Boyumun uzaması için ne yapmalıyım?

Kardeş genetiğimle alakası olduğunu sanmıyorum zira yukarıda belirttim zaten...

Nasıl genetikle alakası yok? Bas bayağı genetikle alakalı bir durum boyunuza neden bu kadar çok taktığınızı anlamadım illaki boyun uzayacak 5 sene daha vaktin var uzamak için. Anası babası 140 olan kişi belki dayısına amcasına çekti bunu bilemeyiz. Takmayın bu kadar yaşayın hayatınızı okuyun okulunuzu kısa olanda ölecek uzun olanda.

Ergenliğe girmeden önce bile sporla uğraşan, ergenliğe girdikten sonra da her gün kalori hesabı yaparak sağlıklı beslenen biri olarak benim boyum 1.66. Bu saydıklarımla alakası olmayan arkadaşlarımın boyları ise 1.80 🙂. Sana burada spor yapma, sağlıklı beslenme demek istemiyorum elbette, ama bunları sırf uzamak için yapma. Kaldı ki ergenliğe geç girmişsin, yani boyun uzayacaktır merak etme.

Yüzde 99 genetik, kalan yüzde 1'de beslenme ve uykunla alakalı çoğunluğu. Vücut büyüme hormonunu ergenlik döneminde gece 11 de salgılamaya başlıyor. Tabii ki bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. 2.04 boyundayım ve uzun yıllar basketbol oynadım. Boyum basketboldan dolayı uzamadı, uzun boylu olduğum için basketbol oynadım ve çoğunluğunun genetik olduğunu biliyorum. Çok yüksek ihtimalle annenin genini taşıyorsundur, dayın var ise ortalama olarak boyun o civarlarda kalması muhtemel.
Aga uzun boylu olmanın çok dezavantajı var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı