Çin'den gelecek olan aşıyı vurulacak mısınız?

Çin aşısını vurduracak mısınız ?

• Evet Ben Güveniyorum Aşıya

Oy: 19 10,3%
  • Hayır Hiç Güvenmiyorum

Oy: 63 34,2%
  • Salgını Başlatan Yerden Aşı Almak Mantıklı mı ? Ben Sana Soruyorum

Oy: 45 24,5%
  • Aşı İle Daha Henüz Bilgi Karanlığı Var Belki de Zararlı Biraz Vakit Geçsin

Oy: 87 47,3%
  • Daha Güvenli Aşılar Var Be

Oy: 22 12,0%

• Oy verenlerin toplamı
    184
Tüm sertifikaları ve araştırmaları tamamlanmamış bir aşı sipariş geçilebiliyorsa ben bunu sorgularım.
Şu anda hiçbir aşı o durumda değil, ülkeler acil müdahale şansı için şimdiden stok anlaşmaları yapıyorlar. Bütün çalışmalar tamamlanıp aşılara onay verildiği zaman ülkeler açıkta kalmak istemiyor çünkü önceden sipariş veren ülkelerden dolayı çok uzun bir süre sonra aşıya ulaşma şansları olacak.

Politik durumumuzdan dolayı mRNA aşıları için öncelikli ülkelerden biri değiliz çünkü karşısında olduğumuz ülkeler bizden önce anlaşmalarını yaptı. Bizim gidebileceğimiz yer eski tip ve görece daha düşük komplikasyon riski olan teknolojiyle üretilen aşıyı yapan Çin oldu. Zamanla diğer tip aşılardan da stok bulundukça sipariş verilir.

@rechtssprechung Eskilerin sözleri güzeldir. Hızlı giden atın b... seyrek düşer. Bu kadar kısa sürede çıkan ve henüz tüm testleri geçmeden bir şekilde sipariş alınabilen bir aşıya bizim gibi işin içinde olmayan insanlar nasıl güvenebilir?

Virüsü çıkaran Çin, aşıyı bulan Çin, yarasa, domuz yiyen Çin... Ücretsiz olsa yaptırmam. Sağlık Bakanı'nın bile genetiğiyle oynamış aşı.

Şöyle bırakayım;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Serdar SAVAŞ'ı hafifçe tanımak isteyenler için;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu adamlar zaten virüsü de bilerek çıkarttılar, bilerek çıkarttıkları halde de gerçekten aşıyı insanlar virüse yakalanmasın diye çıkarttıklarını düşünen var mı? Bu aşıda var bir b*kluk yani.

Kimse alemin fedaisi olmak istemiyor, adına ister komplo teorici de ister korkak. Önden sizi almamız lazım, gonullu musun?

Ben olucam. Şahsen ben aşı bilgilerini haber kanallarından değil pubmeden öğreniyorum. Aşı sanıldığı gibi korkulucak bir şey değil olsaydı dsö buna izin vermezdi. Merak etmeyin aşıdan başınıza bir şey gelirse rahatlıkla dava açabilirsiniz. Aşıdan ölen insalara gelirsek eğer arka planda yatan bir hastalığı varsa aşı bunu tetiklemiş olabilir. Tam makale okumadan karar vermek çok yanlış.

Covid-19 aşısı kadar saçma bir şey yok virüs değil mi bu? Aşıyı vurulsan ne olacak bakteri değil ki bağışıklık kazanalım sabit durduğu da yok değişip değişip duruyor aşıyı vuruldun yarın öbürgün virüs mutasyon geçirdi aldın başına belayı. Adını aşı yerine iğne koymak lazım hastalara uygulanması lazım. Boşuna mı 24 metrekareye sığdırdım hayatımı her gelen malları kolonya ile siliyorum? Bana bulaşmadı çok şükür bulaşırsa giderim hastaneye tedavi olurum yani şu millete laf anlatamıyorsun çıkma kardeşim 1 ay. 1 ay yahu 1 ay. Ülkeyi dondur seyahatleri kes atlatalım şu belayı. Çin'de vakalar bitti burada hala torun tombalak düğün yapıyorlar otobüste yan yana oturuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı