Boyumun kısa olmasından korkuyorum

Efsane falan değil. Kemik yüke karşı strese giriyor ve boyutsal gelişimini durduruyor.
Onca manyak gibi spor yapan adam gördüm,sırık gibiler.Öyle iki dambıl kaldırmayla kemik korkacak olsaydı tüm gün toplamda tonlarca ağırlık kaldıran bodycilerin kemikleri erir giderdi.Bu bahsettiğin konunun muhabbetini çok duydum ama her tartışmanın sonunda bu dediğinin mantıksız olduğu kabul edilmiştir.Bir dambıl kaldırdığını düşün,5 kilo,bu senin kemiklerine zarar mı verecek?Kesinlikle hayır,zaten senin belinde bulunan kemiklere vücudunun yarısının ağırlığı biniyor,80 kiloysan,40 kilo bu kemiğe yük oluyor,buna ek olarak gidip spor yapmak kemiği korkutacak vs demek saçma geliyor.Tam tersi,spor yaparken gider bi üç beş barfiks çekersin,kemiklerin iyice açılır

Onca manyak gibi spor yapan adam gördüm,sırık gibiler.Öyle iki dambıl kaldırmayla kemik korkacak olsaydı tüm gün toplamda tonlarca ağırlık kaldıran bodycilerin kemikleri erir giderdi.Bu bahsettiğin konunun muhabbetini çok duydum ama her tartışmanın sonunda bu dediğinin mantıksız olduğu kabul edilmiştir.Bir dambıl kaldırdığını düşün,5 kilo,bu senin kemiklerine zarar mı verecek?Kesinlikle hayır,zaten senin belinde bulunan kemiklere vücudunun yarısının ağırlığı biniyor,80 kiloysan,40 kilo bu kemiğe yük oluyor,buna ek olarak gidip spor yapmak kemiği korkutacak vs demek saçma geliyor.Tam tersi,spor yaparken gider bi üç beş barfiks çekersin,kemiklerin iyice açılır
Dostum ben sana bilimsel gerçekleri söylüyorum, sen bana bu dediğin mantıksız diyorsun. Bu verdiğin örnekler hiçbir şey ifade etmiyor.

Merhaba, 9. sınıfa başladım bu sene. Geçen sene onlardan uzun olduğum arkadaşlarım bu sene beni geçmişler. 169-170 boyum var. Ailem kısa boylu, ben de kısa olmaktan korkuyorum. Bunun için internette bir araştırma yaptım ama saçma öneriler çıktı. Sizce boyum daha uzar mı? Uzarsa ne kadar uzar? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba şu anda ben de aynı durumdayım ve bu konuya rastlıyınca size sormak istedim şu an boyunuz kaç çünkü çok kötü boyumatakıntı yaptım.

Geri
Yukarı