CS:GO en iyi hangi Linux dağıtımında oynanır?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
CS:GO en iyi hangi Linux dağıtımında oynanır? Ben Windows 10'da Linux Mint Xfce'de oynadığımdan daha iyi oynuyordum çünkü ekran kartım en fazla 61 C oluyordu. Linux Mint Xfce'de ise ısı 54 civarındayken bazen hızlı bir şekilde 66 C'ye gelebiliyor. Yani anlayacağınız nedensiz ve hızlı ısı artışı oluyor.

Konunun ilk mesajında yazdığım ısı artışının nedeni ne olabilir acaba? Sırf bu yüzden Pop!_OS ya da Manjaro dağıtımını denemek istemiyorum.

CS:GO en iyi hangi Linux dağıtımında oynanır? Ben Windows 10'da Linux Mint Xfce'de oynadığımdan daha iyi oynuyordum çünkü ekran kartım en fazla 61 C oluyordu. Linux Mint Xfce'de ise ısı 54 civarındayken bazen hızlı bir şekilde 66 C'ye gelebiliyor. Yani anlayacağınız nedensiz ve hızlı ısı artışı oluyor.
XFCE oyun için ideal değildir. GNOME önerilir.
Aynı gibi olur.
Çok fark ediyor cidden bu arada. Arch FPS arttırıyor direkt. Bence Arch GNOME çok iyi olur.

XFCE oyun için ideal değildir. GNOME önerilir.
XFCE oyun için bile GNOME'dan çok daha iyi. Ha stabilitesi tartışılır ama verdiği performans XFCE'nin gayet iyi. Xorg değil de bir wayland daha iyi olurdu ama XFCE bence GNOME'dan çok daha iyi. XFCE'de özelleştirmede fazla.

Konunun ilk mesajında yazdığım ısı artışının nedeni ne olabilir acaba? Sırf bu yüzden Pop!_OS ya da Manjaro dağıtımını denemek istemiyorum.
Isı artışı o anki hava şartlarından dolayı bile olabilir. Windows gibi bir oyun optimizesi olmadığı için Linux'da bunlar normal, ki fazla artmamış zaten.

XFCE oyun için bile GNOME'dan çok daha iyi. Ha stabilitesi tartışılır ama verdiği performans XFCE'nin gayet iyi. Xorg değil de bir wayland daha iyi olurdu ama XFCE bence GNOME'dan çok daha iyi. XFCE'de özelleştirmede fazla.
Benim bildiğim GNOME en yüksek FPS alabileceğin DE. XFCE kişiselleştirmesi evet daha iyi GNOME'a kıyasla.

Öyleyse XFCE kullanayım ya bi' ara. Neredeyse hiç kullanmadım. XFCE kişiselleştirmeleri için katalog niyetine nereye bakabilirim?

Geri
Yukarı