Cyberpunk 2077 1.06 Yaması Yayınlandı

Bugün yayınlanan Cyberpunk 2077 1.06 güncellemesi ile oyuncuların şikayetçi olduğu kayıt dosyaları hatası da ortadan kaldırıldı. 8 MB’lık boyuta ulaşınca dosyalarda bozulmaya sebep olan teknik sorun 1.06 güncellemesi dahilinde çözüldü. Fakat yama yayınlanmadan önce bozulmaya uğrayan kayıt dosyalarında bir değişiklik olmayacağı ifade ediliyor.

Bu çözümün yanı sıra Cyberpunk 2077 için konsol platformlarında iyileştirmeler yapıldı ve hafıza yönetimi geliştirildi. Yama notlarında Maelstrom karakterleri ile ilgili bir görevde ortaya çıkan sorunun da çözüldüğü belirtiliyor.

Johnny Silverhand görev serisinde yaptığımız İkincil Çatışma (Second Conflict) görevinde Dum Dum ortadan kayboluyordu. Totentanz‘da geçen görevdeki hataların çözüldüğü de yama notlarında yer alıyor. Kısacası kayıt dosyaları ile alakalı güncelleme gelmiş arkadaşlar.
49814E08-0CE2-4BAA-953C-A5E70A5953E9.jpeg

Kaynak: Cyberpunk 2077 1.06 Yaması Yayınlandı – Kayıt Hatası Çözüldü - SaveButonu.

Bir tek ben mi öyle oynanışa etki etmeyecek çok ufak tefek buglar ile karşılaşıyorum bu oyunda? 25 saat oynadım.

- Birkaç kez havada uçan telefon vesaire gördüm.
- Bir kere aracımı köprünün altındaki betondan yapılma su yolunda çağırdım gelirken arabanın sadece iskeleti kalmıştı :D
- Bir sefer de oyun içi HUD kaybolmuştu. Bu kadar.

Bu zamana kadar gördüğüm bütün buglar bunlardı.

Oyunun çok kötü bulduğum yanı benim için yolda yürüyen NPC karakterlerin davranışları. Arabayı park ederken vesaire biraz kaldırım üstüne çıkarıyorum. NPC karakterler sapıtıyor. Aman tanrım sonumuz geldi vesaire diyorlar. Sanırsın kaldırıma gökten meteor düşüyor yav :D
Allah affetsin, hayatımda daha kötü bir araba sürüş deneyimi yaşamadım herhalde ya. Bu kadar mı kötü olur araç sürme mekanikleri.

Allah affetsin, hayatımda daha kötü bir araba sürüş deneyimi yaşamadım herhalde ya. Bu kadar mı kötü olur araç sürme mekanikleri.
Araçların çarpma animasyonları biraz ham ve kötü görünüyor fakat araç sürme mekaniği çok kötü sayılmaz. Sadece bizim alışkın olduğumuz tarzdan farklı. Adam akıllı dönüş yapabilmek için her virajda S ile yavaşlamamızı istiyor. El freni ise direkt arabayı ters çeviriyor :D

Bütün zevkim kaçtı. Oyunu bugün sildim. Buglar veya optimizasyon umurumda değil düzeltirler zamanla zaten. Fakat Save dosyam yalan oldu. Bütün ana görevleri yapmıştım ve yan görevler dahil. Oyunu %100 yapabilmek için haritadaki yerlere gidiyordum. Karakterimi 40 Level'e kadar çıkarmıştım tabii ki Save dosyam bozulana kadar. Oyun adam oluncaya kadar oynamayı düşünmüyorum.

Bütün zevkim kaçtı. Oyunu bugün sildim. Buglar veya optimizasyon umurumda değil düzeltirler zamanla zaten. Fakat Save dosyam yalan oldu. Bütün ana görevleri yapmıştım ve yan görevler dahil. Oyunu %100 yapabilmek için haritadaki yerlere gidiyordum. Karakterimi 40 Level'e kadar çıkarmıştım tabii ki Save dosyam bozulana kadar. Oyun adam oluncaya kadar oynamayı düşünmüyorum.
Sen böyle söyleyince kendi save dosyamı yedekleyesim geldi.

Oyunun oynanabilirliğini arttırıyorlar güncelleme ile fakat ilerleyen zamanlarda yapay zekaya da el atmaları lazım. Özellikle dibimizde beliren polisleri elden geçirmeleri lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunun oynanabilirliğini arttırıyorlar güncelleme ile fakat ilerleyen zamanlarda yapay zekaya da el atmaları lazım. Özellikle dibimizde beliren polisleri elden geçirmeleri lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ocak ve şubat aylarında gelecek olan 2 büyük güncelleme var hocam. Belki onlarda düzeltmeye gidebilirler ama sanmıyorum, en fazla küçük bir şekilde elden geçirirler.

Şu an araç görüş açısı değiştirme özelliği yalan olmuş. Q ya bastığım zaman kafasına göre istediği zaman değiştiriyor.

Geri
Yukarı