BTK AKK İçin Anket Başlattı

2016/DK-THD/393 Sayılı Kararname
  • http://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT/1/Documents/Kamuoyu+Görüşü/Taslak+düzenleme.pdf
BTK, AKK hakkında bir anket hazırladı. Anket 10 Ekim 2016 tarihinde sona erecek.
Ankete buradan katılıyorsunuz:

Kamuoyu sonucuna göre, ya AKK büyük oranda iyileştirilecek, ya da kaldırılacak. Ayrıca bu anket AKK kaldırılma tarihinin 31 Aralık 2018'den daha geriye çekilmesinde rol oynayacak. Yani AKK illetinden bezen bu ankete katılsın. Kim AKK kalsın ister ki, ankete kalıyor bu istek.

Son düzenleyen: Moderatör:
@win987 @BilgisayarMeraklısı AKN olmadan olmaz. Alt yapının çökmemesi ve sağlıklı işlemesi için.
Ülkemizde düzgün uygulanmıyor ve sorun da bu. Siz boş yere çenenizi ve kendinizi yorup AKN kalksın diye bağırmayın. AKN nin kalkması mümkün değil çünkü ülkemizin alt yapısı buna hazır değil. Düzenlemeler yapılması gerek fakat asıl AKN kalksın demek saçmalıktır.
Darbe girişiminin ardından 16 gün boyunca adil kullanım kotası sistemi askıya alındı, bunun da internette büyük bir yoğunluğa yol açmadığını görüldü. Altyapı kaldırmaz olayı falan yalan dolan! @Boris7503
Kaynak: Webtekno

Düne kadar AKK'ye sizin kadar sinir olan biri değildim idare edebiliyordum kendi çapımda(yanlış anlamayın lütfen size kötü bir şey söylemiyorum) fakat dün kotam doldu diye indirme hızım saniyede 7kb'a düşürüldü aklınız alıyor mu ya :D Bugün aradım konuştum yükselttim dediler gördüğüm en yüksek indirme değeri ise saniyede 40kb idi yani bu kadar da acımasız olunmaz ya dün site açılana kadar 2-3 dakika geçiyordu. Gerçekten kimse bunun önüne geçmedikçe abartmaya başladılar. Tekrar bu kadar düşük olursa ne yapacağız diye sorunca da tarifenizi yükseltin cevabını almak da ayrı bir tuhaftı :D.

Şimdi altyapının ciddi anlamda sıkıntılı olduğunu varsayalım (Darbe girişimi sonrası internete erişim sınırsızlandı, hiçbir kasma yaşamadık? - Ay başı hiçkimsenin interneti kasmıyor, aksine hızlanıyor ve herkesin aynı gün yenileniyor neden çökme olmuyor?) Hadi bu nedenleri de es geçelim, şimdi mantık olarak AKK kalkarsa ben mahalleme bi modem alırım, en az da 24Mbit alırım. Paket fiyatının 100tl olduğunu varsayıyorum, soketlerin yettiğince hatta yeni bir modem dağıtıcı alırım bütün mahalleye dağıtırım, herkes aynı interneti kasma olmadan kullanır ve 15 kişi kullandığımızı varsayıyorum aylık kişi başı 6-7tl para öderim. Bakın bu da yanlış sonuçta malum firma nereden kazanacak değil mi? Bence AKK'nin en düşük pakette dahi; Örnek: 8Mbit bir paketler genel olarak 50gb AKK ile satılıyor. Kanaatimce en düşük AKK 300Gb olmalı, şuan kullandığım pakedim 24Mbit 75Gb AKK aylık 75tl malum firma. 75tl para ödüyorsun, TL başı 1 gb AKK hakkın var. Yav kardeşim bazen açtığımız resimler 10mb oluyor, geçen ios 10 geldi 1gb AKK dolmuştu, korkarak yükledim. 21.YY Türkiyesi' n de ayıp denecek düzeyde ki Adil adı altında öne sürülen bu kural resmen, gericiliktir, para tuzağıdır, yanlıştır, tekeldir, adil değildir! Ankete bu yazıyıda gönderebilirsiniz, belki birkaç kişi gönderir. İçimdekileri söyledim, yaş ortalamamızı 20 olarak baz alıyorum, bundan 10 sene sonra çocuklarımız zamanında kullandığımız internetle dalga geçicek, bu AKK illetinden muzdarip yeni nesil illa ki okuyup Avukat, Savcı, Hakim vsvs. olacak, illa ki birisi bu olaya el atacak. Demedi demeyin, demedi dinleyin - Sürç-i Lisan ettikseyk affola, okuduğunuz için teşekkürler (y)

Hala altyapı yalanına inananlar var.
Lütfen yazdıklarımı okuyup da cevap yazın.

Darbe girişiminin ardından 16 gün boyunca adil kullanım kotası sistemi askıya alındı, bunun da internette büyük bir yoğunluğa yol açmadığını görüldü. Altyapı kaldırmaz olayı falan yalan dolan! @Boris7503
Kaynak: Webtekno
Webtekno dan kaynak gösterip de güldürmeyin beni lütfen. 2 tık için asılsız haber yapan bir siteden ibaret. Ve bir sorun olmadı falan da demeyin. Çoğu kullanıcı dışarıdaydı ve kullanım düşündüğünüz kadar yüksek değildi. Buna rağmen hatlarda ara sıra kriz oluyordu. Fakat siz araştırma yapmadan ve bu gibi konular hakkına bilgi sahibi olmadan bir uzman edasıyla başkalarını tekrar tekrar bilmemekle suçluyorsunuz. AKK kalkacak diye mi bekliyorsunuz? Çok beklersiniz. İyi sosyaller.

Webtekno dan kaynak gösterip de güldürmeyin beni lütfen. 2 tık için asılsız haber yapan bir siteden ibaret. Ve bir sorun olmadı falan da demeyin. Çoğu kullanıcı dışarıdaydı ve kullanım düşündüğünüz kadar yüksek değildi. Buna rağmen hatlarda ara sıra kriz oluyordu. Fakat siz araştırma yapmadan ve bu gibi konular hakkına bilgi sahibi olmadan bir uzman edasıyla başkalarını tekrar tekrar bilmemekle suçluyorsunuz. AKK kalkacak diye mi bekliyorsunuz? Çok beklersiniz. İyi sosyaller.

Peki beyefendi sizce bu durumun düzelmesi ne kadar süre alacak, gerçekten insanlar bu konuda ne zaman tatmin olacak aldığı hizmetten? AKK kalksın, rezillik bu, vs gibi söylemler haricinde neler yapılabilir?

Ve bir sorun olmadı falan da demeyin. Çoğu kullanıcı dışarıdaydı ve kullanım düşündüğünüz kadar yüksek değildi. Buna rağmen hatlarda ara sıra kriz oluyordu. Fakat siz araştırma yapmadan ve bu gibi konular hakkına bilgi sahibi olmadan bir uzman edasıyla başkalarını tekrar tekrar bilmemekle suçluyorsunuz. AKK kalkacak diye mi bekliyorsunuz? Çok beklersiniz. İyi sosyaller.

Yazdığınıza göre siz araştırma yapmışsınız. Temmuz ayı içerisindeki hat kullanım durumlarını içeren kaynak paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

Diyelim ki haklısınız hadi o zaman düşünelim Türkiye'de Türk Telekom internet kullanıcıları 1 dakika boyunca Ronaldo'yu izlemek mi isterdi yoksa düzgün kaliteli bir internet kullanmak mı ? Gören de AKK'den sadece Webtekno rahatsız oluyor sanacak yapmayın Allah aşkına.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı