Büyük İstanbul depremi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Büyük İstanbul depremi hakkında neler düşünüyorsunuz? Benim aklımdaki tek soru, neden halen önlemler alınmadığı. Örneğin depremin enerjisi yavaşça alınamaz mı?

Son düzenleme:
Çıkmaza çok yakın olduğumuzu düşünüyorum. 1 sene ya da bilemedin 2 sene daha böyle geçerse istedikleri kadar önlem alsınlar ama çok geç kalmış olacaklar. Olası korkunç senaryoda ülke ekonomisinin paramparça olacağını hepimiz biliyoruz. Piyasa desen ortada piyasa falan kalmaz. Can kaybına hiç girmeyeceğim. Allah korusun diyoruz ama gerçekler diye de bir şey var.

Depremin gazı derken ne demek istediğini anlamadım.

Milyonlarca can kaybı olacak. Eğer Marmara denizi altında bir noktada fay boşalırsa tsunami oluşabilir. Çok ilerilere gitmese bile Marmara kıyısına bakan sahil şeridinin yani nüfusun çoğunluğunun yığıldığı Üsküdar, Eminönü ve çevresi, Zeytinburnu gibi yerleri su basabilir.

Büyük İstanbul depremi hakkında neler düşünüyorsunuz? Benim aklımdaki tek soru, neden halen önlemler alınmadığı. Örneğin depremin enerjisi yavaşça alınamaz mı?

Hocam gerçekten kötüydü Allah korusun bizi. 1 hafta sonra da 7.2 filan deprem bekliyormuş İstanbul'da.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı