Boyumun uzaması için ne yapmalıyım?

maverick84898

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Ben 17 yaşındayım ve 162 cm boyundayım. Ergenliğe 14 yaşımda girdim. Ama boyumdan memnun değilim ve biraz uzamak istiyorum (yaklaşık 6 cm kadar). Beslenme imkanlarım kısıtlı olduğu için bunun dışındaki önerilerinize açığım. Fitness'e gitmeyi düşünüyorum belki 3-4 cm uzarım. Sizce boyumun uzaması için ne yapmam gerekiyor?

Boy uzaması genetikle alakalıdır çoğunlukla. Babanın boyuna yetişirsin ama babandan daha uzunda olabilirsin genetikte varsa. Bence Fitness'a gitmene gerek yok boy için. Akşamları çıkıp basketbol oynayabilirsin ama bunun ekmeğini yiyenler uzun yıllar basket oynayanlardır söyleyeyim. Kısacası genetiğinde varsa boyun uzar yapacağın basketbol vb. şeyler maksimum 3-5 santim etkiler.

Boy uzaması genetikle alakalıdır çoğunlukla. Babanın boyuna yetişirsin ama babandan daha uzunda olabilirsin genetikte varsa. Bence Fitness'a gitmene gerek yok boy için. Akşamları çıkıp basketbol oynayabilirsin ama bunun ekmeğini yiyenler uzun yıllar basket oynayanlardır söyleyeyim. Kısacası genetiğinde varsa boyun uzar yapacağın basketbol vb. şeyler maksimum 3-5 santim etkiler.
Kardeş bir az şey olucak ama babam 171 cm nasıl yetiştim ben ona 😂
İşin %99 genetik. Ekstaradan bir çaba içine girsen bile çok büyük bir fark olmaz şu saatten sonra. 22 kadar hala uzama şansın var ama 17-18 arası aşağı yukarı boyun oturmaya başlar normalde. En kötü 1.70 falan olursun.
Kardeşim sadece 6 cm uzasam bile büyük kar ayakkabı ile 170 olurum diye düşünüyorum...

Hocam boy uzaması kesinlikle genetiktir senin yapabilecegin ekstra şeyler süt vs Max 3-4 cm fark ettirir uzun sürede oda bu arada boy uzunlugu zannettigin kadar güzel bir şey degil benim boyum 1.90 istedigim arabaya binemiyorum istedigim motora binemiyorum.

Babamın boyuna yetişir miyim bilmiyorum. Zira babam 171 cm boyunda. Bu arada annem 157 cm...

Hocam Max 18-19 yaşına kadar uzarsınız kapı diregine barfiks diregi alın kendinizi asılı tutun sadece her gün yeterli miktarda süt tüketin saglıklı beslenmeye bakın kilolu biriyseniz zayıflarsanız boyunuzun uzunlugu daha belirgin olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı