Çarşaflı çocuk kaçıran kadın olayı doğru mu?

İslam'da aslolan tesettür örtünmedir.
İslam da örtünmek için de illaki çarşaf olacak diye bir kaide yok!
Ben küçüklükten beri sevmem fobi demeyelim de hoşlanmıyorum.
Çarşaf giyen insanları çok tehlikeli bulurum belki araplardan belki küçüklükten kalma bir travma.
Her an her şey olabilir sonuçta gözünle göremiyorsun belki silah taşıyor belki bıçak taşıyor.
Çarşaf giyen insanları görünce de eziklercesine bir bakış atmıyorum.
Saygısızlık ettiğimi de düşünmüyorum nasıl istersen düşünebilirsin.

Katılıyorum, tesettür isteyen örtebilir.
Hatta ben ona da pek inanmıyorum. Nedeni ise kur'an'da öyle bir şeyin açıkça yazdığını görmedim. Benim bildiğim kadarıyla namaz kılarken ve tesettürle gidilmesi gereken kadınların dekoltelerin gözükmemesi gereken yerlerde vücutlarını kapatacak giysiler kullanılıyor.
Bir yerden okumuştum neresi hatırlamıyorum. Fakat eskiden münafıklar, peygamber efendimizin zamanında böyle sapık insanlar kadınlara asıldığı için o zamanlar ayet inerek tesettür ile çözüm bulunmuş.

Aslında bu çarşaf olayı biraz da güvenlik sorunu. Sonuç olarak yüzleri de gözükmüyor çarşafın altında ki kişi bir erkek veya aranan bir suçlu da olabilir, ben dahil çarşafı istemeyen birçok insan bu konu yüzünden çarşafı istemiyor.
Hocam gerektiği vakit açılıp bakılıyordur elbet.
Ama kişinin isteği.
Nasıl neredeyse çıplak kalır derecesinde gezerken bizi ilgilendirmiyorsa bu da aynı şekil.

Katılıyorum, tesettür isteyen örtebilir.
Hatta ben ona da pek inanmıyorum. Nedeni ise kur'an'da öyle bir şeyin açıkça yazdığını görmedim. Benim bildiğim kadarıyla namaz kılarken ve tesettürle gidilmesi gereken kadınların dekoltelerin gözükmemesi gereken yerlerde vücutlarını kapatacak giysiler kullanılıyor.
Bir yerden okumuştum neresi hatırlamıyorum. Fakat eskiden münafıklar, peygamber efendimizin zamanında böyle sapık insanlar kadınlara asıldığı için o zamanlar ayet inerek tesettür ile çözüm bulunmuş.

Kuran birçok farklı şekilde yorumlanabilir ve gördüğüm kadarıyla kuran hakkında yorum yapan hocalar da kendilerine göre yorumluyorlar. Benim bildiğim kadarıyla kadın dışarıdayken erkekler görüp de tahrik olmasın diye ( Tahrik olmasın kısmı hatalı olabilir ) vücut hatlarını belli etmeyecek kıyafetler giymeli. Saç neden örtülüyor o kısmı pek bilmiyorum.

Müslüman olduğu için insan başörtü giyer neden din de olmayan bir şeyi giyiyor?

Asıl kuran da senin dediğin yazmıyor. Cidden kuranda yazmayan bir şeyi söyleyip Allah'a iftira atmaya utanmıyor musun? O kadar meal ve tefsir baktım cilbap diye bir şey göremedim. İslam dininde çarşaf geçmez kadınların örtünmeleri söylenir.
Dostum yazmam gerekenlerin hepsini teker teker yazmışsın.
Sana sonsuz saygılarımı sunuyorum...

O kadar boş bir muhabbet ki. İnanılmaz ya. Yok dinde çarşaf diye bir şey yok, yok sadece örtünmelidir diyor, yok bilmem ne. Kardeşim öncelikle iyi okuyun okuduğunuzu iyi kavrayın. Örtünmekten kasıt sadece saçını ört değil. Kadının fiziki hatlarını da örtmek var işin içinde. Bu da en kolay yol olan çarşafla yapılıyor. Sokaklarda görüyoruz kadın başını örtmüş ama üstünde daracık pardesü. Karışıyor muyum? Hayır. Yorum yapıyor muyum? Hayır. Kimsenin ülkede ne giyip giymeyeceğine karışamazsınız. İstemiyorum defolsunlar vs. diyemezsiniz. Burası benim de ülkem sizin de ülkeniz. Mülteciler araplar vs konularda sıkıntı yok. Bunda desteklerim. Ama kendi vatandaşınıza kendi dininize böyle boş beleş yorumlar yapmayın. Üzülüyorum cidden yazık.. Konuyu takibi de bırakıyorum daha fazla laf anlatmaya gerek yok.

TikTok'ta gezinirken karşıma çıktı. Çok da beğeni almış adam. Kadın kılığına girip çocukları kaçırdığı söyleniyor, bayağı da tedirgin etti beni. Yanı sonuçta kardeşim var. Bu olay doğru mudur yoksa beğeni için yapılan bir şey mi?
Tiktok, hmmmm. Orada gördüğünüz şeylere inanmayın hocam sakın ha inanmayın. Hepsi sa*ak saçma m*l m*l şeyler. Yok öyle olmuş yok böyle olmuş. Yaavvv yok öyle bir şey be yavvvv.

O kadar boş bir muhabbet ki. İnanılmaz ya. Yok dinde çarşaf diye bir şey yok, yok sadece örtünmelidir diyor, yok bilmem ne. Kardeşim öncelikle iyi okuyun okuduğunuzu iyi kavrayın. Örtünmekten kasıt sadece saçını ört değil. Kadının fiziki hatlarını da örtmek var işin içinde. Bu da en kolay yol olan çarşafla yapılıyor. Sokaklarda görüyoruz kadın başını örtmüş ama üstünde daracık pardesü. Karışıyor muyum? Hayır. Yorum yapıyor muyum? Hayır. Kimsenin ülkede ne giyip giymeyeceğine karışamazsınız. İstemiyorum defolsunlar vs. diyemezsiniz. Burası benim de ülkem sizin de ülkeniz. Mülteciler araplar vs konularda sıkıntı yok. Bunda desteklerim. Ama kendi vatandaşınıza kendi dininize böyle boş beleş yorumlar yapmayın. Üzülüyorum cidden yazık. Konuyu takibi de bırakıyorum daha fazla laf anlatmaya gerek yok.

Yahu hala din diyorsun. Bildiklerin yanlış olduğu sürece anlatmasan daha iyi zaten.

Doğru, kaçıran biri de yakalandı. Uçan tekme yedi. 😂

Koyunları da uyutmak için, videodaki adamı kadın yaptılar. :D Meğerse engelli bir suriyeli kadınmış. Yersen. 🤣🤣🤣

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fark ettiyseniz elinde ki ekmekleri bırakıyor ama fantayı bırakmıyor, sıkı sıkı tutuyor. Niye çünkü içinde ilaç var da ondan. :)

Çocuklara içirip, içirdikten sonra takip edip, ilaçlı fantayı içen çocuk bayıldığında çocuğu kaçırıyor.

İnanmayan şu videoyu izlesin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı