Bully, Jimmy oldu mu?

BiloBey12

Picopat
Daha fazla  
Artarda bully oynadım ve bitirdim şunu fark ettim bu benim oluşturduğum bir teori: Jimmy hopkins oldu mu?
1. Teori:
Oyunun betasında edgar ile savaştığımız yerde kaybetseydik bizi kimya dolu havuzuna atacaktı ama Rockstar Games bunu fazla acımasızca diye düşünüp bu sahneyi sildi ama oyunun dosyalarında hala var.

edgarkillsjimmy.jpg

2. Teori:
Bully finalde gary ile kavga ettiğimizde akşam ve fırtınalı havayken.

Ekran Görüntüsü (66).png

Müdürün odasına düştüğümüzde ise hava açık ve güneşli oluyor ve ne hikmetse jimmy hiç hasar almıyor.

Ekran Görüntüsü (67).png

Ve bana göre jimmy ölüyor ikisi de ölü bir şekilde müdürün odasına düşüyor credits ekranı bittikten sonra oyun saati sabah olmasına rağmen odasında uyanıyor.
3. Teori:
6. Chapter açıldıktan sonra sadece görevlerde gördüğümüz kişiler normal hayatta karşımıza NPC olarak çıkarken en yakın arkadaşımız petey ve annemizden niye haber gelmiyor. Bazı yerlerde yazdığına göre jimmy komaya giriyor yani şu anlama geliyor, müdürün odasına düşerken bayılıyor ve gary ölmüyor. Çoğu kişiyi unutuyor müdüre annesini sorduğunda ise o kim diyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artarda bully oynadım ve bitirdim şunu fark ettim bu benim oluşturduğum bir teori: Jimmy hopkins oldu mu?
1. teori:
Oyunun betasında edgar ile savaştığımız yerde kaybetseydik bizi kimya dolu havuzuna atacaktı ama Rockstar Games bunu fazla acımasızca diye düşünüp bu sahneyi sildi ama oyunun dosyalarında hala var.

Eki Görüntüle 2173878

2. teori:
Bully finalde gary ile kavga ettiğimizde akşam ve fırtınalı havayken.

Eki Görüntüle 2173888

Müdürün odasına düştüğümüzde ise hava açık ve güneşli oluyor ve ne hikmetse jimmy hiç hasar almıyor.

Eki Görüntüle 2173889

Ve bana göre jimmy ölüyor ikisi de ölü bir şekilde müdürün odasına düşüyor credits ekranı bittikten sonra oyun saati sabah olmasına rağmen odasında uyanıyor.
3. teori:
6. chapter açıldıktan sonra sadece görevlerde gördüğümüz kişiler normal hayatta karşımıza NPC olarak çıkarken en yakın arkadaşımız petey ve annemizden niye haber gelmiyor. Bazı yerlerde yazdığına göre jimmy komaya giriyor yani şu anlama geliyor, müdürün odasına düşerken bayılıyor ve gary ölmüyor. Çoğu kişiyi unutuyor müdüre annesini sorduğunda ise o kim diyordu.

Hocam teoriniz güzel, ama birkaç şey fark ettim:
Sizin dediğiniz sanırım Bully'nin SE versiyonu ile alakalı bir hata.

1713629424099.png

Gördüğünüz gibi burada hava hafif karanlık ve sisli.
---

1713629590762.png

Burada da aynı şekilde, hava karanlık.

Aynı zamanda oyunun normal oynanışında da zaten Petey'den haber alamıyorduk, fakat russell ve kız arkadaşlarımızı görebiliyorduk. Annemizden haber gelmemesi de hikaye orada tamamlansın maksatı bence.

Benim farklı bir teorim var: Jimmy Hopkins'in babası james earl cash olabilir. Oyunun başında annesinin yeni kocasının olduğunu, eski kocasını terk ettiğini görüyorduk. James Earl Cash'in hem görünüşü hem de kişiliği Jimmy'e benziyor. Hatta müdür yardımcısı hanım oyunun başında tıpkı eski babana benziyorsun diyordu. Bende buradan böyle bir sonuç çıkardım.

Hocam teoriniz güzel, ama birkaç şey fark ettim:
Sizin dediğiniz sanırım Bully'nin SE versiyonu ile alakalı bir hata.

Eki Görüntüle 2173915

Gördüğünüz gibi burada hava hafif karanlık ve sisli.
---

Eki Görüntüle 2173918

Burada da aynı şekilde, hava karanlık.

Aynı zamanda oyunun normal oynanışında da zaten Petey'den haber alamıyorduk, fakat russell ve kız arkadaşlarımızı görebiliyorduk. Annemizden haber gelmemesi de hikaye orada tamamlansın maksatı bence.

Benim farklı bir teorim var: Jimmy Hopkins'in babası james earl cash olabilir. Oyunun başında annesinin yeni kocasının olduğunu, eski kocasını terk ettiğini görüyorduk. James Earl Cash'in hem görünüşü hem de kişiliği Jimmy'e benziyor. Hatta müdür yardımcısı hanım oyunun başında tıpkı eski babana benziyorsun diyordu. Bende buradan böyle bir sonuç çıkardım.

1. PlayStation versiyonunda grafiklerde hata olduğu için PC versiyonunda shader yaptılar tek PlayStation versiyonunda sisli öbür versiyonlarda hava fırtınalı
2. gerçekten güzel bir tespit oyunda Manhunt ile bir sürü easter egg var mesela jimmy ile james çok benziyor ve bazı yerlerde james in giydiği kıyafetler var ve bazı yerlerde piggsynin sesi bile geliyor çoğu oyuncular bir tane evin etrafında çok gezersek veya sapanla evin etrafına taş atarsak "piggsy angr aaargh!"(domuzcuk çok kızgın) diye bir ses çıkıyor ve testere sesi iyice artıyormuş

@Panconn dostum bu teoriyi kullanmama iznin var mı yoksa hayır diyorsan canın sağ olsun

Son düzenleme:
1. PlayStation versiyonunda grafiklerde hata olduğu için PC versiyonunda shader yaptılar tek PlayStation versiyonunda sisli öbür versiyonlarda hava fırtınalı
2. gerçekten güzel bir tespit oyunda Manhunt ile bir sürü easter egg var mesela jimmy ile james çok benziyor ve bazı yerlerde james in giydiği kıyafetler var ve bazı yerlerde piggsynin sesi bile geliyor çoğu oyuncular bir tane evin etrafında çok gezersek veya sapanla evin etrafına taş atarsak "piggsy angr aaargh!"(domuzcuk çok kızgın) diye bir ses çıkıyor ve testere sesi iyice artıyormuş

@Panconn dostum bu teoriyi kullanmama iznin var mı yoksa hayır diyorsan canın sağ olsun
Kullanabilirsin kanka problem değil :kalp:

Yeni konular

Geri
Yukarı