Cyberpunk 2077 1.06 Yaması Yayınlandı

Bugün yayınlanan Cyberpunk 2077 1.06 güncellemesi ile oyuncuların şikayetçi olduğu kayıt dosyaları hatası da ortadan kaldırıldı. 8 MB’lık boyuta ulaşınca dosyalarda bozulmaya sebep olan teknik sorun 1.06 güncellemesi dahilinde çözüldü. Fakat yama yayınlanmadan önce bozulmaya uğrayan kayıt dosyalarında bir değişiklik olmayacağı ifade ediliyor.

Bu çözümün yanı sıra Cyberpunk 2077 için konsol platformlarında iyileştirmeler yapıldı ve hafıza yönetimi geliştirildi. Yama notlarında Maelstrom karakterleri ile ilgili bir görevde ortaya çıkan sorunun da çözüldüğü belirtiliyor.

Johnny Silverhand görev serisinde yaptığımız İkincil Çatışma (Second Conflict) görevinde Dum Dum ortadan kayboluyordu. Totentanz‘da geçen görevdeki hataların çözüldüğü de yama notlarında yer alıyor. Kısacası kayıt dosyaları ile alakalı güncelleme gelmiş arkadaşlar.
49814E08-0CE2-4BAA-953C-A5E70A5953E9.jpeg

Kaynak: Cyberpunk 2077 1.06 Yaması Yayınlandı – Kayıt Hatası Çözüldü - SaveButonu.

Save dosyalarının üst limiti 8 MB ile sınırlandırılmıştı bu Update'in asıl amacı o bir iki tane de bugfix atmışlar ama performans artışı beklemeyin. Performansa dair en büyük patch 1.04'de geldi bunun üstüne çok bir şey koyamazlar gibi.

Bir tek ben mi öyle oynanışa etki etmeyecek çok ufak tefek buglar ile karşılaşıyorum bu oyunda? 25 saat oynadım.

- Birkaç kez havada uçan telefon vesaire gördüm.
- Bir kere aracımı köprünün altındaki betondan yapılma su yolunda çağırdım gelirken arabanın sadece iskeleti kalmıştı :D
- Bir sefer de oyun içi HUD kaybolmuştu. Bu kadar.

Bu zamana kadar gördüğüm bütün buglar bunlardı.

Oyunun çok kötü bulduğum yanı benim için yolda yürüyen NPC karakterlerin davranışları. Arabayı park ederken vesaire biraz kaldırım üstüne çıkarıyorum. NPC karakterler sapıtıyor. Aman tanrım sonumuz geldi vesaire diyorlar. Sanırsın kaldırıma gökten meteor düşüyor yav :D

Geri
Yukarı