Crackli Windows 10'u Nasıl Orijinal Hale Getiririm?

Burak_Kaptan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayarımı yaklaşık 3 sene önce almıştım ve o zamanlarda bütçem olmadığı için bilgisayarı bir bilgisayarcıda crackli hale getirtmiştim. Ancak sistemim orta olmasına rağmen performansında sıkıntılar yaşıyordum. Araştırmam sonucumda crack yapmanın sistem performansına zarar verdiğini öğrendim. Bunun üzerine ben de sistemi orijinal hale getirmeyi (lisans satın alarak) ve crackli dosyaları (yani sistemin performansına zarar veren tüm dosyaları) temizlemeyi istiyorum. (Bu arada bilgisayarcı galiba KMSPico programıyla crack yapmış) Ancak sistemi nasıl tamamiyle temizlerim (galiba bilgisayara format atmam lazım olacak ama bu yeterli olur mu bir fikrim yok.) Ve tekrardan Windows 10'u nasıl kurarım pek bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme girip kontrol ettiniz mi? Hayır. Bilgisayarcı hangi ürünü kullanmış kesin belli mi? Hayır. Bilgisayarcılar çok çok iyi anlıyor mu? Hayır, çoğu Orta Çağ'dan kalma, anlayanlar elbette var.

Bu kadar kesin olmayan bilgiler doğrultusunda kesin konuşuyorsunuz bu yanlış bir söylemdir. Diplomamı yırtarım felan diyorsunuz bir de, yazacak çok şey varda neyse...
Öncelikle arkadaş Windows 10 kuracağından emin bile değil. Ona böyle zor yöntemler yerine basit yöntemler önermek en doğrusu olacaktır. Arkadaş bilgisayarcının ne kullandığını zaten söylemiş. Hiçbir bilgisayarcıların offical KMSPico dışında KMS kullandığına daha şahit olmadım, ihtimal de çok düşük zaten. En kötü KMS Cleaner ile kaldırıp sağlam bir virüs taraması yaptırır ve offical KMSPico mu yoksa editlenmiş KMSPico mu olduğu net bir şekilde anlaşılır.

"Bu kadar kesin olmayan bilgiler doğrultusunda kesin konuşuyorsunuz bu yanlış bir söylemdir. "
Bu kısımda algı yapıyorsun. Ben hangi konularda kesin konuşmuşum önce yazdığımı iyice sindirerek oku. Offical KMSPico hakkında söylediğim her şey doğrudur. Aksini iddia edecek varsa buyursun gelsin tartışalım. Diplomamı hangi konuda yırtacağımı iyi oku ondan sonra algı yorumlarına devam et. Bu konuda söyleyecek neyin varsa ardına koyma.

Viral yolla yayılan dedikodu ve ibretlik derecesinde yanlış bilgilere inanıp, konu hakkında 1 gram ilmi olmayan adamlar da yorumlara ifade bırakmaya devam etsin. :)

Yıl 2019 teknoloji çağındayız. Format atmayı insanlara zor olarak gösteren insanlar arasındasınız galiba.

Boş vaktiniz bol sanırım, arkadaşın bilgisayarcısıyla iletişime geçip "offical" bir programla mı, kurmuş emin olun :) Nede olsa editlenmiş bir program indirme ihtimali %0.000001(!)

Bilgisayarcı KMSPico ile lisanslamış ve bilgisayarcı yaptıysa mutlaka Offical KMSPico'dur.
Hiçbir bilgisayarcıların offical KMSPico dışında KMS kullandığına daha şahit olmadım
Kesin söylem bu oluyor, sizin görmemiş olmanız bunun olmadığı anlamına gelmez. Sosyal'i ve bazı forumları biraz araştırabilirsiniz.

Siz her karşınıza çıkan insanla doğrusu bu değilse diplomamı yırtarım şeklinde konuşuyorsunuz, bunu da belirtmiş oldunuz o zaman. O kadar değersiz bir şey yani sizin için, her yerde ortaya koyuyorsunuz. Microsoft'a girecekken tanıdık olmadığı için girememiş insanlar gibi tavrınız. Sizinle konuşup bir şey tartışabileceği mi, sanmıyorum, güzel zamanımı bir crack programı için harcayamam. İyi Sosyal'ler.

Son düzenleme:
Yıl 2019 teknoloji çağındayız. Format atmayı insanlara zor olarak gösteren insanlar arasındasınız galiba.
Format arkadaşa önerilebilecek en zor seçenek. Yapamayacağını da kendisi belirtmiş zaten. Daha basit yöntem önermenin nesi yanlış?
Boş vaktiniz bol sanırım, arkadaşın bilgisayarcısıyla iletişime geçip "offical" bir programla mı, kurmuş emin olun :) Nede olsa editlenmiş bir program indirme ihtimali %0.000001(!)
Evet, bir bilgisayarcının editlenmiş virüslü KMSPico indirme ihtimali hemen hemen o rakama tekabül eder. Eğer %0.000001 içindeyse o bilgisayarcı dükkanı yeni açmıştır ve ilk KMSPico'sunu arkadaşın makinesinde çalıştırmıştır. Zaten KMS Cleaner + antivirüs taramasını daha basit bir yöntem olacağını önerdim.
Kesin söylem bu oluyor, sizin görmemiş olmanız bunun olmadığı anlamına gelmez. Sosyal'i ve bazı forumları biraz araştırabilirsiniz.
Görmediğimden değil değil kaynak kodları belli zaten yazılımın. Sosyal ve bazı forumlar dediğiniz yerde kanıt yok kanıt!
Siz her karşınıza çıkan insanla doğrusu bu değilse diplomamı yırtarım şeklinde konuşuyorsunuz, bunu da belirtmiş oldunuz o zaman. O kadar değersiz bir şey yani sizin için, her yerde ortaya koyuyorsunuz. Microsoft'a girecekken tanıdık olmadığı için girememiş insanlar gibi tavrınız. Sizinle konuşup bir şey tartışabileceği mi, sanmıyorum, güzel zamanımı bir crack programı için harcayamam. İyi Sosyal'ler.
Ben her bilmediği halde fikri olan kişilere bu tür yorumlar yaparım çünkü bilemediği şeyi kanıtlaması imkansızdır ve anında tüyer gider böyle tipler. Çok da güzel yapıyorum. Aksine, çok değerli olduğu için böyle söylemlerim var. Microsoft'ta çalışmaktan çok daha güzel bir işe sahibim. Evet benimle tartışacak bilgiye sahip değilsiniz sadece söylentiler üzere kurmuş olduğunuz fikirler üzerinden tartışıyorsunuz bu da sizi bilgisiz yapar. Sizin crack sandığınız şey Microsoft'un offical KMS methodudur ama bunu bile bilmiyorsunuz. İyi sosyaller. :)

Son düzenleme:
Beyler konuya kaynak yapıyorum özür dilerim ama bir sorum var. Windows 10 pro retail key ile kurulu windowsum var format atmadan yeni aldığım sistemime kurabilir miyim yine aynı key ile ? 10 TL ye kadar düşmüş ama yinede bir sormak istedim.

Format atmana gerek yok KMS'nin hem kendi offical olan hem de 3. parti cleaner araçları var. Kalıntı bırakmadan tüm dosyaları temizliyor.
Bunu bilmek çok basit. Process Hacker kurup arkada ne olup bittiğini tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz. :)

Peki bir şey daha sormak istiyorum. KMSPico'yu kaldırttım veya bir bilgisayarcıya bilgisayarımı format attırarak sildirdim. Performansımda düzelmeler yaşanır mı? Şöyle ki benim bilgisayarda CPU kullanımı çok fazla oluyor. En fazla kullanan uygulama ise Microsoft Yazılım Koruması Platformu adında bir yazılım. Mesela en fazla CPU kullanan yazılım o iken (%35 civarında, oyunlara girdiğimde daha fazla artıyor.) 2. en çok CPU kullanan uygulama %1,4 CPU kullanıyor. Microsoft Yazılım Koruması Platformu crack ile alakalı bir yazılım mı yoksa Windows 10'la alakalı bir şey mi?

Peki bir şey daha sormak istiyorum. KMSPico'yu kaldırttım veya bir bilgisayarcıya bilgisayarımı format attırarak sildirdim. Performansımda düzelmeler yaşanır mı? Şöyle ki benim bilgisayarda CPU kullanımı çok fazla oluyor. En fazla kullanan uygulama ise Microsoft Yazılım Koruması Platformu adında bir yazılım. Mesela en fazla CPU kullanan yazılım o iken (%35 civarında, oyunlara girdiğimde daha fazla artıyor.) 2. en çok CPU kullanan uygulama %1,4 CPU kullanıyor. Microsoft Yazılım Koruması Platformu crack ile alakalı bir yazılım mı yoksa Windows 10'la alakalı bir şey mi?
Öncelikle performans düşmesinin temel sebebi tespit edilmesi gerekiyor. Orijinal KMSPico yazılımları hiçbir şekilde sistemin performansını olumsuz etkileyecek bir işlem yapmaz. Sadece sistem başlangıcında lisansı yenilemek için bir görev zamanlayıcısı oluşturur ve sistem her yeniden açıldığında lisans güncellenir. Task işlemi saniyelik çalışıp sonlandığında sistemde kaynak tüketimi var ile yok arasındadır. (KMS VL ALL 7.2).

Windows Yazılım Koruması Platformu Microsoft'un kendi yazılımıdır. KMSPico ile alakası yok. Bilgisayarcına güvenmiyorsan rehberler aracılığıyla kendin format atmanı öneririm. KMSPico kullanmak istemiyorsan 20-25 liraya satılan OEM keylerden alıp sistemini etkinleştirebilirsin. Ben KMSPico kullanılması taraftarı değilim, her zaman orijinal lisans kullanılmasını öneririm. Sadece KMSPico hakkında yalan yanlış bilgilendirmeleri düzelttim.

Öncelikle performans düşmesinin temel sebebi tespit edilmesi gerekiyor. Orijinal KMSPico yazılımları hiçbir şekilde sistemin performansını olumsuz etkileyecek bir işlem yapmaz. Sadece sistem başlangıcında lisansı yenilemek için bir görev zamanlayıcısı oluşturur ve sistem her yeniden açıldığında lisans güncellenir. Task işlemi saniyelik çalışıp sonlandığında sistemde kaynak tüketimi var ile yok arasındadır. (KMS VL ALL 7.2).

Windows Yazılım Koruması Platformu Microsoft'un kendi yazılımıdır. KMSPico ile alakası yok. Bilgisayarcına güvenmiyorsan rehberler aracılığıyla kendin format atmanı öneririm. KMSPico kullanmak istemiyorsan 20-25 liraya satılan OEM keylerden alıp sistemini etkinleştirebilirsin. Ben KMSPico kullanılması taraftarı değilim, her zaman orijinal lisans kullanılmasını öneririm. Sadece KMSPico hakkında yalan yanlış bilgilendirmeleri düzelttim.
Yardımların için teşekkür ederim. Yüksek ihtimalle bilgisayardaki bilgileri yedekledikten sonra rehberler yardımıyla format atacağım.

@TrueSelect
Konuyu kendin baştan sona okudun mu? Okumadan atmışsın belli ki. Yazı içerisinde herhangi bir kanıt ve ya tehlikeli işlem bulunmadığı gibi en çarpıcı tespite bir göz atalım.

İddia:
"Bunu yaparken, zamanladığı görev ve işlemler yüzünden bilgisayarınıza ek yük bindiriyor. Bir süre işlem tekrar ettikçe yük artıyor ve arka planda akıp giden bir kod çöplüğü meydana geliyor."

KMSPico'nun zamanladığı task sadece 1 saniyelik bir görevdir. BAT dosyasını tetikler ve her açılışta lisansı tazeler. Sistem arka planda kaynak tükettiği ve sistemi ağırlaştırdığı tamamen yalandır. DLL ve BAT dosyaları lisans tazeleme işlemi bittikten hemen sonra kendini bir dahaki yeniden başlatma işlemine kadar kalıcı olarak kapatır ve bu işlem gerçekleşirken bile KMSPico sistem kaynaklarını adeta koklar. Hiçbir şekilde günlük kullanımda performans problemleri çıkarmaz. Sistem açıldığında bu task sadece 1 kereye mahsus çalışır ve sistemi hiçbir şekilde kod çöplüğüne döndürüp yavaşlatmaz. Bu arada 5 senelik konu KMSPico'nun son sürümünü denememiş olsa gerek bu söylentilerle uzaktan yakından alakası yok. Gönderdiğiniz yazıda hiçbir şekilde lisanslama dışında bir amaç ve ya tehlikeli yolla lisanslama işlemi söz konusu değildir. Konuda net olarak KMS şunu yaparak sisteme zarar verir ve ya kendi amacına yönelik çalışır diye söylem ve ya kanıt bulunmamakta. KMSPico çok temiz ve kalıntısız çalışan bir sistemdir. Kaldırmak istenildiği zaman kalıntısız bir şekilde kaldırmak çok kolaydır.

İddia 2:
"Yani kısacası KMSpico, hiçte isminden okunduğu gibi KMS üzerinden aktifleştirme metodunu kullanmıyor. Programın kullanıcılara söylediği yalan, tam bu noktadan başlıyor."

KMSPico'nun Windows Key Management Service methodlarını kullanarak aktivasyon yaptığının iddiası sadece belli başlı KMSPico sürümlerinde geçerlidir. (Örnek: KMS VL ALL). Zaten yapımcılar tüm KMS Tool sürümlerinde emülatör yerine Key Management Service yani Microsoft methoduyla aktivasyon yaptıklarını söylemiyorlar. Emülatör yöntemi daha sağlam bir yöntemdir bu arada.

Genel sürümde ise Key Management Service'nin dışında emülatör yoluyla aktivasyon sağlandığı doğrudur fakat bu yazılımı güvensiz ve ya zararlı asla yapmaz. Emülatör bile sisteme yük olup çöplüğe çevirmez. Bu söylediklerim güncel sürümler için geçerlidir. Aklınıza takılan başka soru varsa memnuniyetle cevaplarım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı