Çözüldü CS:GO Oyuna bile Girmeden VAC BAN

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

YavuzKyr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar ben uzun zamandır CS:GO oynamıyorum. Yani bu 2-3 aydır. Geçen gün hayırlı olsun karşiim diye mesaj aldım dedim neden acaba? Sonra bir baktım VAC Ban sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hesabınızda hile kullanmadan VAC yemeniz pek mümkün değil ama hiç olmamış bir şey de değil eğer banınızı kaldırmak istiyorsanız Steam desteğe hile kullanmadığınızı ve kurallara karşı gelmediğinizi anlatan bir ticket atın (konu hakkında pek bilgisi olmayan arkadaşlar Steam destek bu gibi durumlarda hesabınızdaki ban hakikaten haksız yere atıldıysa kaldırabiliyor bkz. Hot Bro's Türkcan ).Maillere bakmaları ve cevapları biraz geç oluyor (takribi 30-45 gün en azından bende öyle oldu.) ama eninde sonunda haksız yere atılan ban kalkıyor. Denemenizi tavsiye ederim.
Bu dediginizin VAC sistemi ile direkt bir alakasi yok. Kusura bakmayin ama, bilmediginiz halde hala iddialasiyorsunuz.

Oyun yasaklamalari, VAC yasaklamalari gibi ayni etkiye sahiptir. Yani, Overwatch tarafindan oyun yasaklamasi aldiginiz zaman VAC korumali sunucularda oynayamamaniz gayet normal.

Bir oyun yasaklamasinin ayriyeten VAC yasagina dönüsebilmesi icin, hile VAC sistemi tarafindan da tespit edilmis olmasi gerekir. Eger tespit edilmemisse yasaklama oyun yasaklamasi olarak kalir.

Birincisi destek ekibinden geri bildirim yapanlar Valve calisanidir. Ikincisi ise; Bakalim VAC forumu yöneticisi bu konu hakkinda ne diyor.

Ne diyor? Oyun yasaklamalarinin VAC sistemi ile bir alakasi yok diyor. Daha neyi tartisiyoruz acaba?
1593723320275.png

O zaman söyler misin bahsi geçen linkteki kişinin hesabına girdiğim de neden "VAC Yasaklaması" yazıyor :) Bir profiline baksaydın önce keşke.

Neden mi?

Bir oyun yasaklamasinin ayriyeten VAC yasagina dönüsebilmesi icin, hile VAC sistemi tarafindan da tespit edilmis olmasi gerekir. Eger tespit edilmemisse yasaklama oyun yasaklamasi olarak kalir.

Bundan dolayi.

Kisinin profilinde önce oyun yasaklamasi vardi, yasaklamasi sonradan VAC yasagina dönüstürülmüs.

Isterseniz bir örnek vereyim;

Bu kisinin yasaklamasi oyun yasaklamasi olarak kalmis, cünkü hile VAC tarafindan tespit edilememis.

Kisacasi Overwatch müfettislerinin sistemden bagimsiz calisan VAC sistemi üzerinde bir yetkisi yoktur.

Numarayı sonradan kullanmak yasaklama sebebi değildir. Sadece yasaklama esnasında numaranın ekli olduğu hesaplar etkilenir.

Ben de öyle biliyorum ama hesabı VAC'tan sonra açtı hatta yardım ettim kendisine. Hesabı açmadan numarasını nasıl ekleyebilir :) .Support'a da yazdık cevap o şekildeydi.

cevap o şekildeydi.

Resmi bilgi bu sekilde. Destek ekibinin farkli bir cevap verdigini sanmiyorum. Eger öyle bir durum olsaydi bunu ayriyeten konuda belirtirlerdi.

"Hesap, VAC yasaklaması aldığı esnada hesapta bulunan telefon numaralarına kısıtlama uygulanmaz. Bu numaralar hemen diğer yeni hesaplarda kullanılabilir."

Dediginiz gibi bir durum olsaydi böyle bir bilgi vermezlerdi.

Telefon numaralari sadece yasaklamanin verildigi esnada ekli olan tüm hesaplari etkiler. Numarayi sonradan farkli bir hesaba eklemek, ya da mevcut hesapta kullanmak yasaklamaya sebep olmaz.

Lan hileci en son zaten 12 gün önce girmişin denetlemişler hileci oldugunu admin reis kral konuyu kilitle bu forumda hilecilere destek verenleri kınıyorum.
Admin konu kilitlensin olay şu bu adam 12 gün önce oyunda hile yapmış 2 gün sonra denetlenen karar onay almış VAC ban yemiş admin konu kilitlensin ben hileye destek vermem sizin gibiler yüzünden CS:GO bıraktım.

Lan hileci en son zaten 12 gün önce girmişin denetlemişler hileci oldugunu admin reis kral konuyu kilitle bu forumda hilecilere destek verenleri kınıyorum.
Admin konu kilitlensin olay şu bu adam 12 gün önce oyunda hile yapmış 2 gün sonra denetlenen karar onay almış VAC ban yemiş admin konu kilitlensin ben hileye destek vermem sizin gibiler yüzünden CS:GO bıraktım.

Haklısın kardeşim bende önceki konulara bakarken bunu gördüm sonra en son attığı Steam hesabına bir baktım 12 gün önce tekrardan VAC yemiş hileciler işte ne yaparsın.

Geri
Yukarı