Bulk ve Definasyon neye göre hesaplanır?

Heh tamamdır. Mesela 3000 çıktıysa kilo koruma seçeneği ile ben bulk da 3500 gibi bir rakam alacağım dimi
Evet öyle bir şey.
İyi yemen gerekiyor anlayacağın.

Bütçe sorunun yoksa haftada 5-6 gün split antrenman yap. Üzerine de 1 kilo tavuk göğsü + pilav yersin olur biter.

Bulkta sağlıklı beslenme falan hikayedir hayvan gibi yersin, Clean bulk çok zordur çünkü zannetmiyorum asgari ücretin 2 katı kadar parayı sadece gıdaya ayırma şansın olsun bu gerçek ile işe gir.
Dostum kasma fazla git bir hocayla konuş bir program hazırlasın, hem çalış, hem ye belli bir seviyeye gelince ki ben gelmiştim şekeri yağı olabildiğince kesip 75 kilo bulklu halimden 65 kilo define oldum aynı yolu izle.
Hocam birde yine erişim varken olabildiğince clean şekilde beslenmek daha iyi olur değil mi? Sadece demek istediğiniz sanırım her zaman clean ürünlere erişim olamayabiliyor.

Hocam birde yine erişim varken olabildiğince clean şekilde beslenmek daha iyi olur değil mi? Sadece demek istediğiniz sanırım her zaman clean ürünlere erişim olamayabiliyor.
Ve Dirty bulk ile clean bulk sonucunda kazanılan kilo, kas kütlesi aynı mıdır? Clean yine bence daha iyi olur fakat bazen dirty bazen clean yapılsa sorun yaratır mı?

Seçenek tabi ki kilo alma olsun dostum bulduğunu ye, eritirsin merak etme hacim kazanmadan estetik kazanamazsın.
Çoğunlukla dirty e kaçabiliyorum. Clean da ama arada yapıyorum yani. Bulk yaparken bu konuda bir sıkıntı yaşar mıyım?

Ve Dirty bulk ile clean bulk sonucunda kazanılan kilo, kas kütlesi aynı mıdır? Clean yine bence daha iyi olur fakat bazen dirty bazen clean yapılsa sorun yaratır mı?

Çoğunlukla dirty e kaçabiliyorum. Clean da ama arada yapıyorum yani. Bulk yaparken bu konuda bir sıkıntı yaşar mıyım?
İkiside var yani hem dirty hem clean ikisinden de tüketiyorum. Bu bir sıkıntı yaratır mı? Çoğunlukla şunu yapman lazım gibi bir öneriniz var mı?

Son düzenleme:
Clean'in arasında dirty de yapıyorsan zaten o clean değil dirty'dir. Clean'de şekersiz yağsız tertemiz gitmen gerekir.

Clean'in arasında dirty de yapıyorsan zaten o clean değil dirty'dir. Clean'de şekersiz yağsız tertemiz gitmen gerekir.
O zaman clean yapmak biraz zor. Yani dediğinize göre sürekli clean gerektirdiği şekilde gitmek lazım. Öyle yapmayı düşünüyorum ama arada fastfood gibi şeyler ile yine dirty e kayabilirim. Cheat meal de mesela. Haftada 1 yani mesela fastfood.

Yeni konular

Geri
Yukarı