Bulk ve Definasyon neye göre hesaplanır?

2023 Ocak-Şubat'a kadar bulk yap kafan rahat olsun, önüne ne gelirse ye, durumun yetiyorsa spor yaptığın vakitlerde yarım kilo veya bir kilo tavuk göğsü tüket.
Skinny fat durumundayım zaten şuan. Tamamdır. Birde en son yazdığım mesaja cevaben mi yazdınız hocam gördünüz mü o yazdığım mesajı. Ona cevaben mi yazdınız.

Skinny fat durumundayım zaten şuan. Tamamdır. Birde en son yazdığım mesaja cevaben mi yazdınız hocam gördünüz mü o yazdığım mesajı. Ona cevaben mi yazdınız.
Hayır, görmedim onu.

Alkol falan alıyorsan o da göbek yapar, skinny fat durumu normal bir şey.

Dediğim gibi 2023 Ocak-Şubat aylarına kadar bulk dönemi ile uğraş hatta mart-nisan aylarına kadar bile yapabilirsin. Sonra definasyon yaparsın.

Bulk döneminde et ye ve kalori hesabı yap, gerisini boşver.

Son düzenleme:
Hayır, görmedim onu.

Alkol falan alıyorsan o da göbek yapar, skinny fat durumu normal bir şey.

Dediğim gibi 2023 Ocak-Şubat aylarına kadar bulk dönemi ile uğraş hatta mart-nisan aylarına kadar bile yapabilirsin. Sonra definasyon yaparsın.

Bulk döneminde et ye ve kalori hesabı yap, gerisini boşver.
Tamamdır hocam. Peki kalori hesabı için kilo vermeyi mi kilo almayı mi yoksa kilo korumayı mı seçmeliyim seçenekler arasından. Bana buna göre bir günlük kalori ihtiyacı sunuyor. Bulk dönemindeysem kilo almayı mı seçeceğim yoksa kilo korumayı seçip çıkan günlük kaloriden 600 kalori fazla mı alayım günde?

Tamamdır hocam. Peki kalori hesabı için kilo vermeyi mi kilo almayı mi yoksa kilo korumayı mı seçmeliyim seçenekler arasından. Bana buna göre bir günlük kalori ihtiyacı sunuyor. Bulk dönemindeysem kilo almayı mı seçeceğim yoksa kilo korumayı seçip çıkan günlük kaloriden 600 kalori fazla mı alayım günde?
Seçenek tabi ki kilo alma olsun dostum bulduğunu ye, eritirsin merak etme hacim kazanmadan estetik kazanamazsın.

Seçenek tabi ki kilo alma olsun dostum bulduğunu ye, eritirsin merak etme hacim kazanmadan estetik kazanamazsın.
O zaman hocam 3000-3500 arası kalori alayım günde bulk da olduğum için. Yaza 2-3 ay kala definasyon yaparım. Definasyon yaparken de olay mevcut kiloyu koruyarak yağ yakmak sanırım. Yine aynı kaloriyi alıyoruz galiba yoksa kalori açığı yapıyor muyuz definasyon da onu düşünüyorum. Ekstra başka bir durum yok. Dediğiniz gibi kilo almaya bakayım. Fakat bir sorum daha var, kilo alırken neler yememi önerirsiniz. Mesela fastfood haftada kaç gün olabilir? Ve yağ günde kaç g kadar çıkmalıyım max? Yemeklerde de kendine özgü bir yağ mevcut ondan ister istemez bayağı alabiliyorum günde. Şekeri de azaltmaya bakacağım.

Bulk döneminde olacağın için ilk önce gündelik alman gereken kaloriye bak, kilo koruma seçeneği yani. Alman gereken kaloriyi yaz bir kenaran bulk döneminde bunun üzerde kalori alacağın bir diyet hazırla, diyete ise mutlaka "et" ekle.

3.000-4.000 kalori alman gerekecek kabaca.

Bulk döneminde olacağın için ilk önce gündelik alman gereken kaloriye bak, kilo koruma seçeneği yani. Alman gereken kaloriyi yaz bir kenaran bulk döneminde bunun üzerde kalori alacağın bir diyet hazırla, diyete ise mutlaka "et" ekle.

3.000-4.000 kalori alman gerekecek kabaca.
Heh tamamdır. Mesela 3000 çıktıysa kilo koruma seçeneği ile ben bulk da 3500 gibi bir rakam alacağım dimi

Yeni konular

Geri
Yukarı