Cezalı olduğumuz halde kendi konumuza yazabilelim

Sizce dediğim gibi bir sistem gelsin mi

• Oy verenlerin toplamı
    159
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi konu açarken ceza alınca zaten "Cezalı" tagı oluyor. Konuya mesaj yazıp, konu sahibine yardımcı olacak arkadaş ise zaten o tagı görüyor ve konu sahibinin cevabı geç yazacağını biliyor, anlıyor. Böyle bir şeye açıkçası gerek olduğunu düşünmüyorum. Konu sahibine yazım kuralları cezası verildikten sonra kendi konusuna yine yazabilse tüm Türkçe kurallarını katledecek.

Buna yönetim olarak çok şahit olduk. Bana göre en iyisi, kişinin kendi cezasının bitmesini beklemesi. Cezası bitince yardımcı olmak isteyen arkadaşa cevap verebilir. Cezayı zaten ceza yapan şey konulara cevap yazamamak ve cezanın süresi.

Sadece konu açıp, cevabını alıp giden çok kişi var Sosyal'de. Özellikle bu arkadaşlar kurallara pek dikkat etmiyor. Üstüne cezalı oldukları zaman bile kendi konularına yazabilecekleri bir yetki verirsek durum daha beter bir hale gelir.

Son düzenleme:
Bence de gelsin, hiç unutmuyorum 4 yıl önceydi herhalde aniden bilgisayar alma girişimi ile Vatan'a gitmiştik tabii o zamanlar böyle bilgili değilim o yüzden konu açtım, açar açmaz da ceza yedim ve gelen cevapları cevaplayamadım. Sonuç olarak aynı fiyatta olan GTX 960 ve RX 470 arasından 960 almıştık. :)

Merhaba arkadaşlar, artık lütfen yetkililer bu önerimi dikkate alsın. Sadece ben değil çoğu kişi söylüyor. Bu sorunu özellikle de yeni gelenler çekiyor. Bazen ben de çekiyorum bu sorunu. Bazı yeni gelen üyeler kurallara dikkat etmedikleri için konu açarken yazım hatası yapıyorlar. Bazen yeni gelmeyenler bile yapabiliyor. Mesela adam bir konu açıyor sonra ceza alıyor. Adama sistemin ne yazıyoruz fakat ceza yediği için yazamıyor.

Benim bunun hakkında önerim. Sadece benim değil çoğu kişinin önerisi. Cezalı olduğumuz halde kendi konumuza yazabilmemiz. Konu açıp ceza yiyoruz. Konuda bize yardımcı olacak arkadaşlar soru sorduğunda cevap veremiyoruz. Bilin bakalım neden? Çünkü ceza yemişiz. Yani anlatmak istediğim cezalı olsak bile bari kendi konumuza yazabilelim. Lütfen önerim ciddiye alınsın.
Arkadaşlar bu arada daha yeni anket oluşturdum kusura bakmayın. Daha erken oluştursaydım 30 kişi falan evet mantıklı diyecekti. :(
Teknik destek gibi konularda olabilir. Çünkü her kendi konumuza yazabilsek diyelim, bir adamla atıştığınız için ban yediniz. Konuma gider adamı etiketleyip anasına söverim. Bunu yapabilecek çok kişi var. Biraz değiştirilirse çok güzel olabilir.
Bunun yerine ceza almamayı deneyebilirsiniz değil mi? Adı üzerinde, "ceza", bir yaptırımı var. Yaptırım da Sosyal'de mesaj yazamamak.
😳

Konu sahibi konu açarken ceza alınca zaten "Cezalı" tagı oluyor. Konuya mesaj yazıp, konu sahibine yardımcı olacak arkadaş ise zaten o tagı görüyor ve konu sahibinin cevabı geç yazacağını biliyor, anlıyor. Böyle bir şeye açıkçası gerek olduğunu düşünmüyorum. Konu sahibine yazım kuralları cezası verildikten sonra kendi konusuna yine yazabilse tüm Türkçe kurallarını katledecek.

Buna yönetim olarak çok şahit olduk. Bana göre en iyisi, kişinin kendi cezasının bitmesini beklemesi. Cezası bitince yardımcı olmak isteyen arkadaşa cevap verebilir.
Çok mantıklı. Ben de cevap yazacağım üyenin cezalı olduğunu gördüm ve altına not olarak "cezan bitince yazarsın" dedim mesela.

Buna yönetim olarak çok şahit olduk. Bana göre en iyisi, kişinin kendi cezasının bitmesini beklemesi. Cezası bitince yardımcı olmak isteyen arkadaşa cevap verebilir.
Ben de diyorum ki eğer hatayı bir daha yaparsa bu sefer kendi konusuna da yazamasın. Yani diyelim bir konu açtı ve sadece uyarı aldı, sonra tekrar hata yaptığında ceza yesin.

Gelmesine gerek yok. Düzgün yazmaktan aciz olmayın, yazım denetimi kısmını kullanmayı öğrenin ve ceza yemeyin.

Merhaba arkadaşlar, artık lütfen yetkililer bu önerimi dikkate alsın. Sadece ben değil çoğu kişi söylüyor. Bu sorunu özellikle de yeni gelenler çekiyor. Bazen ben de çekiyorum bu sorunu. Bazı yeni gelen üyeler kurallara dikkat etmedikleri için konu açarken yazım hatası yapıyorlar. Bazen yeni gelmeyenler bile yapabiliyor. Mesela adam bir konu açıyor sonra ceza alıyor. Adama sistemin ne yazıyoruz fakat ceza yediği için yazamıyor.

Benim bunun hakkında önerim. Sadece benim değil çoğu kişinin önerisi. Cezalı olduğumuz halde kendi konumuza yazabilmemiz. Konu açıp ceza yiyoruz. Konuda bize yardımcı olacak arkadaşlar soru sorduğunda cevap veremiyoruz. Bilin bakalım neden? Çünkü ceza yemişiz. Yani anlatmak istediğim cezalı olsak bile bari kendi konumuza yazabilelim. Lütfen önerim ciddiye alınsın.
Arkadaşlar bu arada daha yeni anket oluşturdum kusura bakmayın. Daha erken oluştursaydım 30 kişi falan evet mantıklı diyecekti. :(

Bunun yerine ceza almamayı deneyebilirsiniz değil mi? Adı üzerinde, "ceza", bir yaptırımı var. Yaptırım da Sosyal'de mesaj yazamamak.

Tamam da ufak tefek şeyler yüzünden ceza yemek... Veya yanlışlıkla hızlıca yazarken ya da telefonda zar zor yazarken hata yaparsak ve sonra ceza yersek ne yapacağız? Konumuzun çözülmesi için 1 saat bekleyeceğiz mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı