Ülkem neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ve ailem toplamıyoruz. Onun için şimdilik çok umrumda değil toplayanlar. Ama şunu diyecem. Şu an işsizlik sorunum var pandemi yüzünden. Onun dışında bir sıkıntı yok gibi. Allah'a şükür. Ama hayat zorlaşıyor malesef. Din ve devleti neden ayrı da olsa ayran da olsa fark etmez. Çünkü millet ''fırfır'' gibi. Onun için biraz ufkunu açıp olaya bu yönden bakın. Şükür etmeniz iyi bir şey tabii. Takdir ettim sizi.
E tamam işte, ben de tam olarak bundan bahsediyorum. Sen çöp toplayanlardan iyi durumdasın, umurunda olmadıklarını söylüyorsun. E devlet de senden iyi durumda, sen umurlarında değilsin. Asıl sorun bu; bize şükür şükür şükür dedirttikleri için millet "şükür ama, neden sadece şükür?" diyemiyor. Benim yakındığım durum bu.

Neyse ben kaçtım, iyi geceler. Ders çalışacağım.
Minik bir şarkı. Ayrica nakaratı tam bugün aklıma geldi. 7 yil olmuş, zaman sudan bile hizli akıyor. Yıllardır dinlemeyince unutmuşum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden elalemin adamı markete girip 4 poşetle çıkıp 200 birim para harcıyor? Artık sıkıldım. Tahhamülüm yok ne yapmam gerek? Bana yol gösterin.(elalemin adamı derken farklı ülkelerdeki vatandaşları kast ettim.)

Elalemin adamının maaşı 1200 birim olduğu için olabilir mi? Seninde maaşın 1200 birim olsa market alışverişin 400 birim falan olurdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı