CCC Uzantılı Virüs Sorunu

• Konuyu başlatan dmc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 82
  • Görüntüleme 45B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba iyi akşamlar, benimde başıma benzer bir durum geldi ancak ben burayı bulmakta malesef geç kaldım. Çünkü bilgisayara format attım 2-3 aylık bir verimi yedeklemedim, başıma ilk defa böyle bir şey geldi aslında yedek alırım ama işte olacağı mı varmış diyeyim ne diyeyim bilemedim.

Bu ccc olayı bende de var internette saatlerce araştırdım bir çözüm bulamadım format attıktan sonra ccc uzantılarını buldum ve oradan yola çıkarak size ulaştım, acaba benim verilerimi kurtarma şansım var mı? En azından bir kaçını bana yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar çok acil yardım gerekiyor. Word, Excel ve Jpg uzantıları ccc oldu ve dosyalar hayati önem taşıyor. Ccc uzantısını sildiğimde dosya açılmıyor. Açılsa da saçma şeyler çıkıyor belgede. Şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 109591

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ccc olayı bende de var internette saatlerce araştırdım bir çözüm bulamadım format attıktan sonra ccc uzantılarını buldum ve oradan yola çıkarak size ulaştım, acaba benim verilerimi kurtarma şansım var mı? En azından bir kaçını bana yardımcı olursanız sevinirim.
Hayır, çünkü yapılmaması gerekenleri yapmışsınız. Son kalan şansınızı da kaybetmiş oldunuz.

Bende de bu sorun var fakat benim kurtarmam gereken önemli bir dosyam yok c yi ve d yi formatlasam bu aptal virüsten kurtulabilir miyim ?

Hocam Selamun Aleyküm. Aynı sıkıntı benimde başıma geldi. Bana yardımcı olabilir misiniz? Dosyalarım ccc uzantısı oldu.

Hocam size nasıl ulaşabilirim, istediğiniz dosyaları nereye atacağımı bilmiyorum? Özel mesajda atamıyorum.

A.s.
Hocam size nasıl ulaşabilirim, istediğiniz dosyaları nereye atacağımı bilmiyorum? Özel mesajda atamıyorum.
Herkes nereye atıyorsa oraya yani konuya atacaksınız. Özel mesaja gerek yok. İstenilen dosyaları kesin biliyorsan paylaşın.

Bende de aynı sorun var
Crptolocker bulaşmış. Ancak Crptolocker bulaşan kişiler virüs programları sonradan akıllarına gelip kurmaya çalışmasın veya önerilmesin. Son pişmanlık fayda etmiyor bunda.
Yapacağın şey, önceki konularda da dediğim gibi ilk bulaşan zararlı tespiti ve sonrasında bulaşan bir dosya ile birlikte bizle paylaşılmasıdır. İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını çıkarın. Kendi kafanıza göre de çıkan sonuçları silmeye veya çözmeye çalışmayın.

Birçok forumda hala combofix'i antivirüs gibi kullananlar var. Sizde bu internet kafeciler gibi saçma salak işlere girişmeyin. Sonunu düşünen kahraman olamaz (Leyla mecnun sözü) :D
tum dosya uzantıları ccc oldu - Türkiyenin İnternet Cafecilere Özel 1 Numaralı Sitesi !

Murat bey ben de aynı sorunla uğraşıyorum.. Virüs ilk bulaştığında masaüstüne ve bir çok klasörün içine bir internet sayfası atmıştı, onları tek tek bulup sildim. virüsün ilk olarak hangi dosyaya bulaştığını tespit edecek kadar bilgisayar bilgim yok, ancak Word, excel, jpg, mp4 v.s. uzantılı bir çok dosyanın biçimini bu virüs ccc uzantılı yaptı. excel dosyasını birlikte aç deyip excel'i seçtiğimde açmıyor ve o dosya ile birlikte diğer virüs bulaşmış olan tüm dosyaları da excel formatlı bir dosya gibi görmeye başlıyor. Virüs bulaşmış dosyayı sizinle nasıl paylaşacağım?

Murat bey iyi çalışmalar .ccc uzantılı sorun bana da bulaştı.

Dediğiniz iki tane program ile rapor aldım.

hepsi.rar — RGhost — file sharing

Link bu; Resim, excel, pdf örneklerini de attım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı