Boyumun uzaması için ne yapmalıyım?

Yüzde 99 genetik, kalan yüzde 1'de beslenme ve uykunla alakalı çoğunluğu. Vücut büyüme hormonunu ergenlik döneminde gece 11 de salgılamaya başlıyor. Tabii ki bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. 2.04 boyundayım ve uzun yıllar basketbol oynadım. Boyum basketboldan dolayı uzamadı, uzun boylu olduğum için basketbol oynadım ve çoğunluğunun genetik olduğunu biliyorum. Çok yüksek ihtimalle annenin genini taşıyorsundur, dayın var ise ortalama olarak boyun o civarlarda kalması muhtemel.
Kardeş dayımın boyu 174 cm...

Merhaba arkadaşlar. Ben 17 yaşındayım ve 162 cm boyundayım. Ergenliğe 14 yaşımda girdim. Ama boyumdan memnun değilim ve biraz uzamak istiyorum (yaklaşık 6 cm kadar). Beslenme imkanlarım kısıtlı olduğu için bunun dışındaki önerilerinize açığım. Fitness'e gitmeyi düşünüyorum belki 3-4 cm uzarım. Sizce boyumun uzaması için ne yapmam gerekiyor?
Genetiğin bu kadar müsade ediyor 2 3 santim den fazla uzamassın bazıları kısa olmak için yaratılmıştır.

yaş 17. boy 197. kendimi bildim bileli hep süt içerim. daha bir kez düzenli olarak çay veya kahve içmedim. çoğu kişi genetik diyor, babam uzun annem kısa. benim boyumda ortada. ama ben hep uzundum yaşıtlarıma göre. 14 yaşımda falan 180i geçmiştim. şu an için bir çaba içerisine girsen bile pek bir faydasını göreceğini sanmıyorum. gerek olduğunu da düşünmüyorum. kısa boyun olduğu gibi uzun boyun da dezavantajları var. umarım senin için en iyisi olur

Bence siz gene elinizden geleni yapmaya çalışın.Sağlıklı beslen,spor yap,basketbol oynayabilirsin.
E yapayım o zaman en azından sap gibi kalmaktan iyidir...
yaş 17. boy 197. kendimi bildim bileli hep süt içerim. daha bir kez düzenli olarak çay veya kahve içmedim. çoğu kişi genetik diyor, babam uzun annem kısa. benim boyumda ortada. ama ben hep uzundum yaşıtlarıma göre. 14 yaşımda falan 180i geçmiştim. şu an için bir çaba içerisine girsen bile pek bir faydasını göreceğini sanmıyorum. gerek olduğunu da düşünmüyorum. kısa boyun olduğu gibi uzun boyun da dezavantajları var. umarım senin için en iyisi olur
E zaten uzarsa uzar uzamazsa da kısmet diyelim...

Yeni konular

Geri
Yukarı