaz, tenekeden farksız.

1.kasa: Hocam bu kasa güzel gibi bakılabilir.
2.kasa: İçerisinde kullanılan fanlar beş para etmez Raijintek IRIS 12 RBW ADD Adreslenebilir ARGB LED Fanlı 12cm Kasa Fanı - Kasa Fanı - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
3.kasa: Fanları konusunda pek bilgi bulamadım ama gayet güzel bir kasaya benziyor alınabilir.
4.kasa: Fanları konusunda pek bilgi bulamadım ama bunu da beğendim.
Dostum değerli yanıtın için teşekkür ederim.

Mümkünse önü mesh olması daha iyi olur ve sadece 1 tane egzoz fanına sahip.

https://www.hepsiburada.com/dark-gu...yuncu-kasasi-dkchgrminipro500-p-HBV000018G5NU

Bütçeni biraz daha aşsaydın önerdiğim kasalar genelde CORSAIR ve COOLER MASTER olurdu.
Yerinde olsam bu kasalar arasında eleme yapardım.

MSI'ın kasası kullananlarda memnun bütçenizide aşmıyor bence bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum hava akışıda iyi denebilir benim tavsiyem budur.
Evet bunu görmüştüm soğutması dediğin gibi iyiyse -Msı'dan bahsediyoruz- bunu almak doğru olur. Gayet sade ve şık.

Değerli yorumun için teşekkür ederim.

https://www.hepsiburada.com/dark-gu...yuncu-kasasi-dkchgrminipro500-p-HBV000018G5NU

Bütçeni biraz daha aşsaydın önerdiğim kasalar genelde Corsair ve Cooler Master olurdu.
Yerinde olsam bu kasalar arasında eleme yapardım.

Bir kasa için bana göre 700 TL yeterli. Şu an MSI MAG Forge favorim

Geri
Yukarı