Çok zayıfım kilo alamıyorum

Merak etme dostum askerde fazlasıyla kilo alacaksın zaten :) O kadar eğitimden, tatbikattan sonra her öğün et yiyince insan ister istemez kilo alıyor. ( Tabi askerliğini nerede yapacağına da bağlı bu biraz )

Arkadasim bir doktora git vucudunda solucan olabilir varsa ilac verip diski yoluyla takip ediyorsun eger doktor her sey normal derse aninda sismanlatacak bir sey var 20 sene spor yaptim ter yoluyla pretoin yanmasin diye karbonhidrat aldik bu da eczanelerde ecza depoloruoo

Dostum yediklerine gerçekten dikkat ediyor musun? Ben de 17 taşında, 180 boya karşılık 55 kiloydum.
Bisiklet gibi çok fazla efor harcatan sporlara ara verip her gün 1 kıymalı pideyi tek oturuşta yemeye başlayınca, spordan da geri kalmayınca düzgün bir biçimde 5 kilo aldım ve bunu gerçekten kısa bir sürede başardım. Daha bir ay öncesinde 55 kiloyum, kilo alamıyorum diye konu açmıştım. Ama bak, ben de anlamadan 5 kilo alıvermişim. Çünkü eskiden yediklerime dikkat etmiyordum ve çok hareketliydim.

Şuan mesela 60 kiloya çıktım, aslında tartıda çekilmiş fotoğrafları paylaşmak lazım. Sen de beslenmene dikkat ediyor musun?
Beslenmene dikkat etmedikten sonra ilaç fayda etmez. Öncelikle gıdalardan alacaksın ihtiyacını.
Yemeğimi güzel yiyorum iştahım iyi ama yine kilo alamıyorum yine alamıyorum.

Merak etme dostum askerde fazlasıyla kilo alacaksın zaten :) O kadar eğitimden, tatbikattan sonra her öğün et yiyince insan ister istemez kilo alıyor. ( Tabi askerliğini nerede yapacağına da bağlı bu biraz )
Nerede yapacağım o şimdiden merak konusu zaten :)

Ecza depolarinda mega gainer yada whey vb gibi markalarin karbonhidratini al vanilyali al sute karistirip ic hic spor yapma fiyatini internettem arastir oyle al 1 kiloluk var

2 kiloluk gibi al faydasini gorursun

Doktor pek uğraşmak istememiş anlaşılan. Başka bir doktora gitsen daha iyi olur. Eğer herhangi bir sağlık problemin yoksa zayıflık önemli değil. Ciddiye alman gereken tek şey evrendeki insanların beğenisi değil sağlığın olmalı.

Ecza depolarinda mega gainer yada whey vb gibi markalarin karbonhidratini al vanilyali al sute karistirip ic hic spor yapma fiyatini internettem arastir oyle al 1 kiloluk var

2 kiloluk gibi al faydasini gorursun

Bir doktora danışmadan karbonhidrat, protein tarzı takviyeleri almak pek doğru değil.

47 kilo spora başladım 5 ay'da 60 olmuştum lisedeyken. Spor spor spor başka yolu yok gece yemek yemek, çok yemek vs palavra. Spor + çok yemek = başarı.

Arkadaşlar bu konuyu tekrar gündeme getiriyim. İş yerindeki doktoruma başka bir rahatsızlıktan dolayı gitmiştim geçenlerde ve o da çok zayıfsın yüzünde kansızlık var dedi kapıdan girer girmez :) Beni Ankara Dış Kapı Ssk hastahanesine yolladı ve bugün oraya gittim güzel bir hastahane kapıdaki biraz sekreter asabiydi ama olsun yinede. Herneyse Doktoruma size anlattıklarımı anlattım çok güzel bir enerji vererek bütün tahlilleri yapacağız ahmet merak etme demesi yetti. Kan alma odasına gittim ve Yedi Tüp kan aldılar bunların içinde guatr testi vs de vardı. İş yerindeki dokturumda guatr'dan şüpheleniyordu ve biraz araştırma yaptım Guatr ile kilo sorunu olabilirmiş ben haftaya çarşamba sonuçlarımı alacağım. Burda arkadaşları bilgilendirmek istediğim için yazdım bende ilk defa duydum guatr ile zayıflığın alakalı olduğunu benim şikayetim ile aynı olan insanlarda bu testi yaptırsınlar. Bu arada unuttum birde idrar tahlili vardı. İnşallah iyi bir sonuçlar gelir ve gereken tedavi başlar herkese sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı