Bu ülkenin gençliğine bir hayat borçlusunuz

Belli ki kendi değerlerine olan bir takım adaletsizliklere sinirlisin, hitabından da anlaşılıyor dostum. En fazla 14-17 yaşındasın, siyaset, politika, tartışma kültürü, tarih gibi şeylerden bilgin yok, habersizsin. Bana küçük düşürücü hitaplarla kendi lehine bir şey çıkmıyor, kendini ve topluma nasıl izlenim bıraktığını düşün. İlle de bu tür konulara yorum yazmak zorunda da değilsin.
16 yaşında olduğunu biliyorum, konuşmaya devam et :). Klasik farklı görünmek için veya kendini bilgili göstermek için kendine ''solcu, ateist, liberal, komünist'' gibi lakaplar takan siyaseti daha yeni öğrenmeye başlayan birisisin. Senin tartışma konularında neler yaptığını, siyasi ve dini görüşünün ne olduğunu, Türkiye'yi nasıl değiştirmek istediğini biliyorum ve bil ki senin gibi çok fazla kişi var. Bu kafa yapılarını çok iyi biliyorum zaten. Beyninizi erken yaştan böyle düşüncelerle dolduran medya sağolsun, yapacak bir şey yok.
Bu mesaj ad hominem kavramının vücut bulmuş hali. Ülke tımarhaneye dönmüş, delileri bize sarıyor.
Tımarhanede bir ömür geçirmeye hazır mısın? :D

16 yaşında olduğunu biliyorum, konuşmaya devam et :). Klasik farklı görünmek için veya kendini bilgili göstermek için kendine ''solcu, ateist, liberal, komünist'' gibi lakaplar takan siyaseti daha yeni öğrenmeye başlayan birisisin. Senin tartışma konularında neler yaptığını, siyasi ve dini görüşünün ne olduğunu, Türkiye'yi nasıl değiştirmek istediğini biliyorum ve bil ki senin gibi çok fazla kişi var. Bu kafa yapılarını çok iyi biliyorum zaten. Beyninizi erken yaştan böyle düşüncelerle dolduran medya sağolsun, yapacak bir şey yok.

Tımarhanede bir ömür geçirmeye hazır mısın? :D
Dostum tez sun, hala hakaret çabasındasin. Kendine güvenen bilgisiz en tehlikelisi. Gel düzgünce tez sun, güzelce tartışalım. Sen ille de hakaret ediyorsun, whataboutism yapıyorsun çünkü bilgin yok, araştırman yok, okuduğun kitap yok ona rağmen kuyruk acindan dolayı kendine bir şey katmayacak şekilde boş atar gider yapıyorsun.

Son düzenleme:
Bu video, yaşlara göre bir tık fazla umutsuzluk içeriyor. Evet çok umutsusuz ya da mevcut umudumuzu korumaya çalışıyoruz zar zor ama bu şekil kapılmak da sadece intihar ve türevlerine çıkar yol.
Ayrıca bu durumların hükümet ile çözüleceğini düşünmüyorum. Üretemeyip sadece tüketiyorsan, bir şekil asimile olmaya mahkumsun.
Bu ülke öyle bir ülke ki, rahat olan çok rahat kötü durumda olan çok kötü. Millet vekili 25.000 TL maaş alıyor, emekli olanı 15.000 TL emekli maaşı alıyor. Adamlar 35-40 yaşında emekli olmuş, hem çalışmaya devam ediyorlar hem emekli maaşı alıyorlar. Seslerini duyan var mı onların?Aydınlanmaya başladıkça, mevcut durumunu yorumlamaya, iyisini istemeye başlıyorsun. Bir zaman sonra, özellikle bizim gibi genç kesim için söylüyorum, zihninde hayaller rekli, ruhun renkli, birçok şey yapmak, yaşamak istiyorsun ama mevcut şartlar önünde engel. Sadece maddi değil, manevi engeller de var. Okuyorsun, çalışıyorsun, düşünüyorsun, potansiyelin artıyor ama olanaklara bir türlü entegre edemiyorsun. Yazmaya devam ettikçe değinmek istediğim bir başka probleme, saçmalığa teşvik ediyor zihnim. :/ Hangi birine değinelim. Cidden çok sıkıntı.
İşçi olmaya teşvik edilmekten başka bir halt yok.

Yazılanlara yanlış demeyeceğim fakat sadece söylemekle olmuyor. Bu ülkede 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak 2.5 milyon genç var. Zaten bu iktidarla çözüme ulaşamayacağınızı düşünüyorsunuz. İleride iktidar olduğunuzda gerçekleştireceğiniz çözümleri düşünün derim. Birilerine rağmen yaptım diyebilmek için çalışmak gerekli. Bugün ben kendime yeni nesil bir konsol veya sıfır araç alamıyor olabilirim. Ancak 5 yıl sonra bir gencin bunu kolaylıkla elde edebilmesini sağlayacak çözüm önerileri üretebilirim. Uzun lafın kısası dizinizi döve döve kötürüm olmuşsunuz. Şimdi de yürüyemiyorum diye ağlıyorsunuz. Bu ülkede kimse sevdiğine toz konduramıyor. RTE'ciler RTE'ye yalan söylüyorsun diyemiyor muhalifler muhalefete yalan söylüyorsun diyemiyor. O yüzden muhalefet %99 ile seçim kazansa ülke farklı olmayacak. Önce alışkanlıklarımızı ve rutinlerimizi değiştirmemiz gerek. Boş boş ben niye yurt dışındaki insanlar gibi gezemiyorum dersen hayatının sonuna kadar evinde oturursun. Ülkemizin kurucusu ve hala ışık saçan kaynağı Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şu mükemmel sözü ile bitireceğim ki size yazdıklarımın bir özeti olsun:
"Türk, öğün, çalış, güven."

Yazılanlara yanlış demeyeceğim fakat sadece söylemekle olmuyor. Bu ülkede 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak 2.5 milyon genç var. Zaten bu iktidarla çözüme ulaşamayacağınızı düşünüyorsunuz. İleride iktidar olduğunuzda gerçekleştireceğiniz çözümleri düşünün derim. Birilerine rağmen yaptım diyebilmek için çalışmak gerekli. Bugün ben kendime yeni nesil bir konsol veya sıfır araç alamıyor olabilirim. Ancak 5 yıl sonra bir gencin bunu kolaylıkla elde edebilmesini sağlayacak çözüm önerileri üretebilirim. Uzun lafın kısası dizinizi döve döve kötürüm olmuşsunuz. Şimdi de yürüyemiyorum diye ağlıyorsunuz. Bu ülkede kimse sevdiğine toz konduramıyor. RTE'ciler RTE'ye yalan söylüyorsun diyemiyor muhalifler muhalefete yalan söylüyorsun diyemiyor. O yüzden muhalefet %99 ile seçim kazansa ülke farklı olmayacak. Önce alışkanlıklarımızı ve rutinlerimizi değiştirmemiz gerek. Boş boş ben niye yurt dışındaki insanlar gibi gezemiyorum dersen hayatının sonuna kadar evinde oturursun. Ülkemizin kurucusu ve hala ışık saçan kaynağı Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şu mükemmel sözü ile bitireceğim ki size yazdıklarımın bir özeti olsun:
"Türk, öğün, çalış, güven."
Bir de böyle saçma sapan "Ülke aç ama çözüm üreten yok" diyen bir güruh oluştu.

Son düzenleme:
Bir de böyle saçma sapan "Ülke aç ama çözüm üreten yok" diyen bir güruh oluştu.
En azından RTE'yi düşürmeye çalışan muhalefetin yanlışlarını da söylersen çözüme katkı sağlamış olursun sizin çözümünüz mega dev ultra projeler mi? Hakaret etmek istemiyorum lütfen düşünce seviyeni daha fazla düşürme BEYAZ TÜRK!

Geri
Yukarı