Çok çirkinim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
16 yaşındayım.

Hocam fotoğrafımı atmak istemiyorum. olurda konu yayılır arkadaşlarım görür.
Fotoğrafınızı atıp yargılayabilecek hiçbir insan yok. Kimsenin de böyle bir yetkisi yok. Konu başlığı biraz yanlış olmuş. Fiziki anlamda sıkıntı çekiyorsanız ''size'' göre kötü ve iyi olanı, çirkin ve güzel olanı ''siz'' belirlersiniz. Göreceli bir kavram üzerine yorum yapmak doğru değil. Spesifik bir yardım istiyorsanız genel manada vücut hatlarına, yüz şeklinize göre saç kesiminize, cilt bakımınıza özen gösterin. Unutmayın kimse uzun vade de kimseyi fiziki açıdan bir keseden ayrı bir keseye koymaz.

Konuyu icimi rahatlatmak icin açtım beni anlayacak dostum yok. Cok çirkinim burnum kemerli yüzüm asimetrik saçlarım kötü hep 2.plan oldum. Kızlar hep bana birilerini ayarlattirdi hep arkadaşları oldum ailem dışında kimse sevmiyor beni. Motive kaynağım kalmadi ne yapabilirim?
Dostum burnun kemerli olsun ne fark eder? O da senin karakteristik yapın. Saçların için her sabah 15 dakikalık rutin ile saçlarına bakım yapıp ufak bir düzeltme ile saçlarındaki sorunu kaldırabilirsin ortadan. Çok büyük bir asimetriklik olduğunu düşünmüyorum yüzünde bu yüzden saç şeklin ile bu duruma biraz değişiklik getirebilirsin. Sen kendini değersiz görürsen kimse senin için bir değer biçmez. Kendini farklı yönlerden başarı ile tatmin edebilecek yollar ara. Kimsenin seni sevmesine ihtiyacın yok şahsen ben böyle düşünüyorum kendim için. Profil fotoğrafım benim kendi fotoğrafım orjinalinde saçlarım çok fazla elektriklenmişti fark edebilirsin baktığın yönden sol taraf yatmış sağ taraf komple arkaya kalkmış bende biraz çizim haline getirip her yerde kullanmaya başladım. Yani dediğim o ki sen yapacaklarını kendin için yap başkasının seni beğenip beğenmemesi senin kendini beğenmenden önce gelmesin. Sabah kalk dişlerini fırçala saçını yıka güzel bir kahvaltı yap imkanın varsa sporunu yap hayatını bunlara göre düzenle zaten değişimleri farkedeceksin. Fakat tekrar söylüyorum kimse seni beğenmek zorunda değil kendini böyle şartlama.

Güzellik ve çirkinlik. İyilik ve kötülük gibi görecelidir bence. Diğer arkadaşların verdiği saç ve bakım tavsiyelerini uygulayabilirsin. Ama emin olun çirkin olduğunuzu düşünüp sorun etmeniz çok gereksiz. Önemli olan kendinizi bulmanız. Kendinizi bulduktan sonra bu "güzelliktir çirkinliktir, uzun boyluluk kısa boyluluk" gibi şeylerin pek bir anlamı olmuyor.En azından gözlemlerime göre düşüncem bu yönde.

Fotoğrafınız varsa güzellik tavsiyeleri verebilirim.
Örn: Sivilceleriniz şu türden şu kremi sürerseniz geçer gibi.

Bir insanı sadece dış görünüşü için öteleştirmek gerçek ezikliktir. Sen onlara bakma reis yüksek ihtimal böyle düşünmeni istedikleri için yapıyolardır. Nasıl rahatsan öyle takıl.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı