CS:GO'da aim nasıl?

CSGO'da silahlar doğal inaccuracy, bir nevi SPREAD'e sahip. Yani attığın her vuruş için crosshairi tuttuğun yerin azıcık değişik bir yerine gelebiliyor. Spray atmak ise Valorant'ta yok zaten, 5 6 mermiden sonra mermiler rastgeleleşiyor, sağ mı sol mu olacak anlaşılmıyor. CS 1.6 kıvamı yani. O yüzden Valorant'ta karşına çıkan adama 5 mermi üstü harcarsan ölme ihtimalin çok fazla. CS'de ise sprayi devam ettiren çatışmayı kazanıyor genelde. Valorant'ın rastgeleliği oyunu zor yapabilir ama beceri gerektirmeyen, şans bazlı bir zorluk.
Evet, ben de aynı şeyi dedim zaten.

Valorant'tan CS:GO'ya yeni geçtim oyuna başlayalı 2 gün oldu yarın seçkin alacağım. CS:GO Valorant'tan kat kat zor dediklerinde şaka yapıyorlar sanıyordum 😀. 1 adet ölüm maçı attım ve YouTube'a yükledim buyurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neleri geliştirmeliyim? Ve nasıl geliştirebilirim?
Hocam valla uzun süre cs go ve valorant oynamış biri olarak aimin kötü valodaki gibi oynadığını fark ettim fakat cs go öyle bir oyun değil daha seri oynaman lazım dpi ayarını kontrol et aim traning yap ve valoranttan cs goya geçip iyi oynayanda görmedim genelde tam tersi olur

Valorant'tan CS:GO'ya yeni geçtim oyuna başlayalı 2 gün oldu yarın seçkin alacağım. CS:GO Valorant'tan kat kat zor dediklerinde şaka yapıyorlar sanıyordum 😀. 1 adet ölüm maçı attım ve YouTube'a yükledim buyurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neleri geliştirmeliyim? Ve nasıl geliştirebilirim?
Hocam aiminizi ölüm maçında değil de. Aim maplerinde veya rekabetçi modda vs. gösterseniz daha iyi olur. Videodan gördüğüm kadarıyla oynayışınız orta seviyede. Ölüm maçı zaten karmakarışık oluyor, herkes herkesi arkasından vuruyor. Genellikle oyuna yeni başlamış prime'a sahip olmayan oyuncular ölüm maçı giriyor. Siz bi prime alın, nova rankında rekabetçi girin, öyle aiminizi yorumlamamızı isteyin. Burdan birşey söylemek doğru olmuyor.

Pozisyon almayı öğrenmen lazım. Bu da zamanla harita bilgini geliştirerek olur. Aim tamamen oyuna alışmakla alakalı. Yani zamanla gelişimi sen de fark edeceksin. Onun dışında bombaları nasıl kullanacağını da öğrenirsen geriye bir şey kalmıyor. Bunun içinde YouTube'da her haritaya özel bomba taktikleri var. İzleyip ezberlemen gerekiyor.

Hocam ben mesela spray oyuncusuyum CS'de ip gibi mermi atıyorum, Valo'da dağa taşa gidiyor.
Bunun sebebi Valorant'ın doğru düzgün bir spray pattern mekaniği bile olmaması, AK'nin sabit bir spray pattern'i var ama Vandal'ın ilk 6-7 mermiden sonrası tamamen rastgele gidiyor, Riot nedense tam bir spray pattern koymak yerine ilk 6-7 mermiye spray patternimsi bir şey koyup sonrasını RNG'ye bırakmış.

Tamamen katılıyorum. Ben çok FPS oynayan biri değilim ama, Valorant mekanik olarak gerçekten kötü. Oyuncak silah gibi hissettiriyor. LoL olmasa ayakta duramaz. Bir de şu yayıncılar abartıyor.
Bazen vurduğumu bile hissetmiyorum, bazen rastgele bir yere ateş ediyorum ve nasıl oluyorsa rakibin kafasına gidiyor, bazen de kafasına getirdiğimden emin olup 3-4 kere sıkıyorum ama sadece 1 body gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı