Çözüldü CS:GO Oyuna bile Girmeden VAC BAN

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

YavuzKyr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar ben uzun zamandır CS:GO oynamıyorum. Yani bu 2-3 aydır. Geçen gün hayırlı olsun karşiim diye mesaj aldım dedim neden acaba? Sonra bir baktım VAC Ban sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hesabınızda hile kullanmadan VAC yemeniz pek mümkün değil ama hiç olmamış bir şey de değil eğer banınızı kaldırmak istiyorsanız Steam desteğe hile kullanmadığınızı ve kurallara karşı gelmediğinizi anlatan bir ticket atın (konu hakkında pek bilgisi olmayan arkadaşlar Steam destek bu gibi durumlarda hesabınızdaki ban hakikaten haksız yere atıldıysa kaldırabiliyor bkz. Hot Bro's Türkcan ).Maillere bakmaları ve cevapları biraz geç oluyor (takribi 30-45 gün en azından bende öyle oldu.) ama eninde sonunda haksız yere atılan ban kalkıyor. Denemenizi tavsiye ederim.
VAC yasaklamasi yaziyor diye o yüzden yasaklama aldiginiz anlamina gelmiyor.

VAC Nedir?

VAC "Valve Anti-Hile"nin kısaltmasıdır. Kullanıcıların bilgisayarlarında kurulu olan hileleri tespit etmek için kullanılan otomatikleştirilmiş bir sistemdir. Bir kullanıcı tanımlanabilir hile yazılımı kullanan bir bilgisayardan VAC korumalı bir sunucuya bağlanırsa, VAC sistemi kullanıcıyı gelecekte VAC korumalı sunucularda oynamaktan yasaklar.

VAC sistemi hileleri, hile imzalarını kullanarak sağlıklı bir şekilde belirler. Bir oyuncuyu diğer oyuncuya karşı üstün kılacak herhangi bir üçüncü parti değişiklik, hile veya uygun olmayan yazılım olarak sınıflandırılır ve VAC yasaklamasını harekete geçirir. Bu durum, oyunun dinamik bağlantı kütüphaneleri ve çalıştırılabilir dosyaları üzerinde yapılan değişiklikleri de içerir.

Resmi konularda sistemin nasil calistigi belirtilmis. Arkadaslarinin verdigi bilgiden dolayi VAC yeme ihtimaliniz yok, zira Valve'in da dedigi gibi, VAC sistemi tanimlanabilir hile tespiti yapan otomatik bir yazilimdir.

Ayrica SLAM'den kimse yasaklama almiyor. Öyle bir sey yok.
Hocam hesabımda hile kullanılmadı. Anlattığım olay harici bir şey gerçekleşmedi ve 1 hafta sonra direk profilde "VAC" yazdı. Bana hala Steam'in bildirisini yayınlıyorsun. 2012'den beri CS GO oynuyorum. Elimden bir çok hesap geçti. Kusura bakmada benimle boşuna inatlaşıyorsun. Senin attığın şeyleri ben okuyalı yıllar oluyor zaten. :D
Hocam hesabımda hile kullanılmadı. Anlattığım olay harici bir şey gerçekleşmedi ve 1 hafta sonra direk profilde "VAC" yazdı. Bana hala Steam'in bildirisini yayınlıyorsun. 2012'den beri CS GO oynuyorum. Elimden bir çok hesap geçti. Kusura bakmada benimle boşuna inatlaşıyorsun. Senin attığın şeyleri ben okuyalı yıllar oluyor zaten. :D
Ayrıca oldu Slam'den yasaklama. Daha da bir şey yazmıyorum ben. İstediğin şeye inan. "Şimdi bana ve arkadaşıma da hile kullandınız o yüzden VAC yediniz dersin" :D

Okumus olabilirsiniz, fakat anladiginizi pek sanmiyorum. Bu konu hakkinda sabaha kadar tartisabiliriz. Resmi bilgiler sizin aleyhinize konusuyor. Bir kisinin verdigi bilgilerle gidip adam vurmaniz VAC yasagina sebep olmaz. Bu kadar basit.

Valve'in paylastigi resmi bilgilere degil de, sizin dediklerinize mi inanacagiz? 2012'den beri CS: GO oynuyor olmaniz VAC sistemi hakkinda bilgi sahibi oldugunuz anlamina gelmiyor.

Ayrıca oldu SLAM'den yasaklama.

Bosuna ugrasmayin. SLAM hicbir zaman VAC yasagina sebep olmadi. Olmayacak da. Oyun dosyalarina direkt müdahalede bulunmayan bir yazilimdan VAC yasagi alma ihtimaliniz sifir.

SLAM VAC yasagina sebep olsaydi, basarim hilesi olan SAM her türlü VAC yasagina sebep olmasi gerekirdi.

Okumus olabilirsiniz, fakat anladiginizi pek sanmiyorum. Bu konu hakkinda sabaha kadar tartisabiliriz. Resmi bilgiler sizin aleyhinize konusuyor. Bir kisinin verdigi bilgilerle gidip adam vurmaniz VAC yasagina sebep olmaz. Bu kadar basit.

Valve'in paylastigi resmi bilgilere degil de, sizin dediklerinize mi inanacagiz? 2012'den beri CS: GO oynuyor olmaniz VAC sistemi hakkinda bilgi sahibi oldugunuz anlamina gelmiyor.
"
Büyük Overwatch yasaklaması aldım. Bu ne anlama geliyor?
Büyük Overwatch yasaklamaları hile yapan oyunculara verilir ve kalıcıdır. Bu yasaklamaya sahip oyuncular VAC korumalı sunucularda oynayamaz, takas yapamaz ve CS:GO öğelerini Topluluk Pazarı’nda satamaz. VAC korumalı CS:GO sunucularında oynamak için yeni bir Steam hesabı oluşturulması gerekir."

Zamanında desteğe ticket açtığımda bana "dışarıdan yardım almışsınız buda VAC sebebidir şeklinde geri dönüş olmuştu." Yukarıdaki OW hakkında yazılanı okursan OW'den de VAC yendiğini anlarsın :) OW'yi izlediğinde bu kişi suçlu derken "dışarıdan yardım alma"şeyini tikleyebiliryorsun. Hadi ben kaçıyorum :) Dediğim gibi sabaha kadar tartışabiliriz.

Merhabalar arkadaşlar ben uzun zamandır CS:GO oynamıyorum. Yani bu 2-3 aydır. Geçen gün hayırlı olsun karşiim diye mesaj aldım dedim neden acaba? Sonra bir baktım VAC Ban sebebi nedir acaba?
Allah allah çok garip bence steam desteğe başvurun hakkınızı yedirmeyin nede olsa hile açmadan oyuna girmeden vac ban yediniz (!)

VAC yendiğini anlarsın

Bu bilgi tam olarak nerede yaziyor? Durun ben söyleyeyim; Hicbir yerde. Cünkü Overwatch'dan VAC yasagi alma gibi bir sey yok. Overwatch müfettislerinin bir kere böyle yetkisi bile bulunmuyor.

VAC sistemi Overwatch'dan bagimsiz calisan otomatik bir yazilimdir. Overwatch'dan alacaginiz bir yasaklama oyun yasaklamasi olur. VAC yasaklamasi degil.

Bilmediginiz konularda iddialasmayin.

Son düzenleme:
Bu bilgi tam olarak nerede yaziyor? Durun ben söyleyeyim; Hicbir yerde. Cünkü Overwatch'dan VAC yasagi alinma gibi bir sey yok. Overwatch müfettislerinin bir kere böyle yetkisi bile bulunmuyor.

VAC sistemi Overwatch'dan bagimsiz calisan otomatik bir yazilimdir. Bilmediginiz konularda iddialasmayin.
Al oku çok bilmiş arkadaş. Bana mı öğretiyorsun sen? CS:GO - I've been Overwatch banned - Counter-Strike: Global Offensive - Knowledge Base - Steam Support

Kabak gibi orada " Büyük Overwatch yasaklamaları hile yapan oyunculara verilir ve kalıcıdır. Bu yasaklamaya sahip oyuncular VAC korumalı sunucularda oynayamaz " yazıyor. Buda porfilde "Vac banlı" ibaresini getiriyor. Kendi hesabımda da "VAC yasağı" yazıyor. Sana mı inanacağım yoksa bana steamden destekten geri bildirim yapan moderatöre mi?
Li
Evet, size ögretiyorum. Overwatch'dan da VAC yasagi alirsiniz diye bir bilgi nerede geciyor tam olarak? Paylasir misin? Yoksa yanlis bilgilendirmeden dolayi raporlayacagim.
Link attım okusana?
Evet, size ögretiyorum. Overwatch'dan da VAC yasagi alirsiniz diye bir bilgi nerede geciyor tam olarak? Paylasir misin? Yoksa yanlis bilgilendirmeden dolayi raporlayacagim.
Tamam raporlar bekliyorum.

VAC korumalı sunucularda oynayamaz " yazıyor.

Bu dediginizin VAC sistemi ile direkt bir alakasi yok. Kusura bakmayin ama, bilmediginiz halde hala iddialasiyorsunuz.

Oyun yasaklamalari, VAC yasaklamalari gibi ayni etkiye sahiptir. Yani, Overwatch tarafindan oyun yasaklamasi aldiginiz zaman VAC korumali sunucularda oynayamamaniz gayet normal.

Bir oyun yasaklamasinin ayriyeten VAC yasagina dönüsebilmesi icin, hile VAC sistemi tarafindan da tespit edilmis olmasi gerekir. Eger tespit edilmemisse yasaklama oyun yasaklamasi olarak kalir.

Sana mı inanacağım yoksa bana Steam destekten geri bildirim yapan moderatöre mi?

Birincisi destek ekibinden geri bildirim yapanlar Valve calisanidir. Ikincisi ise; Bakalim VAC forumu yöneticisi bu konu hakkinda ne diyor.

Ne diyor? Oyun yasaklamalarinin VAC sistemi ile bir alakasi yok diyor. Daha neyi tartisiyoruz acaba?

Buyur VAC forumuna bu konu hakkinda bir konu ac. Bakalim Overwatch'dan VAC yasagi aliniyor mu yoksa alinmiyor mu?

Geri
Yukarı