CS:GO Parti üyesi yüzünden ban

Crazyboy

Hectopat
Makaleler
1
Oyunu 2018 başlarında almıştım. 2 hafta önce arkadaşım hesaba gireceğini söyledi zaten ben oynamadığım da o oynuyordu neyse arkadaşım o gün (22 Mart) oynadı ertesi sabah hesaba girdiğimizde VAC yasağı aldığımızı gördük. Steam hesabında ne kadar kayıt varsa baktık ip adresi,son girilen bilgisayarlar,en son oynanan kişiler. VAC yasağı aldıktan sonra destek talebinde bulundum her ne kadar hesabı açmayacaklarını bilsem de.Bugün hesaba tekrar girdim ve CS:GO yu açtığımda karşıma bu mesaj geldi.

"Son zamanlarda rekabetçi partilerinde bulunan bir yada birden fazla üye hile yaptığı için suçlu bulundu ve resmi CS:GO sunucularından kalıcı olarak yasaklandı. Tüm arkadaşları,sen de dahil, cezalandırıldı. CS:GO Profil rütben, rekabetçi galibiyetlerin ve Yetenek grubun düzeltildi"

En son oynanan bir kişiden şüphelendim hesap yorumlarında herkes hack,aim yazmış ama VAC yok hesabında.

sorum şu hile kullanan biri yüzünden VAC aldım hesabımı tekrar geri açabilir miyim veya şüphelendiğim kişi hakkında ne yapabilirim?

Neden başkası yüzünden ben ceza alıyorum?

Anladığım kadarı ile hesabını ortak kullanmışsın. Bu en yanlış hareketlerden biri.
Başkası yüzünden ban alman çok saçma bir durum.
En son oynanan bir kişi demişsin. Hocam demek ki o kişinin kullandığı hile VAC tarafından bağışıklığa alınmamış. VAC hileye göre değişkenlik gösteren bir sistem. Yeni hileye hemen tepki veremez.

sorum şu hile kullanan biri yüzünden VAC aldım hesabımı tekrar geri açabilir miyim veya şüphelendiğim kişi hakkında ne yapabilirim?

Eğer hesabında arkadaşın hile kullandıysa gayet normal bir durum.

Bahsettiğin uyarıdan dolayı sadece kazandığın maçlar silinir. Takım arkadaşın hile kullandığı için yasaklama almazsın.

Vac in açıklaması hile korumasi hile yaparsan yersin kisaca.Bence hesabi paylasman yanlis bir hareketti eger arkadasina guveniyorsan 3. Parti bi uygulamayi vacnet hile olarak algilamisda olabilir

Arkadaşımın hile açmadığını biliyorum çünkü internet kafede oynamıştı ve küçük bir yerde değil Hile açtırmıyorlar bilgisayarlarda korumaları var.

Steam sürekli arka planda dosyaları tarıyor yani kullanmadığın hile yüzünden vac yeme şansın yüzde 0. O pc de daha önce hack varsa ve kullanan vac yediyse yada kullandığı hack valve tarafından yakalandıysa anında girilen hesapları vaclanıyor. Yani hack açmadan kullanmadan vac yeme şansın yok.

Hesap ne olarak VAC yedi? Overwatch olarak mı, exe dosyası türünden mi? Üsteki kırmızı yazının üstüne gel orada neyden ban yediğin yazar. Eğer overwatch ise wall hack açılmıştır veya aim. Yoksa kimse boş yere ban yemez. İnternet kafede niye hile açılmasın? Ben açarım yani. Açtığımıda kimse anlamaz. Belki de arkadaşın açtı ve sana söylemiyor. Her ihtimali göz önünde bulundurmak lazım.

Parti içerisinden biri hile yaptığında 10 galibiyet siliniyordu diye hatırlıyorum. Daha önceden yaşadım. Üstelik, takım arkadaşımı ben ihbar etmiştim. Valve bu konuda acımıyor. Çıkıp gitsem banlıyor, şikayet etsem yine galibiyet siliyor.

Böyle bir durumda ise; hesabınız durduk yere yasaklanmaz. İşin içinde mutlaka başka bir ihmal veya usulsüzlük vardır.

En güzel yönetimi buldum. Oyuna ciddi anlamda 1 senedir girmiyorum. Nadiren giriyorum ve item düşürüp tekrar siliyorum. CS:GO benim için uzun zaman önce öldü. Takım arkadaşımın hile yapması da değil mesele. Kendi arkadaşlarımla birlikte girsem de karşıma soysuz biri çıkıyor mutlaka. Sinir ve stres yapmanın anlamı yok. Biraz gevşeyelim, eğlenelim diyoruz ama insanı dert sahibi ediyor sadece. Kevgire dönmüş bir oyun bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı