Bu forum niye böyle sinir bozucu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mesajını düzenlemeden yayına aldık. Bu sayede diğer okurlarımız da yaptığın Türkçe hatalarını görebilecektir.

Ben tek seferde sular seller gibi okudum :)

Her gün yüzlerce konu açılıyor ve moderasyon ekibi her birini tek tek okunabilir hale getiriyor. Yoksa burası "Acil Yardım" çöplüğü olurdu.

Bu konuda ayni fikirde degiliz @Recep Baltaş, daha üc gün önce 3 dakika icinde 3 farkli konudan uzaklastirma aldim örnegin. Bakin simdiye kadar onlarca uzaklastirma aldim ama bunlarin hic biri icin bu forumda sikayet anlaminda konu acmadim. Burada yetkili kisileri degil mantigi tartisalim isterdim ama "yetki ve sistemin" tartisma ortamini mümkün kilmayan bir sosyal yaratiyor ve buna destek veriyorsunuz. Konuyu acan arkadasin dedigi gibi youtube ortaminda cok seker, samimi böyle pufuduk pufuduk seylersiniz, yanaklarinizi sikasi geliyor insanin. :)
Lakin hep degil ama siklikla ego tatminine maruz kalan bizler mi desem, isgüzarlik mi desem artik adini sizler koyun, burada (Sosyal) (?) cok farkli bilginiz dahilinde ya da degil haksizliklar oluyor.

Hemen kimsenin vaktini almadan hizlica konuya dönelim ve 3 gün öncesine gidelim. 3 gün önce asagidaki konulari actim. Konular alinti haberlerdir, zaten emege saygisizlik olmamasi icin her zaman kaynak paylasirim.

01.10.2017_044436.jpg

Sizin iddianiza göre burada yetkili arkadas yazimi okunacak hale getirmis öyle mi? Ama nedense kendimin dahi unuttugu A.S ve LTD kisaltmalari kücük kalmis, bu tarz kücük seylerde takili kalmiyorum sadece örnek veriyorum yanlis anlamayin... :)
Simdi ne düsünmeliyiz ey sevgili Recep :) Kurallarinizi sorgulamadan kabul edip verdigimiz her karara eyvallah cekeceksiniz diyorsaniz farkli. ( Birak siteyi ben böyle bir ülke taniyorum :) ) Ama insan sorgulamali biraz.
Bilmiyorum xenforo'da yazinin degistirilmeden önce ve sonraki sürümlerini kaydeden bir eklenti kullaniyormusunuz, eger öyleyse bir Vergleich (?) yapin derim.

Ayrica

Zorla tuttuğumuz yok.

Kusura bakmayın da kimse size cevap verme zorunluluğunda değil.

Beğenmiyorsan siteye girmeyebilirsin.

Rica ederim ya sev ya terket mantigi ile yaklasmayin konulara. Burada siteyi nasil daha aktif ve adaletli bir yere cevirebilirizi tartismamiz gerekirken, bu tarz gereksiz cikislar kimseye yarar getirmez.

Sonradan gelen Edit: Vergleich'in Türkce karsiligi Karsilastirmaymis. :)

Açıkçası böyle bir konunun açılmasına sevindim. Türkçe'nin doğru kullanımına gösterdiğiniz bu özen bence gayet güzel. Ama cevap alamayan birine konuyu öne çıkarmayı önermek pek de işe yaramıyor.

Rainbow Six Siege Multiplayerda Oyundan Atma Sorunu

Bu konumu açtığım tarihten itibaren neredeyse günde 2 defa öne çıkarıyorum hatta son mesajımda Recep Baltaş Bey'i etiketledim ama yine de cevap alamadım. Oyun destek bölümünde Recep Baltaş'ın açılan konuların sahiplerinden process monitor ile alınmış logfile istediği mesajları farkettim. Benim açtığım konuda konunun tarihinden itibaren logfile önerilen yerlerden birine upload edilmiş halde mevcut ama cevap alabilmiş değilim. Bu durum ister istemez derecesinin ne olduğunu bilmediğim bir çifte standardın içinde olduğumu düşündürtüyor bana. @Recep Baltaş Beni bu durumdan kurtarıp neden cevap alamadığımı bana da açıklayabilirseniz çok sevinirim. Sonuçta insanların birbirlerine yardımcı olması için bu forumun var olduğunu düşünüyorum beğenmiyorsan girme demek çok da hoş bir yaklaşım değil bence.
Moderatörlerin yaptığı işe saygı duyuyorum bu mesajımda da fazlasıyla yazım hatası olabilir. Açmış olduğum konudaki ilk mesajımı moderatör düzenledi. Sistemimi belirttiğim bölümde ekran kartımı GTX 750M SLI olarak düzeltmiş bulunmakta fakat GTX 750M şeklinde bir model yok, benim ekran kartım GT 750M ama bu mesajı moderatör düzenlediği için ben bunu düzeltemiyorum mesela. Ve ben bu konudaki ilk mesajımdan dolayı 1 günlük ceza alıyorum. Yazım hatası yapmış olabilirim bundan dolayı ceza almış olabilirim bu gayet olası bir durum bu forumda ama güya düzeltilen mesaj hala yanlış durumda.
Açmış olduğum konuda belirttiğim sorunu da hala yaşamaktayım.

Son düzenleme:
Cevap yazarken abartanlar var. Sıkıntı duyduğu bir konudan bahsetmiş ve cevapların çoğu “beğenmiyorsan höt höt” az sakin. [emoji23]

Ben de 5 aydır buradayım. İlk haftalarda falan bir konu açayım hemen 1 gün bekleme gelirdi. Konu açayım hemen 1 gün bekleme gelirdi. Ben de derdim artık kullanmayacağım bu Sosyal'i diye. Sonra sabrettim, sabrettim ve sonunda alıştım buraya. Alışma zamanında girip TDK'dan kelimelere bile bakmışımdır nasıl yazılıyor diye (Türkçe dersinde bile böyle araştırmadım :)) Şimdi SMS atarken bile doğru yazıyorum, deftere yazı yazarken doğru yazıyorum. Türkçe kuralları işine yarıyor aslında buraya keşke önceden gelseydim de TEOG'da yazım yanlışı sorularını doğru yapsaydım bile diyorum. :)

Bu forumun DH gibi süper karışık olmaması güzel bir şey. :D

@ibrahimY

"Gençleştim resmen. Bu kadar mı fark eder?" :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben tek seferde sular seller gibi okudum :)

Bu konuda ayni fikirde degiliz @Recep Baltaş, daha üc gün önce 3 dakika icinde 3 farkli konudan uzaklastirma aldim örnegin. Bakin simdiye kadar onlarca uzaklastirma aldim ama bunlarin hic biri icin bu forumda sikayet anlaminda konu acmadim. Burada yetkili kisileri degil mantigi tartisalim isterdim ama "yetki ve sistemin" tartisma ortamini mümkün kilmayan bir sosyal yaratiyor ve buna destek veriyorsunuz. Konuyu acan arkadasin dedigi gibi youtube ortaminda cok seker, samimi böyle pufuduk pufuduk seylersiniz, yanaklarinizi sikasi geliyor insanin. :)
Lakin hep degil ama siklikla ego tatminine maruz kalan bizler mi desem, isgüzarlik mi desem artik adini sizler koyun, burada (Sosyal) (?) cok farkli bilginiz dahilinde ya da degil haksizliklar oluyor.

Hemen kimsenin vaktini almadan hizlica konuya dönelim ve 3 gün öncesine gidelim. 3 gün önce asagidaki konulari actim. Konular alinti haberlerdir, zaten emege saygisizlik olmamasi icin her zaman kaynak paylasirim.

Eki Görüntüle 261469

Sizin iddianiza göre burada yetkili arkadas yazimi okunacak hale getirmis öyle mi? Ama nedense kendimin dahi unuttugu A.S ve LTD kisaltmalari kücük kalmis, bu tarz kücük seylerde takili kalmiyorum sadece örnek veriyorum yanlis anlamayin... :)
Simdi ne düsünmeliyiz ey sevgili Recep :) Kurallarinizi sorgulamadan kabul edip verdigimiz her karara eyvallah cekeceksiniz diyorsaniz farkli. ( Birak siteyi ben böyle bir ülke taniyorum :) ) Ama insan sorgulamali biraz.
Bilmiyorum xenforo'da yazinin degistirilmeden önce ve sonraki sürümlerini kaydeden bir eklenti kullaniyormusunuz, eger öyleyse bir Vergleich (?) yapin derim.

Ayrica

Rica ederim ya sev ya terket mantigi ile yaklasmayin konulara. Burada siteyi nasil daha aktif ve adaletli bir yere cevirebilirizi tartismamiz gerekirken, bu tarz gereksiz cikislar kimseye yarar getirmez.

Sonradan gelen Edit: Vergleich'in Türkce karsiligi Karsilastirmaymis. :)
Hocam ortada tam anlamıyla tartışılacak bir şey yok. Ne yazmamızı istiyorsun. Anlamış değilim.

Türk'üm ve Türkçeyi sonuna kadar desteklerim ama kişiler her cümleye noktasına kadar dikkat edemiyorlar
Çelişkili bir cümle kurmuşsunuz. Türkçe'yi bu kadar seviyorsanız, yazım kurallarına da dikkat edersiniz. Bu kadar basit.

"Sitede tek kelime yazsan hemen konu açma özelliği devre dışı oluyor"

Siz yazım hatası yaparsanız elbette sonuçlarına da katlanırsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı