Çok yese de kilo almayan insanlar

En zor tarafı da bu zaten. O tempoya alıştıktan sonra yavaşlayan metabolizmaya ayak uydurmak imkansıza yakın.

Tanıdığım çok var. Bizim akrabalar da öyle. Kuzenim mesela 24-25 yaşına kadar aşırı zayıf sonra kilo almaya başladı kendi kendine.

Bir de evlendikten sonra kilo alan kısım da var.

Ayak uyduramiyor bile bazıları. Su içsem yarar lafı doğru bazen.

Tanıdığım çok var. Bizim akrabalar da öyle. Kuzenim mesela 24-25 yaşına kadar aşırı zayıf sonra kilo almaya başladı kendi kendine.

Bir de evlendikten sonra kilo alan kısım da var.

Dostum bende ırsilikte var yani babam benim çok zayıf birisi ve ben ona çekmişim ondanda kaynaklanıyor olabilir mi?

Çelik gibi bir iradeyle aç kalıp zayıf kalmış ya da kilo almayı kabullenmiş bir bedene sahip oluyorsunuz. Seçim yine kişiye kalıyor ama şartlar eşit değil.

Dostum bende ırsilikte var yani babam benim çok zayıf birisi ve ben ona çekmişim ondanda kaynaklanıyor olabilir mi?

Vallahi niye olmasın genetik bizi biz yapan özellik zaten. Annen veya baban zayıfsa seninde olman muhtemel. Alır mısın alırsın ama aşırı yemen lazım 1-2 öğün değil 3-4-5'ye yediğin kadar. Benim de hızlıdır metebolizmam. Hemen acıkırım kan şekerim düşer.

Midemi 1 öğünde 2 3 tabak yiyip genişletebilirim ama o potansiyel olmadığı için 1 tabak zor bitirdiğim için o imkansız ama şöyle de olabilir bir annen poğaça yaptığını düşün 10 tane böyle her 1saat arayla yiyip yiyip büyütebilirim onu yapabilirim bak tabii etkiliyse sonra C vitamini b vitamini iştah açan ilaçlar kullanıyorum yemekten başka hiçbir şey yemiyorum meyve içecek falan ama ayran içiyorum Full yemeklerde.
Bir insan bir şeyi çok istiyorsa bunu yapar. Vücudunda karşı koymaz, buna adapte olur. Potansiyel falan bunların hepsi bahane. Kusana kadar, bırak kusmayı, nöbet geçirene kadar yemek yediğimi hatırlıyorum. Mesela günde 500 gram çiğ hesaplanmış pirinç yiyordum. Bu yetmiyordu üstüne gainer ( karbonhidrat tozu) tüketiyordum. Bunlar tabii ki zor şeyler ama sonucunda fiziğini iyi hale getiriyorsun ve bu seni mutlu ediyor.

Olay tamamen kaloriden ibaret, metabolizması yavaş insan haliyle eritemez hızlı metabolizması olan eritir. 15 kilo aldığını söyleyen kişi gibi bende yıllar boyunca 62-63 kilo civarındaydım boyum tam 1.86, belki beni kilo alma ve fitness konularında görmüşsünüzdür orada çok aktif oluyorum. Spora başlayıp kalori saymayı alışkanlık haline getireli 1 yıl oldu ve şuan 85-86 kiloyum tam 23 kilo aldım. Çok yemek bir marifet değildir kalorisi yetersizse ister 10 tabak yiyin her gün düzenli bir kalori alınmazsa kilo alınmaz. Eğer bir çikolata yiyip kilo aldığınızı söylüyorsanız %100 yanlış bilgidir bir çikolata içerisinde örneğin coco star 130 kalori bulunur, bir insanın kilo alabilmesi için her gün günlük kalorinin üstüne çıkması lazımdır yani sallıyorum kilonu korumak için 2500 kalori gerekiyorsa sen her gün 3000 alırsan her günden artan 500 kaloriler 7000 ettiğinde 1 kiloya dönüşür. İşin kısası haftada 3 kere pizza yesende her gün çikolata yesende kilo aldırmaz, kilo almamak istiyorsanız günlük kalorinin üstüne çıkmayacaksanız, kilo almak istiyorsanız günlük kalorinin 500-600 üstüne çıkabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı