CraftRise'ın korsan sayılması

CraftRise sizce korsan bir başlatıcı mıdır?

• Evet.

Oy: 64 61,0%
  • Hayır.

Oy: 41 39,0%

• Oy verenlerin toplamı
    105
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
7 yıldan fazladır hem Türk, hem de yabancı sunucularında oynayan birisi olarak söyleyebilirim ki, Hypixel'de oynamak ne kadar eğlenceliyse Türk sunucularında oynamak da o kadar eğlenceli. Craft Rise'da oynamak için Launcher indirmek şart.

Benim Premium hesabım var. Bu hesapla hem Hypixel'e, hem de Craft Rise'a girebiliyorum. Yani kimse "Craft Rise'da oynamak için korsan şart" şeklinde bir savunma yapamaz. Craft Rise'da korsan kullanmadan oynamak da mümkün.
Premium almadan oynarsan, doğal olarak lisansın olmadığı için korsan olur. Arkadaşın attığı konu bayağı detaylı. Konu sahibinin dediği bambaşka bir şey. Kendi oyunun falan yaptığını zannediyor.

Sanırım bu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim dediğim de bu şifreyi başka Client'lere ekleyerek girebiliyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Craftrise Launcher kullanmadan mı?
Hayır. Mojang hesabı ile de giriş yapılabiliyor CR'ye.
Premium almadan oynarsan, doğal olarak lisansın olmadığı için korsan olur. Arkadaşın attığı konu bayağı detaylı. Konu sahibinin dediği bambaşka bir şey. Kendi oyunun falan yaptığını zannediyor.
CR'de oynayanların neredeyse tamamı Premium hesap kullanmıyor zaten.

Korsan girmeyince Türkiye Minecraft'ta sunucu diye bir şey kalmıyor, premium sunucu var mı inan hiç bilmiyorum.

CraftRise konusunda katılıyorum. SonOyuncu ise hala sayılabilir. Çünkü solo world açmak mümkün.

Hayır. Mojang hesabı ile de giriş yapılabiliyor CR'ye.

CR'de oynayanların neredeyse tamamı Premium hesap kullanmıyor zaten.
Arkadaşın attığı konuya bakarsan görürüsün.

Ticari kullanıma da izin verilmediği belirtiliyor, ki SonOyuncu ve CraftRise istemcileri kısmen ticari kullanımdır diyebiliriz.

EULA'ya aykırı. Konu premium değil artık. Sözleşmeyi deliyorsun.

7 yıldan fazladır hem Türk, hem de yabancı sunucularında oynayan birisi olarak söyleyebilirim ki, Hypixel'de oynamak ne kadar eğlenceliyse Türk sunucularında oynamak da o kadar eğlenceli. Craft Rise'da oynamak için Launcher indirmek şart.

Benim Premium hesabım var. Bu hesapla hem Hypixel'e, hem de Craft Rise'a girebiliyorum. Yani kimse "Craft Rise'da oynamak için korsan şart" şeklinde bir savunma yapamaz. Craft Rise'da korsan kullanmadan oynamak da mümkün.
Oyunu satın aldıktan sonra korsan kullanıp kullanmamanın çok da etiklik tartışması kalmıyor, yapımcısı da çok takmıyor. Tabii ki yaptığınız şeyi yaymadığınız sürece.

Downgrade, modlama, mesela Minecraft'ta launcher değiştirme... Bunlar korsana giren ve kullanıcı sözleşmesine aykırı olan şeyler. Ama "Ben satın almış olduğum oyunuma bu şekilde erişmek istiyorum." diyen bir kullanıcıyı da inkar etmek saçmalık olur.

Craftrise da yukarıda açıkladığım sebepten ötürü korsandır, oyun haklarını ihlal etmektir. Her ne kadar oyunu satın alan bir kişi için göz yumulabilir olsa da bu, korsan oynadığı gerçeğini değiştirmiyor ve bunun farkında olması şart. Ayrıca forum gibi toplu ortamlarda kullanıcının nelere sahip olduğunun farkında olmamız da imkansız. O yüzden yardım veremeyiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı