Buds FE alınır mı?

Merhaba herkese öncelikle. Biraz geç gördüğüm için özür dilerim.

@Endless Kaan hocam yaklaşık 3 hafta önce Buds FE almıştım. İncelemesini de yapacağım ancak 1 ay test etmeden yazmak istemedim.

3 haftalık kullanım sürecimde kesinlikle beni tatmin ettiğini söyleyebilirim.
Metrobüs, Yenikapı (M2) Metrosu, Yenikapı Atatürk Havalimanı Metrosu (M1A) ve Marmaray'da uzun uzadıya kullanmaya çalıştım. ANC özelliği gerçekten hakkını veriyor.
Çevredeki insanların sesini gerçekten başarılı şekilde engelliyor, istemediğimiz dış ortam seslerini arındırıyor.

Batarya konusunda ise internette belirtilen şarj süresinin doğru verildiğini düşünüyorum.

Ses kalitesi anlamında konuşmak gerekirse internette incelemelerde de görüldüğü üzere bas ağırlıklı bir kulaklık. Metal, rock müzik dinleyenleri gerçekten tatmin edecektir. Akustik şarkılarda da başarılı bence.

EQ ayarları biraz kısıtlı ancak modlar güzel ayarlanmış. Dynamic ve Bass Boost modlarında gayet kaliteli bir ses performansı var. Genel anlamda Dynamic modda kullanıyorum, basın doruğuna ulaşmak istediğim şarkılarda Bass Boost açıyorum. Metallica ve Megadeth biri olarak hakikaten çok hoşuma gidiyor kulaklık.

Ambient sound özelliği bulunuyor kulaklıkta. Çok daha profesyonel insanlar bence farkı anlayacaktır diye düşünüyorum normale göre. Ancak seste yine de bir iyileştirme yapıyor. İki kulaklık da takılı olunca çalışıyor.

Bu kulaklıkta ayrıca dip ses sorunu bulunmuyor. Önemli bir şey olduğunu düşünüyorum.

Mikrofon kalitesi de bence hoş. Toplu taşıma araçlarında ANC açıkken sürekli arama yaptım, güzeldi :)
Ses seviyesi de ayrıca güzel. Sona kadar açınca biraz kulak acıtabilir ama onu söylemem gerek.

Tek üzüldüğüm nokta şu oldu. Ben öğrenci indirimi ile aldıktan sonra Amazon'da 1150 liraya düştü :(

Onun haricinde kulaklığın bir eksisini görmedim.

Son düzenleme:
Evet, ayni zamanda Galaxy Wearable Android destekli bir uygulama, yazilim guncellemesi ve kulaklik ayarlamasi da yapabilirsin.
1700661650134.png

Aldım o zaman :D

Dolby ve DTS dışında piyasadaki hiçbir çevresel ses veya virtualizer uygulaması işe yaramıyor, aksine sesi daha da kötü hale getiriyor. Yani 360 sound özelliği bana kalırsa gereksiz bir özellik. Ses kalitesi olarak Buds 2'de çift sürücü olduğu için teknik olarak bakarsak ses kalitesinin daha iyi olması lazım ama denemediğim için net bir şey diyemem. İkisi de fiyatına göre güzel cihazlar hayırlı olsun.

Geri
Yukarı