Çarşaf giyinimi yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yazık cidden. Buna yasaklanmalı diyenlerin Arap sevicilerinin kafa yapısından zerre farkı yok. İsteyen istediğini giyer, karışma hakkın yok. İslam'da da peçe zorunludur, biraz araştırıp yazın yazacaklarınızı.

12 sayfa yemek tarifi vermedik biz burada. Önceki sayfaları oku anlarsın neden yasaklansın dediğimizi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunu kimse düşünemiyor. Çarşaf dini olarak zorunlu değil ki, eski zamanlarda etek, kot, pantolon vesaire yok, herkes çarşaf giydiği için böyle örneklendirilmiş. Çarşafın burada kattığı anlam aslında kıyafet. Dinde çarşaf giyin diye bir şey yok.

Bazı arkadaşların, okuduğunu anlamama problemi var.

Biz başörtüsüne karşı değiliz. Takanlarla da herhangi bir sorunumuz yok.

Örnek verir misiniz? Sadece merak ettim bahsettiğiniz kanun ve olayları.
Mesela ülkeye mültecilerin neden alındığını veya neden geri gönderilmediğini tartışmak yerine çarşaf giymek yasaklansın mı yoksa yasaklanmasın mı diye tartışıyorsunuz. :D

Yazık cidden. Buna yasaklanmalı diyenlerin Arap sevicilerinin kafa yapısından zerre farkı yok. İsteyen istediğini giyer, karışma hakkın yok. İslam'da da peçe zorunludur, biraz araştırıp yazın yazacaklarınızı.
Hocam Kuran da el yüz ve ayak hariç diğer yerlerinizi kapatınız diyor peçe direkt olarak yüzü kapatmıyor mu?

Bu ülkede emin ol tek vakti İslam götürmedi cumhuriyetin ilk yılları da saçma sapan kanunlar ve olaylar ile doluydu ülke her konuda vakit kaybetti zaten fakat siz tek sorunu İslam gibi göstermeyi çok seviyorsunuz.

Cumhuriyetin ilk zamanlarında kim ayaklandı? Şeriatçılar, kim ülkenin ekonomik bağımsızlığının alınmasına göz yumdu? İslam propagandası yapan iktidar, 90'larda ülkedeki protestoları kim yaptı? Gene şeriatçılar.

Ve bana Atatürk zamanında gereksiz kanun göster. Şapka kanunu falan deme insanların modernleşmesi için böyle bir kanun getirildi.

Bugün çarşaf diyen baş örtüye de gider. Kafanı yorma, bu yasakcı bir zihniyettir.

Hocam bana ne kimin başörtüsü giydiğinden? Ben Müslüman değilim, Hiristiyan'ım fakat bizde bile başörtüsü olan bir şey. Karafatma denen tarzda çarşaf giyip insanlara boş gözlerle bakan kişileri mi destekleyeceğim? Senin amacın zaten belli, sen en iyisi dediğimi yap, kıraathanene veya millet bahçene git, biraz otur ve diğer troll amcalarla sokaktan gelip geçen herkesi yargılamaya devam et.

Hayatımda böyle saçma bir düşünce görmedim. Kimin ne giyeceği konusuna karışamazsınız, dilinizi dahi uzatamazsınız. O dili keserler. Sorun çarşaf giymek değil, sorun bu ülkede sınır kavramının kalmamış olması. Doğru soruna odaklanın. Saçma sapan haddiniz olmayan konularla uğraşıyorsunuz. Aptal olmayın.

Mesela ülkeye mültecilerin neden alındığını veya neden geri gönderilmediğini tartışmak yerine çarşaf giymek yasaklansın mı yoksa yasaklanmasın mı diye tartışıyorsunuz. :D
Cumhuriyet'in ilk yıllarından bahsediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı