Çalışan Afgan, zengin Arap neden kötüleniyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türk vergisiz 3500 küsür maaş alırken
İşte sorun o maaşın alınamaması. 3 bin kilometre öteden gelen, ilk fırsatta ülkeyi terk edip gidecek, her yerde insanların huzurunu bozup plajlarda Allahuekber naraları atan afganların maaş alabilmesi. Olaya sadece ekonomik açıdan bakmak saçma, ki bu açıdan bakınca kalkınabilineceğini düşünmek de saçma. Suriyeliler yıllardır burada, nerede kalkındık?

Arapları neden sevmediğimi bir kez daha bana hatırlattığın için teşekkür ederim.
Ben karılarımdan memnunum 5. karıyı almayacağım.
-Hasan Hüseyin El Muhammed Bin Bekir Sıddık Abdullah.
2021 yılında geçerli olacak asgari ücret, yapılan yüzde 21,56'lık artışla brüt 3 bin 577 lira, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklandı
Daha zamları sayayım mı?

İşte sorun o maaşın alınamaması. 3 bin kilometre öteden gelen, ilk fırsatta ülkeyi terk edip gidecek, her yerde insanların huzurunu bozup plajlarda Allahuekber naraları atan afganların maaş alabilmesi. Olaya sadece ekonomik açıdan bakmak saçma, ki bu açıdan bakınca kalkınabilineceğini düşünmek de saçma. Suriyeliler yıllardır burada, nerede kalkındık?
Suriyeliler çalışmıyor ki? Ben çalışan Suriyeli görmedim daha ama ne zaman bir inşaata gitsem Afganlar çatur çutur çalışıyor.

Amerika'da yaşamıyoruz, Her sene %30'dan fazla enflasyonun olduğu yerde yaşıyorsun, sırf sen çikolatanı 35 kuruş ucuza alacaksın diye insanların hakkı gasp edilemez. Ayrıca Türkiye'de kapitalizm yok, ahbap çavuş kapitalizmi var. O iş veren afganlar sayesinde tek üründe %50 belki daha fazla kar marjına sahip sana yedirir mi sanıyorsun :D mercedesler ağaçta yetişmiyor.

Amerika'da yaşamıyoruz, Her sene %30'dan fazla enflasyonun olduğu yerde yaşıyorsun, sırf sen çikolatanı 35 kuruş ucuza alacaksın diye insanların hakkı gasp edilemez. Ayrıca Türkiye'de kapitalizm yok, ahbap çavuş kapitalizmi var. O iş veren afganlar sayesinde tek üründe %50 belki daha fazla kar marjına sahip sana yedirir mi sanıyorsun :D mercedesler ağaçta yetişmiyor.
O isler sizin dediginiz gibi yürüseydi, mültecileri Türkiye degil, Avrupa alirdi.
Bu dediklerinizin tamamı rekabet ortamı olmadığından gerçekleşiyor. Eğer şöyle adam akıllı bir şirket gelse Türkiye'ye fiyatlar cumburlop düşer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı