C++ öğrenilmesi önerilir mi?

caganaydogmus34

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Yazılıma başlayacağım ve C++ ilr başlamak istiyorum. Sebebim oyunları çok seviyor olmam. C++ ile başlayacağım ancak Türkiye'de bu konu ile ilgili herhangi bir iş bulamayacağımı düşünüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Yazılıma başlayacağım ve C++ ilr başlamak istiyorum. Sebebim oyunları çok seviyor olmam. C++ ile başlayacağım ancak Türkiye'de bu konu ile ilgili herhangi bir iş bulamayacağımı düşünüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Cevaplarsanız sevinirim.

Başlayacaksan o dil ile başlama çok ağır gelir hafif bir dilden başla.

Hocam C++ zor bir dil. C# ile başlasanız daha iyi tabii ilk defa yazılım öğreneceksiniz.

C++ en önemli 3dilden biri. Ama C++ ile başlama çok zor Python ile temeli öğren sonra C++a gir yoksa soğursun yazılımdan.

Başlayacaksan o dil ile başlama çok ağır gelir hafif bir dilden başla.
Hocam 2 gün önce güzel bir temel attım hoşumada gitti yani🤠

C++ en önemli 3dilden biri. Ama C++ ile başlama çok zor Python ile temeli öğren sonra C++a gir yoksa soğursun yazılımdan.

Python öğrendikten sonra farklı bir dile geçersem zor olur diye düşünüyorum

C ile başlayıp sonra C++'a yönelmeni öneririm. Programlamanın temelini öğren önce. Yoksa direkt C++ ile başlarsan anlamadığın konular olabilir, havada kalır ve onun üzerine koyup ilerlemekte zorlanabilirsin. Tercih senin.

Benim asıl sorum konudada belirttiğim gibi ileride herhangi bir zorluk çekermiyim(c++ dilini öğrendikten sonra)

C ile başlayıp sonra C++'a yönelmeni öneririm. Programlamanın temelini öğren önce. Yoksa direkt C++ ile başlarsan anlamadığın konular olabilir, havada kalır ve onun üzerine koyup ilerlemekte zorlanabilirsin. Tercih senin.

C++ tercih etmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı