Çok yese de kilo almayan insanlar

Dostum her saat neredeyse yemek yiyorum okulda da yemek yiyorum 1 öğün. Evde de her saat yiyorum yine alamıyorum, aynı şey babamda da var.
Eğer hormonel veya sindirimsel bir problemin yoksa çok yiyorum ama kilo alamıyorum ifadesi tamamen kendini kandırmaktır. Sen günlük alman gereken kaloriden fazla alırsan kilo almaya başlarsın. Olay tamamen bundan ibaret.

Buyurun benim. 175 boy 65kg. Evde normal bir günüm yaklaşık 2-3 ekmek ve normal insan standardında 6-7 öğüne tekabül ediyor. Şu an KYK da açlıktan büzüldüm😃

Dostum her saat neredeyse yemek yiyorum okulda da yemek yiyorum 1 öğün. Evde de her saat yiyorum yine alamıyorum, aynı şey babamda da var.

Metabolizma denen şeyi yok edeyim arkadaş ya artık metabolizmayı hızlandıran şeyleri bıraktım sigara olsun uyku düzeni fazla koşmamak yürümemek falan ama oda fayda etmiyor.

Keşke olsa bak çok yesem ama yok midem bir sınır belirlemiş sen şu kadar kaloriye kadar yiyebilirsin ondan sonrasında kusarsın ve yemek istemez böyle sanki yani olmuyor daha fazlası.
Mideni yavaşça büyütmek için yemek yedikten sonra bolca su içmek faydalı olabilir. Ben de çok yediğim zaman kusma, bıkkınlık, şişkinlik tarzı durumlar oluyordu ama yavaş yavaş kendini alıştırman gerekiyor. Dediğim gibi her şey aldığın kaloriye bağlı. Fatsecret uygulamasından besinlerin kalorilerini belirleyerek kendine günlük bir beslenme programı hazırlayabilirsin.

Eğer hormonel veya sindirimsel bir problemin yoksa çok yiyorum ama kilo yiyorum ifadesi tamamen kendini kandırmaktır. Sen günlük alman gereken kaloriden fazla alırsan kilo almaya başlarsın. Olay tamamen bundan ibaret.

Doktora önceden gittim, babam da gitti ve doktor metabolizman hızlı çalışıyor dedi bana, babamada dedi aynı şeyi. Benlik bir durum yok.

Doktora önceden gittim, babam da gitti ve doktor metabolizman hızlı çalışıyor dedi bana, babamada dedi aynı şeyi. Benlik bir durum yok.
Aynı şeyin doktor tarafından bana da söylenmesi fakat benim ısrarla çok yemeye devam edip kilo almam da anormal bir durum değil. Her şey kendinde bitiyor.

Mideni yavaşça büyütmek için yemek yedikten sonra bolca su içmek faydalı olabilir. Ben de çok yediğim zaman kusma, bıkkınlık, şişkinlik tarzı durumlar oluyordu ama yavaş yavaş kendini alıştırman gerekiyor. Dediğim gibi her şey aldığın kaloriye bağlı. FatSecret uygulamasından besinlerin kalorilerini belirleyerek kendine günlük bir beslenme programı hazırlayabilirsin.

Midemi 1 öğünde 2 3 tabak yiyip genişletebilirim ama o potansiyel olmadığı için 1 tabak zor bitirdiğim için o imkansız ama şöyle de olabilir bir annen poğaça yaptığını düşün 10 tane böyle her 1saat arayla yiyip yiyip büyütebilirim onu yapabilirim bak tabii etkiliyse sonra C vitamini b vitamini iştah açan ilaçlar kullanıyorum yemekten başka hiçbir şey yemiyorum meyve içecek falan ama ayran içiyorum Full yemeklerde.

Geri
Yukarı