CraftRise'ın korsan sayılması

CraftRise sizce korsan bir başlatıcı mıdır?

• Evet.

Oy: 64 61,0%
  • Hayır.

Oy: 41 39,0%

• Oy verenlerin toplamı
    105
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Minecraft telif haklarıyla korunan bir oyun. Senin kendi başlatıcın ile kendi sunucunda oynaman bir şeyi değiştirmiyor. 3. parti olduğu için yine Microsoft tarafından desteklenmiyor. Kendi başlatıcımı yapayım orijinal almayayım gibi bir durum yok. Oyunu korsan olarak oynamanı sağlar. Oyun içi ne yaptığın beni ilgilendirmiyor. Söylediğin şey çok saçma.

GTA V'i düşün. Şimdi bir grup insan GTA V için mini oyunların bulunduğu bir sunucu geliştirsin. Bu sunucuya girilmesi için de kendi yaptıkları launcherı kullanman gerekecek ama bu launcher ücretsiz. Aynı şey, saçmalık. Çok istiyorsa araştırsın kendi çözsün bu tarz konuları açanlar.

CraftRise içinde kendi dünyanızı açamıyorsunuz, sadece sunucuya giriyorsunuz ama sonuçta oyun Minecraft, özellikler Minecraft, her şey Minecraft.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanlar senin oynadığın Skywars'ı, Bedwars'ı Hypixel, Mineplex gibi sunucularda, oyunun ücretini vererek kendi başlatıcısından oynuyor. Olması gereken de bu.

Ama sen, insanların parayla edindiği oyuna, oynanabilmesi için orijinal oyuna sahip olunması gereken oyun modlarına; modlanmış bir başlatıcı ve paketi değiştirilmiş bir oyun ile ücretsiz olarak erişim sağlayabiliyorsun, bunun da korsan olmadığını iddia ediyor ve burada destek sunulması gerektiğini savunuyorsun.

Gereken cevabı verdiğimi düşünüyorum.

Ek bilgi:

Şöyle bir sorun var ki CraftRise'a sadece kendi Launcher'inden giriliyor. Orijinal Launcher ile girilmiyor.
Yani orijinale sahip olsanız da girmiyor, sizden kendisini indirmenizi istiyor.
Ve SonOyuncu gibi değil, oyundan çıkılmıyor. Sadece sunucuya giriliyor yani bence korsan sayılmamalı.

Tamamen baştan yapılmış bir şey değil. Sadece hile kullanılmasın diye. Sürüm seçemiyorsunuz çünkü.
Hala hile kullanabiliyorsunuz. Void'i hiç duydunuz mu?

İnsanlar senin oynadığın Skywars'ı, Bedwars'ı Hypixel, Mineplex gibi sunucularda, oyunun ücretini vererek kendi başlatıcısından oynuyor. Olması gereken de bu.

Ama sen, insanların parayla edindiği oyuna, oynanabilmesi için orijinal oyuna sahip olunması gereken oyun modlarına; modlanmış bir başlatıcı ve paketi değiştirilmiş bir oyun ile ücretsiz olarak erişim sağlayabiliyorsun, bunun da korsan olmadığını iddia ediyor ve burada destek sunulması gerektiğini savunuyorsun.
7 yıldan fazladır hem Türk, hem de yabancı sunucularında oynayan birisi olarak söyleyebilirim ki, Hypixel'de oynamak ne kadar eğlenceliyse Türk sunucularında oynamak da o kadar eğlenceli. Craft Rise'da oynamak için Launcher indirmek şart.

Benim Premium hesabım var. Bu hesapla hem Hypixel'e, hem de Craft Rise'a girebiliyorum. Yani kimse "Craft Rise'da oynamak için korsan şart" şeklinde bir savunma yapamaz. Craft Rise'da korsan kullanmadan oynamak da mümkün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı