Çok büyük hayal kırıklığı: Cyberpunk 2077

Hype treni denilen zımbırtıya binmeyip beklentilerimi de yükseltmediğim için bende o hayal kırıklığını yaratmadı doğrusu. Çatışma hissiyatı konusunda da size maalesef katılamıyorum. Fallout dan hallice bir combat sistemi varmış gibi hissettirdi ki bu tarz bir oyun için bence yeterli. Araç sürüşü olarak da ne yalan söyleyeyim hiç beklentim yoktu zaten. Watchdogs ve Sleeping Dogs daki araç mekaniklerinden sonra mükemmel bile diyebiliriz. :D Daha kötüsünü bekliyordum.

Ancak şu konuda eminim herkes ortak bir görüşe sahiptir;
Oyunu çıktı çıkacak dedikçe erteleyip parlatıyoruz cilalıyoruz bişi kalmadı deyip böyle basit bugları insanın gözüne sokunca masa sandalye fırlatası geliyor insanın. O kadar basit şeyler ki hani "Ulan hiç mi oynayıp da görmediniz?!" dedirtecek cinsten.

Artı yapay zekanın da bir takım problemleri olduğu ortada, bir kaç yerde mini boss diyebileceğimiz arkadaşları bulundukları yerde takılı kaldıkları için benden epey güçlü olmalarına rağmen kolaylıkla öldürdüm. Bu sık karşılaşılan abuk subuk buglar ve yapay zeka dışında rahatsız edici herhangi bir durum görmedim. 5 Saattir oynuyorum, tekrara düşüp baymazsa kötü bir oyun olarak nitelendirmek bu kadar pürüze rağmen haksızlık olur bence. Kötü bir oyun değil, ancak türünün en iyisi olmadığı da kesin.

"Dünyanın en iyi oyunu olacak! Bugüne kadar gördüklerinizi unutun!" safsatalarına düşenlerdenseniz sizin adınıza üzüldüm doğrusu.

Üstte PUBG profil fotoğraflı arkadaş oyuna balon demiş. Geçen birinin bu oyunu "uzun diyalog" diye gömdüğünü görmüştüm. İlginç...

Hocam onu ben de gördüm. O arkadaş oyunda aksiyon odaklı veya gizlilik odaklı gitme seçeneği var. Bence bu çok kafa karıştırıcı deyip oyunu kötülediler. Bir şeyler diyecektim fakat işte ceza almak istemedim.

-Barış bra 2020.

Oyunda silah var ateş ediyor PUBG'den çalmışlar, araba var sürülüyor GTA'dan çalmışlar, açık dünya var assasin Creed'ten çalmışlar, RPG var Skyrim'den çalmışlar, hikaye var The Last of Us'tan çalmışlar :) hatta karakter düzenleme ekranı var FİFA'dan çalmışlar ahahahah.

1607688895644.png

İroniydi değil mi ?
Bi' zahmet ironi yapsın adam. İki saattir savunuyor oyunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı