COVID aşıları güvenli mi?

Arkadaşlar siz ciddi misiniz? Giriş bölümünde bahsettiğim aşı BioNTech aşısı ve bu aşı insan genetiğini değiştirebilecek kadar etkili. Diğer aşıların temel bir zararı yok ya da oldukça az. Mrna aşılarının oluşturduğu zararları listeledim sadece.

Evet anladım ama söyleyeyim dedim dedem Çin aşısı oldu grip oldu hemen ardından aynende teyzemde.

Bu bilgiye nereden ulaştınız acaba? Bari böyle hassas bir konuda yanlış bilgileri yaymamaya özen gösterin. mRNA DNA'yı nasıl değiştiriyor acaba?

mRNA çekirdeğe bile girmiyor, ne genetiği değiştirmesi?

They do not affect or interact with our DNA in any way.
  • mRNA never enters the nucleus of the cell, which is where our DNA (genetic material) is kept.
  • The cell breaks down and gets rid of the mRNA soon after it is finished using the instructions.
Genetikten kastınız DNA olmasın. mRNA aşısı virüs içinde başak proteini üretebilmesi için vardır. Bu işlem insan vücudu için oldukça risklidir.

Genetikten kastınız DNA olmasın.
Ne olsun peki? Neyimizi değiştiriyor?

mRNA aşısı virüs içinde başak proteini üretebilmesi için vardır. Bu işlem insan vücudu için oldukça risklidir.
mRNA ile ürettirilen başak proteinleri virüsün yüzeyinde zaten bulunuyor, ki onları tanıyarak bağışıklık geliştiriliyor zaten. Neden riskli olduğunu açıklayabilir misiniz?

Hata bende kardeşim. Sizin gibilere laf anlatmakla boşuna uğraşıyorum. Neden ceza yiyen doktor diyorum sence? Attığın kaynak saçma sapan bilgisiz olduğu için olabilir mi? Kendim ile çelişmeye okusaydın anlardın. Daha bir şey bilmeyen adam dsö bilgisiz diyor.

Listeye teker teker cevap veriyorsunuz, başka bir açtığım konudaki doktorları gösteriyorsun. Ya kardeşim kim demiş o listeyi America's Frontline Doctors hazırlamış diye?
Ne olsun peki? Neyimizi değiştiriyor?

MRNA ile ürettirilen başak proteinleri virüsün yüzeyinde zaten bulunuyor, ki onları tanıyarak bağışıklık geliştiriliyor zaten. Neden riskli olduğunu açıklayabilir misiniz?

Bu süreç esnasında aşırı antikor veya sitokin fırtınası, kişiden kişiye çeşitli rahatsızlıklar verebilir. Bazı rahatsızlıkların sonucu ölümdür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu süreç esnasında aşırı antikor veya sitokin fırtınası, kişiden kişiye çeşitli rahatsızlıklar verebilir. Bazı rahatsızlıkların sonucu ölümdür.
Sitokin fırtınası COVID-19 esnasında da yaşanabiliyor zaten. Ayrıca aşının buna sebep olduğuna dair güvenilir bir kaynak paylaşmanızı rica ediyorum, ben hiç görmemiştim şu ana kadar. :)

Listeye teker teker cevap veriyorsunuz, başka bir açtığım konudaki doktorları gösteriyorsun. Ya kardeşim kim demiş o listeyi America's Frontline Doctors hazırlamış diye?

Bana dedikten sonra ceza yemek🤭🤭🤭
İnternet sitesini okumadan attınız galiba?

Aşılanma başlandığından beri ciddi bir yan etki görülmedi, milyonlarca insan aşılanmasına rağmen.

Yine aşılanma başladığından beri Covid-19 yatan hasta ve yoğun bakım servislerinde yaş ortalaması azaldı, aşılanan kesim yoğun bakımdan ve ölümden kurtuldu.

Aşılar sayesinde hiçbir çaresi olmayan onlarca hastalıkla mücadele ediyor bilim onlarca yıldır. Çiçek, kızamık, kızamıkçık, kabakulak, çocuk felci, Hepatit A ve B, tetanos, kuduz...

Aşıya rahatça güvenmemizi sağlayan yüz yıldır biriktirdiğimiz bolca yaşanmışlık, tecrübe, bilgi, deney ve gözlem var.

Giriş​

• Daha önce insanlarda hiç kullanılmamış deneysel RNA aşılarıdır.
  • Ne güvenliği ne de etkinliği bağımsız olarak ne de zaman içinde doğrulanmıştır. Doğrulanması için en az 3 yıl gerekmektedir.
  • Hayvan testleri ihmal edildiğinde olumsuz etkilerinin çoğu bilinmemektedir ve bu etkiler yıkıcı olabilir.
  • Zorunluluk halinde doğrudan insanlarla deneyler yapmak ve çoklu etik kuralları ihlal etmektir.
  • İlaç şirketleri, aşıların yol açtığı olası zararlar için davalardan (hükümetler ve politikacılar tarafından) muafiyet elde ettiler. Deneysel ürünlerinden sorumlu tutulamazlar.
  • Veriler, küresel tıbbi salgın olmadığını göstermektedir. (Ölüm oranı sadece% 0,27 COVID)
  • Aşı, aşılamanın ilk dalgasında yaşlıları ve bilgisizleri ciddi şekilde etkilemeye ve felç etmeye hazır olabilir.
  • Ve aşı kaynaklı ölümlerin ve hastalık durumlarının, aşıyı herkesi zorlamak veya bu tür sorunları yeni bir virüse veya yeni bir suşa veya COVID19'un kendisine atfetmek için bir bahane olarak kullanılması mümkündür.

Gelişme​

• Ülkelerde kasıtlı olarak düzgün bir aşı ölüm kontrolü yapılmamaktadır.
  • Her ülkede aşı sebebiyle ölen veya rahatsızlık geçiren binlerce insan vardır.
  • Beyinde pıhtı atması, yüz felci, vücut etrafında çeşitli morluklar oluşturması, kalp krizi başlıca yan etkileridir ve görülme oranları fazladır.
  • Bazı ülkelerde aşı olan vatandaşların telefon verisi düzenli olarak alınmaya başladı; İngiltere, aşı olmuş vatandaşlarının durumlarını takip etmek adına düzenli olarak veri ve görüntü aldıklarını itiraf etti!
  • Aşı olmak özgürlük meselesi haline geldi. Aşı olmayanlara yeni yasakların gelmesi bekleniyor.

Sonuç​

?​

Belirtmiş olduğum maddeler not aldığım maddelerdir. Daha fazla kaynakların olduğunu belirteyim. Sadece aşı üzerinde durdum. Pandemi hakkında daha fazla konu paylaşmaya devam edeceğim sağlıcakla kalın.

Aaa pardon ben bu yazınızı okumadan cevap vermiştim. Hadi bir deneyelim bakalım.

RNA aşıları ilk defa uygulanıyor olabilir evet ama yıllardır üstünde çalışılan, deneyler yapılan bir teknoloji. RNA ve DNA yapılarını ve moleküler özelliklerini, canlıdaki görevlerini çok daha uzun süredir inceliyoruz. Geçen ay RNA diye bir molekül bulup, aşıda kullanmak akıllarına gelip hemencecik yapmadılar yani.

Hem güvenliği hem etkinliği birçok farklı ülkenin farklı üniversiteleri tarafından yapılan çalışmalarla denendi, çalışma sonuçları yayınlandı, bilim insanları tarafından incelendi. Merdiven altında kapşonlu bir amca gelip "Abi elimde çok iyi bir mal var, tam sizlik" diye satmıyor sonuçta bu aşıları.

Hayvan testleri ile ilgili attığınız kaynağın dilini, neyin nesi olduğunu bilmiyorum. Yorum yapamayacağım.

İnsanlar üzerinde deney yapılmıyor. Gönüllü bir grup insan üzerinde gerekli testler yapıldı. Güvenli görüldü, toplumsal aşılamaya geçildi. Paketli hiçbir gıda tüketmemelisiniz bu durumda. İnsanların üstünde deney yapıyor sayılır onlar da sizin bu mantığınıza göre. Koruyucular, ambalajlar, gıda maddeleri vs vs hepsi aşılara benzer şekilde belirli testlerden sonra genel kullanıma açılıyor.

Şirketlerin ilaç etkilerine karşı korumalı olduğu davasına dair kaynak atarsanız bakabilirim.

Küresel tıbbi salgın olmadığını 1,5 yıldır insanlık dışı koşullarda hasta bakan sağlık çalışanlarına, yakınlarını, arkadaşlarını kaybeden milyonlarca insanın yüzüne de söylersiniz.

Milyonlarca insan oldu. Hiçbiri felç olmadı, kalp krizi geçirmedi. Aşı kaynaklı ölüm diye bir şey de yok. Bu tip yan etkiler sıkı sıkı gözlenir, incelenir ve anında aşı ve ilaç kullanımı durdurulur.

Kimsenin sizi şu an için zorla aşıladığı yok. Aksine siz inatla aşı olmak kadar basit bir şeyi reddederek toplum sağlığına zarar veriyor, salgının durdurulmasına engel olup her gün daha çok insanın ölmesine sebep oluyorsunuz. Yine sizin gibiler yüzünden dünyada kızamık, çocuk felci gibi hastalıkların görülme sıklığı arttı, masum çocuklar ölüyor her gün.

Tabii ki toplumun bütün özgürlükleri kısıtlanırken, ilk olarak kendilerine ve toplumun kalanına sizin gibi zarar vermeyen, aşısını olmuş insanlar için özgürlük kısıtlamaları yumuşatılacak. Aşı olmuş insanlar daha az hastalanıyor, hastalandıklarında hastane ihtiyaçları çok daha az oluyor, sağlık sistemine ve topluma bir tehdit oluşturmuyorlar. Dolayısıyla aşı olmayanlardan daha hızlıca özgürlüklerine kavuşmaları kadar doğal bir şey yok.

Attığınız kaynak da yine kim oldukları, ne doktoru oldukları, bilimsel olarak ne kadar yeterli oldukları belirsiz bir grup doktordan ibaret üzgünüm. Dünya genelinde doktor olmasına rağmen bilgisiz ve komplocu olan o kadar insan var ki. 10 doktor "pandemi yalan" diyorsa binlercesi aksini söylüyor. Neden bir gruba inanıp diğerine inanmıyorsunuz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı