Bu devirde hala Windows 7 Kullanılır mı?

Neyse konu dışına çıktık baya bi'. Önemli olan arkadaşın sorusunun cevaplanması idi, o da yapılmış. Konuyu inceleyenlere ise diyeceğim bir şey var:
Windows 7, artık kullanılmaz demek zordur çünkü artık birçoklarının gönlünde, performansıyla ve tuhaf bir şekilde birçok uygulama ile senkronize çalışmasıyla taht kurmuştur. Sonuç olarak; Chrome kullanılıyor. Python vb. yazılımlar kullanılmıyor. Windows'un desteği kesmesi aslında bu yıl için pek bir şey ifade etmiyor. Bu yıl kullanılır.

Peki ne kullanalım?
Benim Windows 10'a olan nefretim, 2016 yılında başladı. Bilgisayarıma tertemiz format attım, bir güzel de Windows 10 Pro yükledim. Hevesli hevesli driver'ları yükledim. Bilgisayarı reboot edince hayal kırıklığına uğramıştım. Zira eskiden (HDD) ile 20 saniyede açılan bilgisayarım, o anda tam 2 dakika 36 saniyede açılmıştı (Bunu not defterine kaydetmişim). Gelgelelim seneler geçti. SSD alıp kurduğumda bilgisayarım 20 saniyede açılmıştı. Performans mükemmel gidiyordu. Birkaç hafta sonra? TIRT! Yazılım hataları, yavaşlık, insanları yeni makine almaya zorlayan sisteme uymadım ve Windows 10'u sildim. Tabii şu da bir gerçek ki; bu sistemin biz de bir parçası olacağız fakat kısmen. Yani adamlar 12 çıkaracak, biz 11 yükleyecez.
Naçizane tavsiyem; Windows 8.1 Pro kullanmanızdır. Kişisel itirazı olanlar yazabilir. Bunlar benim kendi fikirlerim.

Sırf kendiniz hata yaşadınız diye diğer arkadaşları aşağılayıcı tavırla yazıyorsunuz. Şu an Windows 10 20H1 yaması çoğu HDD'de sorunsuz çalışıyor. 2016 çıktığı yılın 2 yıl sonrası, yeni bir OS iken deneyip küsmüşsünüz. Diyecek bir şey yok. Ayrıca teknoloji şans işidir.
Yanlış düşünüyorsunuz efem. Birçok kişiden de aynı sorunu duydum. Ayrıca yeni bir OS iken de yükledim, geçen sefer de yükledim. İkisi arasındaki en mantıklı OS, (BANA GÖRE) bakın paranteze; BANA GÖRE: Windows 8.1. Ayrıca kimseyi aşağıladığım falan da yok. İşim gücüm yok da millete aşağılayıcı laf mı düşüneceğim?

Neyse konu dışına çıktık bayağı bi'. Önemli olan arkadaşın sorusunun cevaplanması idi, o da yapılmış. Konuyu inceleyenlere ise diyeceğim bir şey var:
Windows 7, artık kullanılmaz demek zordur çünkü artık birçoklarının gönlünde, performansıyla ve tuhaf bir şekilde birçok uygulama ile senkronize çalışmasıyla taht kurmuştur. Sonuç olarak; Chrome kullanılıyor. Python vb. yazılımlar kullanılmıyor. Windows'un desteği kesmesi aslında bu yıl için pek bir şey ifade etmiyor. Bu yıl kullanılır.

Peki ne kullanalım?
Benim Windows 10'a olan nefretim, 2016 yılında başladı. Bilgisayarıma tertemiz format attım, bir güzel de Windows 10 Pro yükledim. Hevesli hevesli Driver'ları yükledim. Bilgisayarı reboot edince hayal kırıklığına uğramıştım. Zira eskiden (HDD) ile 20 saniyede açılan bilgisayarım, o anda tam 2 dakika 36 saniyede açılmıştı (Bunu not defterine kaydetmişim). Gelgelelim seneler geçti. SSD alıp kurduğumda bilgisayarım 20 saniyede açılmıştı. Performans mükemmel gidiyordu. Birkaç hafta sonra? TIRT! Yazılım hataları, yavaşlık, insanları yeni makine almaya zorlayan sisteme uymadım ve Windows 10'u sildim. Tabii şu da bir gerçek ki; bu sistemin biz de bir parçası olacağız fakat kısmen. Yani adamlar 12 çıkaracak, biz 11 yükleyeceğiz.
Naçizane tavsiyem; Windows 8.1 Pro kullanmanızdır. Kişisel itirazı olanlar yazabilir. Bunlar benim kendi fikirlerim.

2016 da Windows 10 kötü olabilir orası doğru ve ilk açılışta biraz geç açılması normal mesela ben şu an HDD kullanıyorum gayet güzel ve akıcı.

1614320987249.png

1614321077183.png

Sırf kendiniz hata yaşadınız diye diğer arkadaşları aşağılayıcı tavırla yazıyorsunuz. Şu an Windows 10 20H1 yaması çoğu HDD'de sorunsuz çalışıyor. 2016 çıktığı yılın 2 yıl sonrası, yeni bir OS iken deneyip küsmüşsünüz. Diyecek bir şey yok. Ayrıca teknoloji şans işidir.

Bence de mesela ben önceden 1803 kullanmıştım çok yavaştı berbattı önce 1903 sonra 1909 sonra 2004 ve 20H2'ye geçtim şu an gayet hızlı.

Bence bir işletim sistemi güncel internet tarayıcısı desteği almıyorsa, o işletim sistemi günlük kullanıcı için bitmiştir. Windows 7 hala kullanılabilir de, şahsen ya 8.1'e geçerim ya da PC'me göre Linux dağıtımı bulurum.

Geri
Yukarı