CS:GO 144Hz ile yüksek FPS'te akıcı değil

yephedrine

Centipat
Daha fazla  
144Hz'e yeni geçtim, daha öncesinde bu problemim yoktu. Oyunda rahatlıkla 300 ve üzeri FPS alabiliyorum. Fakat fareyi çevirirken akıcı olmadığını hissediyorum. FPS sabitlemeyi denedim ve garip sonuçlar verdi. 200'e sabitlediğimde çok daha kötü oldu, 300'e sabitlediğimde yine akıcı hissetmiyordum fakat 200'e göre daha iyi oluyordu. 144'e sabitlemeyi denedim fakat yine pek iyi sonuç vermedi, en iyisi 150 ve 160 arası oluyordu fakat yine de fareyi çevirirken kasıyor gibi hissediyorum. Denemek için özel oyun kurdum ve 5V5 bot ekledim, botları attığımda yağ gibi akıcı oluyor fakat tekrardan 9 bot eklediğimde fareyi çevirirken kasıyor gibi hissediyorum. Aynı durumu LoL'de de yaşadım fakat 144 FPS sabitleyerek çözebiliyorum.

Başlatma seçenekleri: -d3d9ex -refresh 144 -high -novid -freq 144 -nojoy +cl_forcepreload 1 +mat_queue_mode 2 -threads 6
(Başlatma seçeneklerini silip denedim, bir şey değişmiyor.)
  • GTX 1650S.
  • i5 9400F.
  • 8 GB RAM.
  • SSD
  • HDD
  • 144Hz AOC 24G2U.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerel dosyalardan oyunun kısayolunu bulun - sağ tık - özellikler - uyumluluk - tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak.
Denedim, değişen bir şey olmadı.

-Refresh 144 -Refresh 144 şu iki kodu silip deneyin.
Denedim, olmadı.

Monitörün 144 Hz'de olduğuna emin misiniz?
Monitörünün 144 Hz ayarlarda görüntü verdiğine emin misiniz? Windows ayarlarından görüntü ayarlarından ve görüntü modlarından bir kontrol ediniz.
Evet, teşekkürler cevaplarınız için.

144Hz akıcılığı gidiyorsa FPS 144'den düşmesi gerek ya da sürekli FPS düşmesi yaşaman gerek.

Oynadığın oyunda ki grafik ayarlarını kontrol et. NVIDIA denetim masasında ki 3D ayarlarını kontrol et, 3D ayarlarında dikey senkronizasyon açıksa kapat çünkü bu oyunlarda ekranı 60hz/120hz/144hz
Sabitleyebilir.

CS:GO Steam'e yüklü olduğu klasöre gelip oradan csgo.exe yi sağ tıkla tam erkan iyileştirmelerini kapat.

Steam oyun başlatma seçeneklerine; -freq 144 kodunu yazmayı dene. Oyun içinde grafik ayarlarında Vsync/dikey senkronizasyon ayarı kapat.

Monitör'ün kendi ayarlarını kontrol et ve monitör'ün ayarlarını resetlemeye çalış, monitör'ün menüsünde.

Ekran kartı driver'ını son sürümünü yükle/Geforce experience yüklüyse oradan güncellemeleri kontrol edip varsa yükleyebilirsin.
Daha demin yazdığım mesaj da şunu söyleyemedim. NVIDIA denetim masasında 3D ayarlarında, dikey senkronizasyon değil de düşey senkronizasyon yazıyor onu kapatırsın bir de bende tercih edilen yenileme hızı var onu kullanılabilecek en yüksek değer yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
144Hz akıcılığı gidiyorsa FPS 144'den düşmesi gerek ya da sürekli FPS düşmesi yaşaman gerek.

Oynadığın oyunda ki grafik ayarlarını kontrol et. NVIDIA denetim masasında ki 3D ayarlarını kontrol et, 3D ayarlarında dikey senkronizasyon açıksa kapat çünkü bu oyunlarda ekranı 60hz/120hz/144hz
Sabitleyebilir.

CS:GO Steam'e yüklü olduğu klasöre gelip oradan csgo.exe yi sağ tıkla tam erkan iyileştirmelerini kapat.

Steam oyun başlatma seçeneklerine; -freq 144 kodunu yazmayı dene. Oyun içinde grafik ayarlarında Vsync/dikey senkronizasyon ayarı kapat.

Monitör'ün kendi ayarlarını kontrol et ve monitör'ün ayarlarını resetlemeye çalış, monitör'ün menüsünde.

Ekran kartı driver'ını son sürümünü yükle/Geforce experience yüklüyse oradan güncellemeleri kontrol edip varsa yükleyebilirsin.
Daha demin yazdığım mesaj da şunu söyleyemedim. NVIDIA denetim masasında 3D ayarlarında, dikey senkronizasyon değil de düşey senkronizasyon yazıyor onu kapatırsın bir de bende tercih edilen yenileme hızı var onu kullanılabilecek en yüksek değer yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
FPS 200'den aşağı düşmüyor. Grafik ayarları en düşükte ki zaten 1280x960 çözünürlükte oynuyorum. Dikey senkronizasyon oyunda ve NVIDIA denetim masasında kapalı. Tam ekran iyileştirmelerini kapatıp denedim, hiçbir şey değişmedi. -freq 144 kodunu kullanıyorum şu an, hatta -refresh 144 kodu ile de denedim. Ekran kartı driver'ı şu an güncel, yeni güncelledim. Tercih edilen yenileme hızı da en yüksek değerde. Teşekkürler cevabınız için.

Rica ederim. Yani anlamadım nasıl sorun olabiliyor. Bence göz doktoruna falan git :D belki senin gözler 60Hz'den fazlasını algılayamıyordur kanki :D xd şaka şaka hayırlı geceler, hayırlı sahurlar.

Yanlış anlamadıysam eğer, 144 Hz bir monitörün var ve 144 FPS'nin üstünde akıcılık istiyorsun.
Monitörünün sana verebileceği zaten 144 FPS ve onun üstünde zaten akıcılık olmaz yırtılmalar olur.
144 ve altı FPS kullansan bile şunu dikkate alman lazım. Monitörün Freesync ve Nvidia ekran kartı ile kullanıyorsun, Nvidia'nın G-Sync uyumlu monitörler listesinde de yer almıyor kullandığın ekran.

Yani G-Sync açsanda bu konuda biraz dezavantajlısın tam uyumlu çalışmıyor olabilir monitörün.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı