Bu ülkenin gençliğine bir hayat borçlusunuz

12 yaşında böyle şeylerle zaman geçirme. İnstagram ve Youtube gibi yerlerde böyle paylaşım yapanları engelle, önüne çıkmasın. Boşuna morelini bozma. Senin bu yaşta yapman gereken şey ders çalışmak ve ailenin el verdiğince eğlenmene bakmak. Bu kadar dert yanmanın sana tek bir getirisi umutsuzluk ve karamsarlık olur.
Nasıl bir Türkiye döneminde yaşadığını bilme demiyorum, gidip saatlerini böyle şeylerle geçireceğine birkaç şeye bak, hayatına devam et. Bilinçsiz olma tabii ki.

Son düzenleme:
İç savaş halinde olan ülkelerdeki gençler ülkesini terk etmeyip savaşırken sizin burada ''ölüyoruz, kimse bize yardım etmiyor'' demeniz ironik bir olay.
Bu olaydan Suriye, Irak ve bu tarz ülkelerdeki gençlerin (gençleri bırak 90 yaşındaki adamlar bile geliyor) haberi var mı? Yoksa bu şeriat sever gençler peçeli Arap kadınlarından (gerçi burayı bile mahvettiler çoktan) ve savaştan kaçarak mülteci olarak bizim ülkemize gelip denizlerde nargile, bilumum büyük küçük suç, 10 çocuk, işsizlik, altyapı sorunu vesaire yaratıyorlar?

Bu olaydan Suriye, Irak ve bu tarz ülkelerdeki gençlerin (gençleri bırak 90 yaşındaki adamlar bile geliyor) haberi var mı? Yoksa bu şeriat sever gençler peçeli Arap kadınlarından (gerçi burayı bile mahvettiler çoktan) ve savaştan kaçarak mülteci olarak bizim ülkemize gelip denizlerde nargile, bilumum büyük küçük suç, 10 çocuk, işsizlik, altyapı sorunu vesaire yaratıyorlar?
Oradaki örgütlerin askerleri kim acaba? Oradaki askerler kimlerden oluşuyor? Hepsinin Türkiye'ye geldiğini mi sanıyorsun? Hayat zevki için başka ülkeye gitmek yerine savaşan birçok kişi var. Sadece sefa sürmek için gelenleri görüyor senin gözlerin. Gerçi Türkiye öyle bir hale gelse sen de arkana bakmadan gidersin, buna eminim.

Oradaki örgütlerin askerleri kim acaba? Oradaki askerler kimlerden oluşuyor? Hepsinin Türkiye'ye geldiğini mi sanıyorsun? Hayat zevki için başka ülkeye gitmek yerine savaşan birçok kişi var. Sadece sefa sürmek için gelenleri görüyor senin gözlerin. Gerçi Türkiye öyle bir hale gelse sen de arkana bakmadan gidersin, buna eminim.
Yani 4.5 milyon savaştan kaçmış insanı ağırlamışız hala polyannacılık yapıyorsun, biz sadece savaştan kaçanları görüyoruz savaşanlar da var diye. Klasik argüman bulamayan bilgisizin whataboutism yaparak karşı tarafı kendi seviyene indirmek istiyorsun istiyorsun. Tez sun, whataboutism yapma.

Yani 4.5 milyon savaştan kaçmış insanı ağırlamışız hala polyannacılık yapıyorsun, biz sadece savaştan kaçanları görüyoruz savaşanlar var diye. Klasik argüman bulamayan bilgisizin whataboutism yaparak tartışmayı karşı tarafı kendi seviyene indirerek dengeleme yapmak istiyorsun. Tez sun, whataboutism yapma.
Uğur, şurada en fazla 70 sene yaşadıktan sonra göçüp gideceksin zaten. Bari bi' işe yara da Türkiye'de savaş falan çıkarsa cephede savaş. Zaten Türkiye dışında hiçbir ülkeye gidemeyeceksin, bari buranın değerini bil.

Orada bizim askerimiz şehit olmasa hiçbir şey yapamazlar. Ve 17 milyon nüfusu olan ülkenin 4 5 milyondan fazlasının ülkemize gelmesi sence normal mi? Afganvari milletleri saymıyorum bile. Adamlar hayatımda duymadığım yerlerden yürüyerek geliyor.

Sefa sürmeye o ülkenin %33 kadarı gelince başka hiçbir şey göremiyorum. Benim dedelerim Türkiye öyle bir haldeyken kaçmadan savaştı. Savaştan kaçacak olsak çoktan kaçmıştık.

Uğur, şurada en fazla 70 sene yaşadıktan sonra göçüp gideceksin zaten. Bari bi' işe yara da Türkiye'de savaş falan çıkarsa cephede savaş. Zaten Türkiye dışında hiçbir ülkeye gidemeyeceksin, bari buranın değerini bil.
Belli ki kendi değerlerine olan bir takım adaletsizliklere sinirlisin, hitabından da anlaşılıyor dostum. En fazla 14-17 yaşındasın, siyaset, politika, tartışma kültürü, tarih gibi şeylerden bilgin yok, habersizsin. Bana küçük düşürücü hitaplarla kendi lehine bir şey çıkmıyor, kendini ve topluma nasıl izlenim bıraktığını düşün. İlle de bu tür konulara yorum yazmak zorunda da değilsin.

Bu mesaj ad hominem kavramının vücut bulmuş hali. Ülke tımarhaneye dönmüş delileri bize sarıyor.

Geri
Yukarı