Cooler Master Teknik Servis Rezaleti

Ben sizinle alakalı bir şey söylemedim. Yorumumu iyi inceleyin. Arkadaş bundan sonra ürünlerini yurtdışından alacağını belirtmiş. Bu da gayet mantıksız bir değerlendirme.

Hayır. Ben yurtdışından aldığım bütün ürünlerde tam destek gördüm. Misal amazona yazıyorum adamlar direk yardımcı oluyorlar. Türkiyede kaliteli satı

Şu kısmı "fanı sökün gönderin" anlamadım gerçekten.
PSU' yu yollayın deseler anlarım ama bu garip olmuş sanki bilemedim.

Bende başta anlamadım ama öyle yaptım öyle dediklerin de. @Cooler Master Türkiye hala cevap bekliyorum.

Hayır. Ben yurtdışından aldığım bütün ürünlerde tam destek gördüm. Misal amazona yazıyorum adamlar direk yardımcı oluyorlar. Türkiyede kaliteli satı

Bende başta anlamadım ama öyle yaptım öyle dediklerin de. @Cooler Master Türkiye hala cevap bekliyorum.

Merhaba,

Vektron Elektronik hiç bir PSU arızasında PSU'nun fanının sökülüp gönderilmesini istemez. Kasa+PSU satılan sistemlerde eğer PSU arızalı ise direk PSU'yu isterler. Sizden net bir şekilde PSU fanının sökülüp gönderilmesini istenen bir mail var ise yazılı bir şekilde bize iletin ilgilenelim. Kasaların kargoda kırılma olasılığı çok yüksek olduğu için kasayı istemiyorlar.

2 Yıl garanti süresi içinde olan herhangi bir ürünün dışarıdan müdahale görmesi ürünü direkt olarak garanti dışı bırakır. Bu çok net bir olaydır tüm ürünler için geçerlidir. Hiç bir ürüne garanti süresi içinde şahsi olarak müdahale edemezsiniz. Tüm elektronik ürünler de bu tarz müdahaleleler olmaması için özel koruma bantlar, vida kapakları mevcuttur.

Elinizde Vektron'un PSU fanını sökün gönderin dediği bir mail var ise yardımcı olmaya hazırız.

Merhaba,

Vektron Elektronik hiç bir PSU arızasında PSU'nun fanının sökülüp gönderilmesini istemez. Kasa+PSU satılan sistemlerde eğer PSU arızalı ise direk PSU'yu isterler. Sizden net bir şekilde PSU fanının sökülüp gönderilmesini istenen bir mail var ise yazılı bir şekilde bize iletin ilgilenelim. Kasaların kargoda kırılma olasılığı çok yüksek olduğu için kasayı istemiyorlar.

2 Yıl garanti süresi içinde olan herhangi bir ürünün dışarıdan müdahale görmesi ürünü direkt olarak garanti dışı bırakır. Bu çok net bir olaydır tüm ürünler için geçerlidir. Hiç bir ürüne garanti süresi içinde şahsi olarak müdahale edemezsiniz. Tüm elektronik ürünler de bu tarz müdahaleleler olmaması için özel koruma bantlar, vida kapakları mevcuttur.

Elinizde Vektron'un PSU fanını sökün gönderin dediği bir mail var ise yardımcı olmaya hazırız.

Kendi mailimi gizli tuttum ve kişinin ismini de istersenız özelden mailin hepsini size özelden veya forward edebilirim mail yoluyla.

Belki arkadaş sırf beni uğraştırmamak için bunu yaptı diye düşünüyorum ama üründe böyle gönderilmez. Bu tür ürün gönderimi saygısızlıktan başka bir şey değildir. Kaldı ki yeni gelen bir ürün black fridaydan aldığım bi ürünü de böyle riske atmam kendim karar verip. Bana böyle yapılması söylendiğinden böyle yaptım. Başta baya kararsız kaldım ama işte sonuç bu.

İnsanlarımızda lütfen bu tür şeyler yaşadığında güzel konular açsınlar çünkü firmalar bunu sürekli yapmaya devam ediyorlar ortalıkta olmadığı için. Ben yurtdışındaki amazona üründe şu sıkıntı var diyorum adamlar fotoğraf istiyor direk yenisini yolluyor ama burada dibindeki teknik servis böyle davranıyor. Cidden artık bir şeylerin düzelmesi lazım.

Dosya Ekleri

• Screen Shot 2019-12-30 at 13.23.09.png
    Screen Shot 2019-12-30 at 13.23.09.png
    91,9 KB · Görüntüleme: 181
Kendi mailimi gizli tuttum ve kişinin ismini de istersenız özelden mailin hepsini size özelden veya forward edebilirim mail yoluyla.

Belki arkadaş sırf beni uğraştırmamak için bunu yaptı diye düşünüyorum ama üründe böyle gönderilmez. Bu tür ürün gönderimi saygısızlıktan başka bir şey değildir. Kaldı ki yeni gelen bir ürün black fridaydan aldığım bi ürünü de böyle riske atmam kendim karar verip. Bana böyle yapılması söylendiğinden böyle yaptım. Başta baya kararsız kaldım ama işte sonuç bu.
Burada ilgili talebi karşılayan arkadaş mail başlığını atlatıp sadece kasa fan olarak düşünmüş sanırım ve bu şekilde seni de yanlış yönlendirmiş.

Burada ilgili talebi karşılayan arkadaş mail başlığını atlatıp sadece kasa fan olarak düşünmüş sanırım ve bu şekilde seni de yanlış yönlendirmiş.
Ben de konuya bakmadan maili okuyunca kasa sandım. Konuya baktığımız zaman PSU olduğu fark ediliyor. Dediğiniz gibi konuya bakan arkadaşın muhtemelen kafası karışmış. Üzücü bir durum. Umarım arkadaşın da sorunu çözülür.

Ben de konuya bakmadan maili okuyunca kasa sandım. Konuya baktığımız zaman PSU olduğu fark ediliyor. Dediğiniz gibi konuya bakan arkadaşın muhtemelen kafası karışmış. Üzücü bir durum. Umarım arkadaşın da sorunu çözülür.

Evet dediğiniz doğru ama başlık atlanamamalı. Ben arkadaşa bir şey demiyorum sorun teknik arkadaşın ürünü böyle yollaması. Yoksa arkadaş bence gayet işini doğru yapıyordu ama başlığı atlamasa durum böyle olmayacaktı.

Ben bu ürünü tekrar yollasam büyük ihtimalle hayır gelmeceyecek :) Bakalım nasıl bir çözüm sunacaklar.

Evet dediğiniz doğru ama başlık atlanamamalı. Ben arkadaşa bir şey demiyorum sorun teknik arkadaşın ürünü böyle yollaması. Yoksa arkadaş bence gayet işini doğru yapıyordu ama başlığı atlamasa durum böyle olmayacaktı.

Ben bu ürünü tekrar yollasam büyük ihtimalle hayır gelmeceyecek :) Bakalım nasıl bir çözüm sunacaklar.

Şu andan itibaren çok dert etmenizi gerektirecek bir durum yok. Bu hafta acele etmeyin yılbaşı haftası, haftaya sorununuz çözülecek ortada bir yanlış anlaşılma olduğu kesin. Çözeceğiz sorun yok.

Sorun yaşayan arkadaşın yetkili kişi ile olan yazışmasından anladığım kadarıyla tamamen yanlış anlaşılma üzerine oluşan bir durum var.

Şikayetçi arkadaş Cooler Master M520 650W 80+ kasa aldığını ve ürünün fanı rahatsız edecek kadar ses yaptığını bahsetmiş. Bu cümle içindeki yazışma direk kasa fanına yönlendirir. Şikayetçi arkadaş açıklama olarak Cooler Master M520 650W 80+ model kasanın güç kaynağı fanı üzerinde oluşan rahatsız eden ses sorunu mevcut diyerek bir cümle kurması lazımdı.
Ancak konu başlığı olarak Cooler Master PSU fan ses sorunu olarak belirtme var.

Şikayetçi arkadaşa yetkili kişinin yaptığı dönüşte konu başlığına bakmadığı çok net bir durum mevcut.
Bu nedenle yapılan bilgilendirmeye direk odaklanarak bir dönüş yapması sebebiyle tüketici mağdur olmuş durumda.

Şunu söylemeden geçmiyorum. Bir taraf kusurlu değil bana göre iki tarafta kusurlu.
Şikayetçi arkadaşın hatasını az önce söyledim. Sorunu sadece konu başlığına değil şikayet bilgilendirmesi içinde dahi belirtmek lazım.
Yetkili kişininde yaptığı hata konu başlığına bakmadan cevap vermesi.

İki taraflı kusur olabilir ama Cooler Master markasının bu tüketiciyi mağdur etmemesi lazım. Çünkü konu başlığında sorun söylenmiş.

Son olarak şunu söylemeden geçmeyim. Vektron bence işini iyi ve düzgün yapan bir firma. Oranın en yetkili kişi yapmadıysa bu konuşmayı ciddi bir yaptırım olacaktır bu dönüşü yapan kişiye.
Vektron firmasının başındaki en yetkili kişi benim bellek ve kulaklık üzerinde yaşadığım sorunu kısa sürede çözdü beni mağdur etmeden.
Bu yaşanan olaydan kaynaklı Vektron üzerinde kesinlikle tepki oluşmamalı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı