yazılanları yaparak denedim ama yarısında yüklenirken başarısız dedi.

sorun ne?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 193
Hocam şöyle bir çözüm buldum gibi. önce DDU ile iki sürücüyüde kaldırıp, Orjinal intel sürücüsünü (win 8.1 için olan ) casper'ın sitesinden indirip uyumluluk modunda yükleyip yükledikten sonra en son nvdia sürücüsünü kurup bi dener misin? netframe 2 - 3'te yüklü olsun. Nvidia denetim masasından Physx yapılandırmasını CPU seçer misin? Bende frame artışı oldu.

YENİ
Nvidia GT635m için 388.00
: http://tr.download.nvidia.com/Windows/388.00/388.00-notebook-win10-64bit-international-whql.exe
Değiştirmeniz gereken dosya: nvlbhi.inf
İlk mesajdaki maddeler uygulanacaktır.

Olmadı. :/

Ben de her yazılanı aynı şekilde yaptım hocam eski driverları yüklediğim gibi, ama bu en son 388'de başarısız diyor yüklerken.

yazılanları yaparak denedim ama yarısında yüklenirken başarısız dedi.

sorun ne?

Olmadı. :/

Ben de her yazılanı aynı şekilde yaptım hocam eski driverları yüklediğim gibi, ama bu en son 388'de başarısız diyor yüklerken.
CMD'yi Yönetici Olarak Çalıştır ile açıp gerekli komutları yapıştırdıktan sonra DDU ile eski driverleri temizleyin ve PC'yi yeniden başlatın kurulumu öyle yapın. Yeniden başlatmadan yaparsanız sonuç başarısız olabiliyor.

Hocam yükledim 387 yi. FPS değişimi yaratmadı. HD 4000 ile aynı fps i aldı oyunlarda.

GT635m / GT630m FPS SORUNU DÜZELDİ
Evet Kardeşim bu sorunu da çözmüş bulunmaktayım. Optimus Teknolojisi yüzünden bizim nvidia ekran kartı bazı oyunlarda devreye girmiyormuş meğerse. Onu da Nvidia Inspector diye bir yazılımla çözüyoruz. FPS sorunu düzeldi.

1. İlk olarak İntel ve Nvidia sürücünüz güncel olsun.
2. Nvidia Inspector indirin. İNDİR
3. Nvidia Profil Inspector programını açın, Global Driver Profiline ve hangi oyunu oynayacaksanız onun profilinden ayrı ayrı 4. ve 5. maddeleri uygulayın. Her birinde Apply diyin.
4. Aşağı doğru gelin Other kategorisinde, "Enable Application for Optimus" kısmına gelin.
5. Burada "SHIM_RENDERING_MODE_ENABLE" i seçin ve Apply diyin.
6. Son olarak da Nvidia kontrol paneline girerek oyunu Nvidia kartla çalıştırmayı seçin.

YENİ
Nvidia 635m 630m için 388.31 driver

1. Sürücüyü indirin: http://tr.download.nvidia.com/Windows/388.31/388.31-notebook-win10-64bit-international-whql.exe
2. Sürücüye sağ tıklayıp 388.31 ... klasörüne çıkart var ona basın.
3. Çıkarttığı dosyayı açıp Display.Driver dosyasının içine şu dosyayı içine atın değişime evet diyin: nvlbhi.inf
4. Gerekli en güncel intel grafik sürücüsünü indirin: Downloads for Intel® HD Graphics 4000
5. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sırayla şunları yapıştırın enter'a basın.

bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS

bcdedit -set TESTSIGNING ON

6. DDU programını şuradan indirin: Display Driver Uninstaller (DDU)
DDU programı ile önce Nvidia sürücüsünü yeniden başlatmayarak temizleme seçeneğini seçin temizleme bittikten sonra işleme devam edip etmeyeceğinizi soracak evet diyin ve bu sefer intel'i seçin intelin yazılımını temizleyip yeniden başlat seçeneğine basın temizlesin ve yeniden başlasın.
7. Sonra grafik sürücüleri bakımından bilgisayarınız tertemiz olarak başladıktan sonra önce yukarıda verdiğim intel sürücüsünü kurun ve yeniden başlatın.
8. Daha sonra Nvidia sürücünüzü setup dosyasından kuruluma basın. Özel kurulum diyip sadece 388.31 grafik sürücüsü ve PhysX yazılımını seçin kuruluma başlayın ve gelen uyarıdaki yine de yükle diyin.
9. Kurulum bitince CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şunu yapıştırın:
bcdedit -set TESTSIGNING off

Yok hocam sorun devam ediyor. Bir değişim olmadı. Yukarda anlattığınız her şeyi harfiyen uyguladım Northgard oyunu için. FPS değişimi yok, HD4000 daha iyi performans veriyor, ayrıca sorun ekran kartının aktive olmaması değildi zaten, hep kontrol ediyordum eskiden de, ekran kartı hep aktifti oyunlarda.

Yok hocam sorun devam ediyor. Bir değişim olmadı. Yukarda anlattığınız her şeyi harfiyen uyguladım Northgard oyunu için. FPS değişimi yok, HD4000 daha iyi performans veriyor, ayrıca sorun ekran kartının aktive olmaması değildi zaten, hep kontrol ediyordum eskiden de, ekran kartı hep aktifti oyunlarda.
Hayır bu adımları yaparsan imkanı yok, tüm oyunlarda FPS sorunu düzeldi. Northgard oyunun önce nvidia denetim masasından ekle ve yüksek grafik işlemciyi seç. Nvidia İnspector profil programıyla da oyunun profil ayarlarını gösterdiğim gibi yap ve apply de. Mutlaka fps artıyor ve normale dönüyor.

Hayır bu adımları yaparsan imkanı yok, tüm oyunlarda FPS sorunu düzeldi. Northgard oyunun önce nvidia denetim masasından ekle ve yüksek grafik işlemciyi seç. Nvidia İnspector profil programıyla da oyunun profil ayarlarını gösterdiğim gibi yap ve apply de. Mutlaka fps artıyor ve normale dönüyor.
Usta sana ulaşabileceğim sosyal medya var mı ?

Usta sana ulaşabileceğim sosyal medya var mı ?
sen söyle kardeşim ben sana ulaşırım

YENİ
Nvidia 635m 630m için 388.59 driver

1. Sürücüyü indirin: http://tr.download.nvidia.com/Windows/388.59/388.59-notebook-win10-64bit-international-whql.exe
2. Sürücüye sağ tıklayıp 388.59 ... klasörüne çıkart var ona basın.
3. Çıkarttığı dosyayı açıp Display.Driver dosyasının içine şu dosyayı içine atın değişime evet diyin: nvlbhi.inf
4. Gerekli en güncel intel grafik sürücüsünü indirin: Downloads for Intel® HD Graphics 4000
5. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sırayla şunları yapıştırın enter'a basın.

bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS

bcdedit -set TESTSIGNING ON

6. DDU programını şuradan indirin: Display Driver Uninstaller (DDU)
DDU programı ile önce Nvidia sürücüsünü yeniden başlatmayarak temizleme seçeneğini seçin temizleme bittikten sonra işleme devam edip etmeyeceğinizi soracak evet diyin ve bu sefer intel'i seçin intelin yazılımını temizleyip yeniden başlat seçeneğine basın temizlesin ve yeniden başlasın.
7. Sonra grafik sürücüleri bakımından bilgisayarınız tertemiz olarak başladıktan sonra önce yukarıda verdiğim intel sürücüsünü kurun ve yeniden başlatın.
8. Daha sonra Nvidia sürücünüzü setup dosyasından kuruluma basın. Özel kurulum diyip sadece 388.59 grafik sürücüsü ve PhysX yazılımını seçin kuruluma başlayın ve gelen uyarıdaki yine de yükle diyin.
9. Kurulum bitince CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şunu yapıştırın:
bcdedit -set TESTSIGNING off

Son düzenleme:
@KST Üzgünüm dostum 358.91 sürümünden sonrakilerde otomatik sayfa yenileme nvidia backend olmaması gibi problemler var denedikten sonra paylaşırsan sevinirim. 358.91 Murat abinin son sürümünden bir önceki sürüm o, hatasız.

Yeni konular

Geri
Yukarı